چهارشنبه 19 شهریور 1399 - 11:35

جمعه بازار یاسوج تعطیل شد

با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، جمعه بازار یاسوج تعطیل شد.

بویرنیوز، شاهرخ کناری در نشست استانی ستاد مبارزه با بیماری کرونا گفت: از مجموعه ۲۹ هزار و ۹۰۰ نمونه ۱۲ هزار مورد مربوط به شهرستان بویراحمد بوده و از مجموعه ۶ هزار و ۱۹۲ نفر که به کرونا مبتلا شدند ۲ هزار و ۶۷۸ مورد معادل ۳۳ درصد مربوط به شهرستان بویراحمد است.

فرماندار بویراحمد با اشاره به اینکه از مجموعه ۹۰ فوتی بیماری کرونا ۳۰ نفر مربوط به شهرستان بویراحمد است، افزود: صنوف پر تجمع و پر ریسک استان ۲۰ روزی است که تعطیل شده و بنا به درخواست، صنوف جمعه بازار یاسوج با ۹۰۰ واحد صنفی از امروز تعطیل می‌شود.

وی با بیان اینکه وضعیت رعایت پروتکل‌ها بین ادارات و بانک‌ها بیشتر شده افزود: پروتکل‌ها در ادارات پست، شرکت توزیع نیروی برق، منابع طبیعی، راه و شهرسازی و مالیات به خوبی رعایت نمی‌شود.

کناری بیان کرد: طبق مصوبه ستاد کرونای شهرستان صنوف آرایشگاه‌ها، موبایل فروشان، باشگاه‌های ورزشی که تعطیل هستند از روز شنبه با رعایت پروتکل‌های شروع به کار کنند.

وی از فک پلمب باغات آبشار یاسوج انتقاد کرد و گفت: شهرداری و میراث فرهنگی گزارشی در این خصوص ارائه دهند تا با متخلفان برخورد شود.

کناری بر افزایش ظرفیت غسالخانه شهرداری یاسوج تاکید کرد و یادآور شد: وضعیت بازگشایی مدارس مطلوب نیست. مدرسه‌ای در مهریان بویراحمد ۴۰۰ دانش‌آموز دارد که سرویس بهداشتی مناسبی نداشت و حتی مایع دستشویی برای شستن دست بچه‌ها وجود ندارد.

وی در خصوص پاساژها هم گفت: برای پاساژها مدیر گذاشتیم و هر پاساژی که رعایت نکند پلمب می‌شوند.

فرماندار بویراحمد در پایان با اینکه تقریبا ۷۰ درصد مردم ماسک می‌زنند، خاطرنشان کرد: تاکید ما حضور دو سوم کارکنان در ادارات هستند.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=325476
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. ناشناس گفت:

    مگه میشه کرونا فقط توجمعه بازار باشه شهر به اون شلوغی روتعطیل نمیکنین میگین جمعه بازار لطفا صلیقه ای تصمیم نگیرین ازروعقل تصمیم بگیرین عید نزاشتین معامله کنیم حالا ایام مدرسه هم نمیزارین باسرمایه های مردم بازی نکنین

  2. ناشناس گفت:

    یکی نیست از کناری بپرسه که مغازه مردم به زور میبندی امشب صاحب مغازه چی ببره خونش برا خوردن؟؟؟فک کرده همه ملت مثل خودشون پول مفت میگیرن

دیدگاه شما