سه شنبه 20 آبان 1399 - 16:42

نشست های داغ انتخاباتی در روزهای سیاه کرونایی گچساران!

با توجه به اینکه 2شهرستان گچساران و باشت در وضعیت فوق قرمز و قرمز کرونایی قرار دارد اما مشاهده می‌شود برخی از کاندیداهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی اقدام به برگزاری نشست انتخاباتی می‎‌کنند.

بویرنیوز_ سمیرا نصاری، از زمان شیوع ویروس کرونا در اسفندماه سال گذشته تا به اکنون تدابیری به جهت کنترل و قطع زنجیره این بیماری از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اتخاذ شده است.

اکنون که قریب بر9 ماه از شیوع ویروس کرونا می گذرد برای قطع این زنجیره تصمیاتی اتخاذ شده است که یکی از این مصوبات تعطیلی بازار و کاهش تردد در سطح بازار بوده که با توجه به وضعیت هر شهرستان این تصمیمات اتخاذ شده است.

تعطیلی مقطعی بازار آن هم در آخرین ماه از سال تاکنون بازاریان را متوجه ضرر و زیان‌های بسیاری کرده است اما بازاریان برای کمک به قطع این زنجیره از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا تمکین کرده و در این زمینه یاریگرمسوولان و وزارت بهداشت بوده‌اند.

پای درد دل بازاریان که بنشینی متوجه می‌شوید که علاوه براینکه قریب بر 9 ماه کسب و کار آنها کساد شده و خرید و فروش آنها در بازار کاهش داشته است اما همچنان از مصوبات ستاد ملی کرونا تبعیت دارند.

یکی از بازاریان گچساران در این زمینه اظهار کرده در این مدت علاوه بر اینکه بازار تعطیل بوده است بایستی ما بازاریان مالیات، عوارض، و چک‌های بانکی خود را پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: اکنون بیش از 2هفته از اعمال شدید محدودیت‌هایی کرونایی در این شهرستان می‌گذرد و مشاهده می‌کنید که کسبه تمام کرره‌های مغازه‌های خود را پایین کشیده و بازار همچنان تعطیل است.

این کسبه عنوان کرد: هرچند در این مدت ما بازاریان متوجه ضرر و زیان‌های بسیاری شده‌ایم اما برای کمک و قطع این زنجیره و کاهش ابتلا و مرگ و میر افراد کرونایی همکاری لازم را خواهیم داشت.

یکی دیگر از کسبه‌های بازار ادامه داد: با توجه به اینکه کسبه در این مدت تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کردند و شهروندان با ماسک در بازار برای خرید حضور می‌یافتند اما تصمیم ستاد مقابله با کرونا برای کاهش و قطع این زنجیره تعطیلی بازار بوده است.

وی ادامه داد: بیش از 2 هفته از اعمال شدید محدودیت‌های کرونایی و تعطیلی بازار می‌گذرد و در این مدت به بازاریان خسارت‌های جبران‌ناپذیری وارد شده است اما از سویی دیگر شهروندان بدون در نظر گرفتن این شرایط به دورهمی خانوادگی مشغول هستند و اینجا است که تنها بازاریان برای کمک به قطع این زنجیره منحوس متضرر شده‌اند.

بر پایه‌ی این گزارش، بیش از 2هفته از اعمال شدید محدودیت‌های کرونایی و تعطیلی بازار می‌گذرد و همچنان این محدودیت‌ها ادامه دارد.

شهرستان گچساران اکنون در وضعیت فوق قرمز کرونایی و در جدول 46 شهرستان بحرانی کشور در زمینه بیماری کرونایی قرار گرفته است و این محدودیت‌ها برای قطع این زنجیره همچنان ادامه خواهد داشت.

با توجه به اینکه شهرستان گچساران و باشت در وضعیت سیاه و قرمز کرونایی است در این مدت برای کنترل و کاهش افراد مبتلا و جلوگیری از مرگ و میر مصوباتی از جمله تعطیلی بازار و صنوف پرریسک که در رسته شغلی 2،3، و 4 قرار گرفته، عدم برگزاری مراسمات مذهبی، عدم برگزاری جلسات، عدم حضور در تجمعات از جمله عروسی و عزا و انسداد مسیرهای منتهی به آرمستان‌ها اتخاذ شده است.

اما از سویی دیگر مشاهده می‌شود که برخی کاندیداها بدون در نظر گرفتن شرایط شهرستان‌ها گچساران و باشت که اکنون در وضعیت فوق قرمز و قرمز قرار گرفته‌اند اقدام به برگزاری نشست‌هایی انتخاباتی میان دوره مجلس شورای اسلامی کرده‌اند.

این کاندیداها با همراهی افراد میانسال و سالخورده و تجمع چندین نفر در یک مکان اقدام به برگزاری نشست‌های انتخاباتی کرده و با این کار به زنجیره کرونا وبه شمار مرگ و میر و ابتلا افراد کمک می‌کنند.

تا برگزاری انتخابات میان دوره مجلس شورای اسلامی بیش از چندین ماه فرصت است اما گویی این کاندیداها برای کسب کرسی سبز بهارستان لحظه شماری کرده و از هم اکنون اقدام به برگزاری نشست‌های انتخاباتی با طعم کرونا در این 2 شهرستان که اکنون وضعیتی خوبی ندارند، می‌کنند.

این کاندیداها از هم اکنون در حال زورآزمایی هستند و بدون توجه به مصوبات ملی ستاد کرونا از جمله عدم برگزاری هرگونه تجمع و حضور در تجمعات اقدام به برگزاری میتینگ انتخاباتی می‌کنند و روز به روز با این نشست‌ها به شمار و مرگ و میر کرونایی‌ها در این 2 شهرستان افزوده می‌شود که می‌طلبد در این زمینه مسوولان به این مقوله ورود کنند و با این افراد خاطی برخورد قانونی صورت دهند.فارس

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=326551
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما