شنبه 3 آبان 1399 - 15:22

ابلاغ نحوه دورکاری 50 درصد کارکنان

بخشنامه نحوه اجرای دورکاری ۵۰ درصدی کارکنان از سوی رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور به کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ شد و از پنجم تا سی ام آبان لازم الاجراست.

به گزارش بویرنیوز  به نقل از ایسنا، طبق اعلام سازمان اداری و استخدامی، با توجه به افزایش مجدد شیوع ویروس کرونا و افزایش آمار مبتلایان به این بیماری که عمدتاً ناشی از رعایت‌ نشدن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی است و به منظور فراهم‌ کردن زمینه تحقق محدودیت‌های وضع‌ شده از سوی ستاد مدیریت و مقابله با کرونا و کاستن از ترددهای شهری و تماس شهروندان با یکدیگر، بخشنامه نحوه اجرای دورکاری از سوی رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور به کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ شد.

به موجب این بخشنامه، لازم است دستگاه‌های اجرایی ضمن توجیه کارکنان خود در خصوص هدف ستاد مدیریت و مقابله با کرونا از اتخاذ این تصمیم، با اتخاذ روش‌هایی از قبیل نوبت‌بندی به صورت روزانه (حضور یک روز درمیان کارکنان)، کاهش حضور کارکنان در ادارات را به نحوی برنامه‌ریزی کنند که امکان مسافرت‌های بین شهری و ترددهای غیرضروری درون شهری به حداقل کاهش یابد.

همچنین دستگاه‌های اجرایی موظفند ضمن برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات حوزه مسئولیت خود با حضور ۵۰ درصد کارکنان، ترتیبی اتخاذ کنند که در ارائه خدمات به مردم و ارباب رجوع، به‌ویژه «خدمات ضروری»، وقفه‌ای ایجاد نشود.

طبق اعلام سازمان اداری و استخدامی، لازم است دستگاه‌های اجرایی‌ که حجم و نوع خدمات آن‌ها به‌ نحوی است که حضور بیش از ۵۰ درصد کارکنان در ادارات تابعه آن‌ها در شهر تهران اجتناب‌ناپذیر است، ضمن تعیین میزان کاهش حضور کارکنان خود با موافقت بالاترین مقام اجرایی دستگاه، مراتب را تا دهم آبان‌ماه به این سازمان اعلام کنند.

به موجب بند سوم این بخشنامه که از سوی جمشید انصاری ابلغ شده است، کلیه مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی ترتیبی مکلفند ترتیبی اتخاذ کنند تا کارکنانی که از حضور در محیط کار معاف می‌شوند، در محل سکونت خود حاضر و با استفاده از امکانات و زیرساخت‌های موجود وظایف خود را به‌صورت دورکاری از منزل انجام دهند.

درصورت عدم امکان انجام وظایف کارکنان مشمول این بخشنامه به‌صورت دورکاری و با توجه به ضرورت کاهش حضور کارکنان در محیط اداری برای تحقق اهداف فاصله‌گذاری اجتماعی، سایر کارکنان تا سقف ۵۰ درصد به صورت نوبت‌بندی روزانه از حضور در محل کار معاف شوند.

گفتنی است، این بخشنامه از پنجم آبان ۱۳۹۹ تا سی ام آبان ۱۳۹۹ لازم‌الاجرا خواهد بود.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=326296
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. باشت گفت:

  مدیران کل استان ما که نمی زارن کارمندان برون

 2. گچساران گفت:

  متاسفانه مسئولان ما اجازه نمیدن

 3. گودرزی گفت:

  این قبیل بخشنامه ها از نظر بسیاری از مدیران ضمانت اجرایی ندارد و گوششان به این مصوبات بدهکار نیست و با اجرای ناقص مصوبات در سیر صعودی کرونا نقش اساسی دارند کسی هم رسیدگی نمی کند همه چیز در حد حرف است

 4. شهروند گفت:

  متاسفانه بعضی از مدیران جهت خود شیرینی از جمله مدیر کمیته امداد منطقه ۲ یاسوج نمی زارن کارمندان به دور کاری بروند

 5. مهدی گفت:

  برادر من این بخشنامه صرفا ویژه استان تهران هست چرا این مدلی اطلاع رسانی میکنید و عین بخشنامه را نمیگذارید
  اصل بخشنامه را بخوانید به صراحت گفته شده استان تهران
  برای استانها تصمیم به استانداری تفویض شده که بصورت یک سوم در حال اجراست که همین دورکاری که کارکنان را به تعطیلی فرستاده شرایط را بدتر کرده . برید بیمارستان جلیل ببینید چندتا خانواده کارمند درگیر بیماری هستن و بپرسید چطوری الوده شدن وقتی طرحی کارشناسی نشده اجرا بشه همینه
  دورکاری رو باید میگذاشتن ویژه کارمندانی که بیماری خاص یا زمینه ایی دارند نه کل پرسنل بصورت چرخشی که دردی رو قرار نیست دوا کنه و بدترش هم کرده

دیدگاه شما