شنبه 21 تیر 1399 - 9:38

چرا کهگیلویه و بویراحمد به مرز قرمز کرونایی نزدیک شد؟/خود ایمن پنداری کاذبی که بی رحمانه قربانی می گیرد!

کهگیلویه و بویراحمد در ماه های نخست شیوع کرونا از وضعیت بسیار خوبی برخوردار بود و تعداد اندک مبتلایان نیز عمدتاً هم استانی هایی بودند که از سایر استان ها به ویژه مناطق پر خطر عزم خانه می کردند.

به گزارش بویرنیوز؛ در هفته های اخیر اما کهگیلویه و بویراحمد نیز مثل دیگر استان ها با شیوع جدی و گسترده کرونا دست و پنجه نرم می کند و البته افزایش قابل توجه مرگ و میرها به نسبت ماه های قبل نیز دغدغه جدی شده است.

اما چرا به اینجا رسیدیم:

* برگزاری بی مهابای مراسمات عزا و عروسی یکی از مهمترین نقاط آسیب پذیر استان در خصوص شیوع کرونا شده است، با توجه به اینکه بافت استان قبیله ای و عشیره ای است و مردم از یکدیگر انتظار حضور در مراسمات را دارند و همین نقطه آغاز بحران شده است.

* عدم رعایت فاصبه گذاری اجتماعی، متاسفانه به دلیل عدم آگاهی و یا بیخیال شدن و خسته شدن مردم شاهد نادیده گرفتن تدریجی اصول بهداشتی مقابله با کرونا در استان هستیم، با مشاهده وضعیت بازارها می توان متوجه شد کرونا آنچنان جدی گرفته نمی شود و یا اینکه مردم از رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا خسته شده اند.

* خود ایمن پنداری، بسیاری از مردم و به ویژه جوانان کهگیلویه و بویراحمد بر این باورند بخاطر نوع عادات غذایی و البته شرایط جسمی مردم منطقه و ارتزاق از غذاهای محلی در مقابل کرونا مصون هستند و یا اینکه کرونایی که در این استنان شیوع پیدا کرده از نوع کم خطر آن است! همین باورهای اشتباه هم بی تاثیر در نادیده گرفتن مسائل بهداشتی و نتشار بیشتر ویروس و حتی افزایش فوتی ها نبوده است.

به گزارش بویرنیوز، مردم استان اما باید بدانند ویروس کرونا نه تنها ضعیف نشده که هر روز نیز قربانی های بیشتری می گیرد، این ویروس همچنان قابلیت انتشار بالا دارد، هیچ فردی چه قوی هیکل و ورزشکار و چه ضعیف تر ها از خطر این ویروس در امان نیستند.

همچنان باید بدانیم در کنار عدم تردد غیر ضرور باید فاصله گذاری اجتماعی،استفاده از ماسک و البته نظافت و بهداشت دست ها را جدی بگیریم.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=322152
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. بینام گفت:

    وقتی مردم رعایت نمی کنن چرا ارگان ها سخت نمیگیرن روزی شاهد ده تا عروسی اونم با شلوغی آنچنانی توی شهر شاهدیم مگه قرار نیست تالار ها بسته باشه مگه قرار نیست برخورد بشه پس کو؟؟؟؟؟

  2. بینام گفت:

    سخت نمیگیرند ارگان ها مردمم میگن حتما الکی میگن وضعیت قرمز فقط شعار میدن

  3. سیسخت گفت:

    عده ای درشهرسیسخت دارندعلنا خانه های خودراسوییتی اجاره میدن وازهرشهرواستانی واردخونه هاشون میشن.هرروزهم عده ای ناغافل دارندازاین خونه هااستفاده میکنند….اونهایی که شعارمیدادندبیان جوابگوباشند….

دیدگاه شما