چهارشنبه 2 مهر 1399 - 20:46

چند نکته در خصوص یک فیلم از بیمارستان شهید جلیل یاسوج/+فیلم

روزهای گذشته فیلمی از بیمارستان شهید جلیل یاسوج که بیمارستان معین استان برای کرونا است در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود.

به گزارش بویرنیوز، در این فیلم شاهد تنش میان همراهان یک بیمار با کادر درمان هستیم، بیماران به دنبال تختی خالی و مسئولین این بیمارستان نیز اصرار بر نبود تحت خالی در بخش مراقبت های ویژه دارند.

 

باید خودمان را برای روزهای بدتر از این آماده کنیم:

هنوز فقط ۲ روز از پاییز گذشته و ۶ماه سخت پاییز و زمستان را پیش رو داریم اما در همین مدت شاهد پر بودن بودن ظرفیت بخش های مراقبت های ویژه در بیمارستان شهید جلیل هستیم و این یک زنگ خطر جدی است.

با وجود این موضوع اما متأسفانه همچنان دور هم نشینی ها و مراسمات در کهگیلویه و بویراحمد در حال برگزاری است و این یعنی ما همچنان در گام اول مانده ایم، وقتی خود ما اعتقادی به رعایت موارد بهداشتی نداریم نباید انتظار زیادی از کادر درمان داشته باشیم، پس شروع جلوگیری از اتفاقات بد آینده بسته به همت خودمان است.

مردم اما گله مندی دیگری هم دارند، به عقیده برخی از آنها در مراکز درمانی بین دوستان و سفارش شده ها با مردم عادی فرق هست و این مایه عصبانیت و نگرانی آنهاست موضوعی که باید توسط مسئولان بهداشتی رصد و صحت و سقم آن پیگیری شود.

اما کادر درمان هم سخنانی دارند:

قریب ۸ ماه است نیروهای درمانی و پرستاران خط مقدم کرونا در حال تلاش هستندو از جان مایه گذاشته اند.

خیلی از این پرسنل دیگر توانی ندارند و ماه ها است بخاطر حضور در میان بیماران کرونایی فرصت حضور در جمع های خانوادگی را هم از دست داده اند.

این خستگی اگر ادامه پیدا کند معلوم نیست این پرستاران و پزشکان بتوانند در پاییز و زمستان سخت پیش رو توان قابل قبولی داشته باشند.

با وجود این همه خستگی اما برخی مردم استان هم که متأسفانه تاب آوری کمی دارند موجب رنجش خاطر و دلسردی کادر درمان می‌شوند و باید به کادر درمان در این مسأله حق داد.

چاره چیست:

مراعات پروتکل های بهداشتی و حذر از تجمعات و حضور غیر ضرور در مراکز تجاری، اغذیه فروشی ها و هر جایی که امکان انتقال هست.

توجه به بهداشت عمومی و تغذیه، مصرف غذاهای مقوی که ایمنی بدن را بالا میبرد.

تدارک تخت های بیشتر برای مراقبت های ویژه، باید از همین الان برای پاییز و زمستان سخت آماده شویم تا غافلگیر نشویم، اگر لازم باشد بیمارستان صحرایی با امکانات ویژه در نظر گرفته شود و یا بیمارستان دیگری خصوصاً با تعداد تخت های ویژه بیشتر را رزرو داشته باشیم.

از دانشگاه علوم پزشکی هم انتظار می رود در وهله اول در صورت امکان مطالبات کادر خط مقدم خود را به روز کند و این افراد را بر کارکنان ستادی ارجح بداند، به نیروها استراحت بدهد و از پرستاران ۸۹ روزه در کنار نیروهای فعلی بهره ببرد چرا که هر طور هم حساب کنیم به هر حال نیروها نیاز به استراحت و بازسازی توان و انگیزه دارند اگر سربازان قوی و آماده نداشته باشیم در جنگ پیش رو امیدی به پیروزی‌ نیست.

و اما در پایان برای چندمین بار باید گفت مهمترین نقطه این ماجرا مردم هستند، مراعات پروتکل ها را جدی بگیریم تا خدای ناکرده در سوگ از دست دادن عزیزانمان به عزا نشینیم.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=325745
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. ملا شدن چه آسان ،آدم شدن چه دشوار گفت:

  تا افکار مان را درست نکنیم نمیتوانیم کار گروهی را به نتیجه برسانیم
  باتوجه به ضرب امثل ملا شدن چه آسان وآدم شدن چه دشوار تا برادر
  مادر پدر پسر دختر نوه و… از نزدیکتربن های ما دچار نشوند ونمیرند باورمان نمیشه که این بیماری نامیمون چقدر گرفتاری و تخریب انسانی داره .
  بیایم دست به دست هم دهیم وبه پروتکلهای بهداشتی پایبند باشیم تا دچار این وضعیت نشده وکادر زحمت کش وناجی خود را دچار این همه دردسر وگرفتاری نکنیم .به امید ازبین رفتن سریع بیماری منحوس کرونا
  rajabi

دیدگاه شما