دوشنبه 16 تیر 1399 - 18:10

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد: گزارشی از شیوع فراگیر کرونا در بین معتادان نداشته‌ایم

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون گزارشی دال بر شیوع فراگیر ویروس کرونا در بین معتادان استان نداشته‌ایم.

بویرنیوز: سید ناصر رضایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یاسوج اظهار داشت: فرد معتاد همچون سایر افراد بدون شک با بیماری کرونا درگیر خواهد شد اما تاکنون گزارشی مبنی بر شکلگیری یک اپیدمی خاص معتادان در استان در این ارتباط نداشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 12 هزار  معتاد در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده است، افزود: حدود پنج درصد این افراد معادل 600 نفر را زنان و مابقی معتادان استان را مردان تشکیل می‌دهند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: سن مصرف مواد مخدر در دنیا روبه کاهش بوده و خوشبختانه سن مصرف مواد مخدر در استان ما تغییر محسوسی نداشته و آمارهای کنونی مانند گذشته است.

رضایی با بیان اینکه سن مصرف مواد مخدر در استان از میانگین سن مصرف مواد مخدر در کشور بالاتر است خاطرنشان کرد: باتوجه به آگاهی بخشی‌ها و فرهنگ‌سازی‌های صورت گرفته نهادهای دولتی و غیردولتی، مصرف مواد مخدر در استان کهگیلویه و بویراحمد اغلب به شیوه سنتی یعنی مصرف تریاک و مشتقات است.

شیب ملایم مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی در استان 

وی گفت: شیب مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی در استان ملایم بوده و البته نسبت به گذشته کُندتر شده و این در حالی است که این شیب در کشور و دنیا شیبی متفاوت و تندتر است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد افزود: شیوه مصرف مواد مخدر در استان ما نیز تا حدود زیادی تابع شیوه‌های مصرف مواد مخدر در دنیا و ایران بوده و به‌همین دلیل ممکن است نوع مصرف دچار تغییر شود ولی روند مصرف مواد مخدر در استان کُندتر است.

تسنیم

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=321779
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما