سه شنبه 10 تیر 1399 - 14:47

معرفی پاک‌ترین خودروی بازار ایران

شرکت داتیس خودرو نماینده انحصاری هایکو در ایران با استفاده از “تست آلایندگی ۵ گاز استاندارد و کالیبره”، اقدام به اندازه‌گیری آلاینده‌های خروجی از اگزوز خودروها کرد. به گزارش روابط عمومی داتیس خودرو، این اقدام در راستای شفاف‌سازی گزارش‌های ضدونقیض از آلایندگی برخی خودروهای وارداتی انجام شده است.


مطابق این گزارش، خودروی ولوو S90 مدل ۲۰۱۸ با استاندارد آلایندگی یورو ۶ که بالاترین سطح استاندارد آلایندگی در اروپا محسوب شده، دارای برآیند کمترین میزان آلایندگی بوده و به‌عنوان سبزترین خودرو ایران شناخته می‌شود و میانگین مصرف سوخت این خودرو، به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر رانندگی، ۲/ ۷ لیتر است.
دستگاه اندازه‌گیری استاندارد ۵ گاز، برای سنجش میزان گازهای خروجی از اگزوز شامل: HC (هیدروکربن‌های نسوخته) – CO (مونوکسید کربن) – CO۲ (دی‌اکسید کربن) – O۲ (اکسیژن) – NOX (ناکس) است. کلیه عناصر اشاره شده در بالا تأثیر بسزایی در وضعیت آلایندگی هوا داشته و سنجش آن‌ها از مهم‌ترین آزمون‌های معاینه فنی است.


بررسی نتایج مذکور همچنین نشان می‌دهد که کلیه خودروهای تست شده (لکسوس NX۳۰۰ هیبرید، هیوندا سوناتا هیبرید، کیا اسپورتیج، ولوو S۹۰، ولوو XC۹۰، ولوو V۴۰) از لحاظ سلامت موتوری و سوخت‌رسانی و کاتالیست سالم بوده و قبل از تست‌ها توسط کارشناسان بررسی شده بودند. به گفته این شرکت مستندات، تصاویر و فیلم‌های اخذ شده در حین آزمون نیز در صورت نیاز و جهت ارائه به مراجع ذی‌صلاح قابل ارائه هستند.

پدال

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=321067
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما