جمعه 2 خرداد 1399 - 0:49

زارعی: جریان سقوط هواپیما به استیضاح وزیر رای موافق دادم / اهل شانتاژهای تبلیغاتی نیستم / فراتر از تمامی وظایف قانونی در رابطه با سقوط هواپیما عمل کردم

در همین ارتباط بعد از ۲۷ ماه در این خصوص از زارعی سوال کردیم که وی گفت : حادثه سقوط هواپیمای تهران – یاسوج یکی از تلخ ترین وقایع در کشور و شاید تلخ ترین حادثه در استان به شمار می رود .

بویرنیوز ، بعد از ۸ سال ، روز گذشته آخرین روز کاری غلام محمد زارعی بعنوان نماینده مردم بویراحمد ، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی بود ، و او با تمام فراز و نشیب ها جای خود را به مهدی روشنفکر داد .

به گزارش فصلی نو ، شاید به جرات بتوان ادعا کرد که برزخی ترین دوران برای زارعی طی ۸ سال گذشته حادثه مربوط به سقوط هواپیمای تهران – یاسوج بود ، هر چند زارعی در همان ابتدای این اتفاق با حضور در محل حادثه و پی گیری های فراوان جهت پیدا شدن لاشه هواپیما ، انتقال اجساد ، پی گیری های مربوط به حق و حقوق خانواده قربانیان ، بررسی عوامل سقوط هواپیما ، از سرگیری مجدد پروازها در فرودگاه تلاش های فراوانی انجام داد اما عدم سخنرانی وی در روز استیضاح وزاری راه و کار باعث شد تا افکار عمومی هجمه سنگینی به وی وارد کنند .

زارعی بعد از این سانحه موفق به اخذ اعتبارات ۳۰۰ درصدی جهت تطویل باند ، تجهیز و اصلاح فرودگاه شد اما تا مدت های زیاد و حتی در زمان انتخابات وی متحمل انتقادهای فراوان شد .

در همین ارتباط بعد از ۲۷ ماه در این خصوص از زارعی سوال کردیم که وی گفت : حادثه سقوط هواپیمای تهران – یاسوج یکی از تلخ ترین وقایع در کشور و شاید تلخ ترین حادثه در استان به شمار می رود .

غلام محمد زارعی عنوان کرد : متاسفانه یک شوک بسیار سخت به ما وارد شد در همان لحظات اولیه در جلسه ای که با مسئولین وزارت راه و شرکت هواپیمایی آسمان داشتیم با یک تیم تخصصی عازم محل حادثه شدیم و در کنار سایر مسئولین و امدادگران اوضاع را رصد می کردیم .

زارعی با بیان اینکه در کنار خانواده های آسیب دیده حضور پیدا کردیم ، گفت : کارهای پیگیری را در مجلس دنبال کردیم و با تذکر و نامه ای بسیار صریح که به رئیس جمهور نوشتیم خواستار عزل مدیرعامل هواپیمایی آسمان شدم و از همان ابتدا به وظیفه ناشناسی و تعلل شرکت هواپیمایی آسمان و سازمان هواپیمایی کشور تاکید داشتیم و تذکر بعلت عدم اعلام عزای عمومی در کشور بعنوان گلایه شدید و پی گیری حقوق آسیب دیدگان و خانواده محترم آنان شدیم .

وی ادامه داد : در همان زمان از ریاست محترم قوه قضایی درخواست کردیم در یک فرایند قضایی برای احقاق حق قرار گیرد و در ادامه طی یک نطق در مجلس به ریاست محترم قوه مقننه تاکید بر تسریع و پی گیری جدی برای احقاق حق حادثه دیدگان و معرفی عوامل این ضایعه دردناک داشتم .

نماینده اسبق بویراحمد دنا و مارگون خاطرنشان کرد : در کنار اعضای کمیسیون اصل ۹۰ که بنا به وظایف قانونی آنها این موضوع به آنها واگذار شده بود و کمیسیون عمران مجلس که کمیسیون تخصصی بخش هوایی و هوانوردی کشور هم هست با آنها هم پی گیر بودیم و چندین مرتبه هم در مجلس تذکر دادیم که چرا گزارش در صحن قرایت نمی شود تا اینکه یکی دو روز گذشته گزارش در صحن قرایت شد و به قوه قضاییه برای رسیدگی ارجاع شد .

غلام محمد زارعی افزود: امیدوار هستیم که این گزارش که نظرات کمیسیون اصل نود است انشالله در ضمیمه پرونده ای که در دستگاه قضایی در حال پی گیری است قرار گیرد و احقاق حق شود .

زارعی در ارتباط با استیضاح وزیر کار بیان کرد : اول اینکه در زمان اخذ امضا از نمایندگان مجلس برای استضاح من در منطقه پی گیر مشکلات انتقال اجساد بودم و از جمع آوری امضا اطلاعی نداشتم اما در روز استیضاح من به استیضاح رای دادم .

زارعی اضافه کرد: ما بدون اینکه هیاهو و شانتاژهای رسانه ای در کار باشد بعنوان کسی که از این حادثه قلبا متاثر شده بود و عمیقا از این حادثه نگران بود وظایف خودم را در پی گیری ها ، نامه نگاری ها ، نطق ها تا آخر انجام دادم حتی در کمیسیون عمران شدیدا بدلیل تاخیر در در تصمیم به نشانه اعتراض جلسه آنها را ترک کردم .

وی گفت : همانطور که در گزارش آمده است بیشترین سهم در دلایل سقوط هواپیما مربوط به هواپیمایی آسمان بود که از همان اول من برخورد با این شرکت را پی گیری کردم که در خرداد ۹۷ منجر به معرفی مدیر جدید هواپیمایی آسمان شد.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=319863
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما