پنجشنبه 20 شهریور 1399 - 21:42

رکورد نگران کننده کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کروناویروس استان به ٩۵نفر خبر داد و گفت: در طی ٢۴ ساعت گذشته متاسفانه سه بیمار هم استانی و یک مهاجر افغان در مرکز بهداشتی درمانی شهدای دولت آباد -بیمارستان شهید جلیل یاسوج، جان خود را بر اثر ابتلا به کروناویروس از دست دادند.

بویرنیوز، دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۲۵۸ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۲۰ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۲۲ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی اظهارکرد: از مجموع مبتلایان به کروناویروس در کهگیلویه و بویراحمد ۵۳۰۹ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: از ۳۳۵ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج بیشترین درصد و تعداد موارد مثبت در طی ۶ ماه گذشته گزارش شده است که بیشترین موارد مثبت در شهرستان بویراحمد ۴۸ درصد، کهگیلویه ۲۵ درصد و لنده ۱۰ درصد می باشد و بقیه موارد قطعی در سایر شهرستان های استان هستند.

یزدانپناه تصریح کرد: که شهرستان چرام از وضعیت قرمز به نارنجی تغییر وضعیت پیدا کرد.

وی ادامه داد: با توجه به شروع مدارس، ضروری است خانواده ها اصول پیشگیری از ابتلا به کروناویروس از قبیل رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، شستن دست‌ها و ضد عفونی محل‌های پر تماس را به فرزندان خود آموزش دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: سازمان جهانی بهداشت طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که شستشوی مداوم دست‌ها با آب و صابون یا مایع از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری می‌کند؛ بنابراین اگر هر کسی دستهای خود را بشوید شانس ابتلا به کرونا را تا درصد زیادی کاهش خواهند داد.

به گزارش بویرنیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دکتر یزدانپناه بیان کرد: رعایت موارد بهداشتی دیگر مانند استفاده از ماسک و دستکش، پرهیز از روبوسی و دست دادن، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و … برای تمامی افراد به خصوص دانش آموزان الزامی است

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=325496
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما