دوشنبه 6 مرداد 1399 - 9:18

چهار سال سخت پیش روی کهگیلویه و بویراحمد در مجلس!

با نگاهی به ترکیب و جایگاه نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد به خوبی میتوان روزهای سختی را برای استان در قوه مقننه به انتظار نشست.

به گزارش بویرنیوز، دور دهم مجلس شورای اسلامی همراه بود با حضور 4 کهگیلویه و بویراحمدی در مجلس، سه نماینده از استان و یکی از نمایندگان استان تهران منتسب به استان بودند.

غلامرضا تاجگردون در آن مجلس ریاست مهمترین کمیسیون مجلس یعنی برنامه و بودجه را عهده دار بود، محمد علی وکیلی نماینده تهران و فرزند کهگیلویه و بویراحمد هر چهار سال را در هیئت رئیسه مجلس بود، عدل هاشمی پور هم نایب رییس کمیسیون انرژی و غلام محمد زارعی نیز در کمیسیون صنایع حضور داشت.

جایگاه و کمیسیون های نمایندگان پیشین قطعا حامل مزیت های مهمی بود که برخی از مهترین آثار آنها را باید در جذب بودجه های قابل توجه برای استان محروم کهگیلویه و بویراحمد دانست، در کنار آن تخصیص های آب برای اولین بار، راهسازی، تهاتر بدهی برخی شهرداری ها با تامین اجتماعی، قیر رایگان و فعال شدن بخشی از صنایع نیمه فعال و راکد دانست و البته رشد و ارتقای فرزندان استان در سطح ملی را نیز باید به موارد قبلی جمع زد.

در این دوره اما کهگیلویه و بویراحمد فعلا تنها دو نماینده دارد، و برای شهرستان های گچساران و  باشت باید تا انتخابات میان دوره منتظر ماند.

جایگاه این افراد در کمیسیون ها در این دوره مجلس اما چندان چنگی به دل نمیزند، مهدی روشنفکر عضو کمیسیون آموزش است و حجت الاسلام محمد موحد نیز در کمیسیون قضایی که با توجه به اختیارات و حوزه اثرگذاری این کمیسیون ها  باید روزهای سختی را برای کهگیلویه و بویراحمد به انتظار نشست.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=323543
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. بازیچه سیاسیون گفت:

  سلام…
  نمایندگان گذشته هم مسئول عزل و نصب ها بودند و سپردن پیمان ها به نزدیکان…….
  برای پیشرفت استان و فقرزدایی، اشتغال زایی، انسان های شریفی می خواهد که در دهه ۶۰ ، از جان و مال خود گذشتند و سینه سپر کردن جلوی رژیم بعث….
  آنها فرشتگانی بودند زمینی که پشت پا زدند به دنیا و ظاهر فریبنده آن… الان کو… اگر جایی پیدا کردید به ما نشان بدهید آن مردان را….

 2. منطقی گفت:

  با سلام ،به قول شما الان استان چهار سال سخت رو در پیش روی داره.میخواستم ببینم در سنوات قبل که به قول شما بهتر بود چه کار مفیدی برای استان انجام داده شد بجز عزل و نصب های فامیلی و ….

دیدگاه شما