پنجشنبه 19 تیر 1399 - 15:01

وضعیت قرمز کرونا بیخ گوش کهگیلویه و بویراحمد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به ۲۷ نفر خبر داد و گفت: امروز متاسفانه سه مورد فوتی جدید گزارش شد که دو مورد ۷۹ ساله و ۵۱ ساله دچار بیماری زمینه ای و یک مورد ۳۵ ساله بدون بیماری زمینه ای بود.

به گزارش بویرنیوز، دکتر پرویز یزدانپناه با بیان اینکه وضعیت قرمز کرونا، بیخ گوش کهگیلویه و بویراحمدی‌هاست، افزود: در هجدهمین روز از تیرماه، ۵۸ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که اوج گیری کرونا در نهایت منجر به افزایش شمار قربانیان شده است.
وی با اشاره به اینکه ۱۰ بیمار نیز در بخش آی سی یو بیمارستان‌های استان بستری می باشند، اظهارکرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۱۴۷۸ مورد گزارش شده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: امروز نیز از ۲۲۸ جواب دریافتی از آزمایشگاه تشخیص موکلولی یاسوج ۲۵ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد در شهرستان‌های گچساران، بویراحمد، باشت و چرام گزارش شد. همچنین در شهرستانهای دنا، لنده و کهگیلویه هر کدام ۶ بیمار مثبت کووید ١٩ شناسایی شد.
یزدان‌پناه تصریح کرد: تاکید و توصیه سازمان بهداشت جهانی و متولیان امر بهداشت و درمان در کشور همچنان با گذشت دستکم چهار ماه از شیوع ویروس کرونا استفاده از ماسک به عنوان پیشگیری از ابتلا و انتشار این بیماری است.
وی ادامه داد: بسیاری از صاحب‌نظران بهداشتی بارها تاکید کردند که به هیچ وجه نیاز نیست که از ماسک‌های N۹۵، سه لایه و غیره استفاده شود و می‌توان از یک ماسک‌معمولی و حتی پارچه ساده هم استفاده کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: لازم است علاوه بر استفاده از ماسک موارد دیگر مانند فاصله گذاری فیزیکی، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ادارات، صنوف و فروشگاه‌ها، عدم حضور در هرنوع تجمعات، عدم سفر به استان‌های مجاور و عدم خروج از خانه بجز در موارد اضطراری نیز رعایت شود.

 

ایسنا

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=322057
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما