یکشنبه 20 مهر 1399 - 11:47

نکته ای که خطر جدی کرونا در کهگیلویه و بویراحمد را بلندتر از هر زمان هشدار می دهد!

۱۰ درصد فوتی های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد بیماری زمینه ای نداشتند.

به گزارش بویرنیوز: استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ستاد مقابله با کرونا گفت: ۱۰ درصد از افراد کرونایی  کهگیلویه و بویراحمد  که بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند فاقد بیماری زمینه ای بودند.

این مساله اما حاوی چند نکته قابل تأمل است:

اولا کرونا پیر و جوان نمیشناسد، رفتار ناشناخته این ویروس هنوز جای سوال برای دانشمندان هم دارد. چه بسیار افراد مسنی که آن را شکست دادند و  از آن طرف قضیه چه بسیار جوانانی که در اثر ابتلا به این ویروس جان باختند. این یعنی فرضیه اول در ذهن برخی ها مبنی بر اینکه فقط مسن تر ها در خطر ند مردود است و همه باید رعایت کنند.

بسیاری از افراد بدون بیماری زمینه ای پس از ابتلا به این ویروس و تحمل سختی زیاد جان باختند. این مسئله یادآور می شود که حتی با بدنی قوی و جوان هم احتمال مرگ وجود دارد و اتفاقا درصد آن کم هم نیست.

تعداد قربانیان کرونا که به صورت رسمی در کهگیلویه و بویراحمد اعلام می شود رو به افزایش است و مبتلایان نیز همانطور، این مسئله از آن بابت اهمیت دارد که برخی ها به اشتباه این تصور غلط را گوشزد میکردند که نوع ژن مردم استان به گونه ای است که کمتر شاهد مرگ و میر کسی هستیم. افزایش فوتی های کرونایی در استان خط بطلانی بر این ادعا است.

البته  از افراد دارای بیماری  نیز بیماری زمینه حاد نداشتند اما قربانی این ویروس شدند و خانواده های زیادی را داغدار کردند.

به گزارش بویرنیوز: باید بدانیم کرونا با کسی شوخی ندارد، همه باید خودمان را با وضعیت فعلی دنیا که شاید تا دو سال آینده هم روند درمان و کشف داروی ایمن طول بکشد، هماهنگ کنیم. سلامت خود و عزیزانمان و کسانی که دوست داریم در دست ما است باید با رعایت مناسب توصیه های بهداشتی به درستی از این امانت ها مواظبت کنیم.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=326078
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. بدون نام گفت:

  به نام خدا
  دوستان من دیروز یاسوج رفتم واسه تست کرونا البته این نکته رو هم عرض کنم جایی که رفتم بیمارستان دولتی نبود متاسفانه با اینکه به همراه لباس یه هزینه دویست خورده ای ازت میگیرن اما اصلا رعایت حال بیمار رو نمیکنن اصلا هیچ ابزاری و وسیله ای که بشه باهاش تخت سی تی رو خودشون یا خودم ضدعفونی کنم نبود
  با این روش تست ،انشاالله خیلی زود کرونا رو شکست میدیم
  جواب کرونا منفی بود اما باید چند روز دیگه هم قرنطینه بمونم تا جواب رفتن به امثال محیط ها رو هم بگیریم
  با تشکر از کادر درمان

دیدگاه شما