یکشنبه 21 ژوئن 2020 - 9:17

چقدر این روزها به البرزها نیاز داریم…

“پایگاه خبری تحلیلی بویرنیوز”– داستان فداکاری البرز زارعی را همه شنیدیم، کوهنورد برومندی که برای نجات زاگرس و سرمایه سرزمین مادری اش بی محابا به دل آتش زد و دچار سوختگی شدید شد.

اگرچه با اعزامش به اصفهان امید به بهبود او می رفت اما دست آخر جان پاکش را نثار بقای عروس سبز زاگرس کرد و برای همیشه چشمان سوخته اش را به روی جهان بست…

داستان البرز این روزها شنیدنی ترین و دلنشین ترین اتفاق است، اگرچه رفتنش رخت سیاه بر تن همه مردم کهگیلویه و بویراحمد نشاند اما بی تردید داستان فداکاری او همچون نوری سفید بر سیاهی های این روزهای برخی اتفاقات کشور بود.

این روزها که جراید پر شده از خبرهایی از فساد و رانت خواری و دست درازی به منابع بیت المال(دادگاه طبری و دوستان…) و نام های آشنا آنهم توسط افرادی که روزی امین مردم به شمار می رفتند! در جنوب غرب ایران اما اتفاقی رخ داد که ایران را امیدوار به غیرت و فداکاری جوانانش کرد.

البرز نه مرفه اقتصادی بود و نه بی نیاز از اشتغال و مسکن و … او هم میتوانست در شرایطی که همه با حساب و کتاب دست به انتخاب میزنند، بی تفاوت باشد و کلاه خودش را محکم بچسبد که اگر چنین بود او هم الان در میان ما بود.

انتخاب البرز اما چیز دیگری بود، او دست خالی به دل آتش زد به امید آنکه بلوط های سرافراز زاگرس در آتش زیاده خواهی انسان ها قد خم نکنند، برای اینکه درخت ها بمانند تا زندگی برای ما بماند.

البرز را باید نماد فداکاری دانست، در دوره ای که همه سفت و سخت منافع خودمان را چسبیده ایم و راضی به از دست دادن هیچ کدام از داشته هایمان هم نمیشویم، جوانی رعنا پیدا می شود که حاضر است برای نجات جان ریه های سرزمینش از ارزشمندترین دارایی اش که جانش است بگذرد.

به راستی چقدر ما این روزها به البرزها نیاز داریم، انسانهای شرافتمندی که برای پایداری سرزمین مادری بدون هیچ چشم داشتی حاضرند جانشان را فدا کنند.

نمیدانیم در لحظاتی که البرز عزیز با دستان خالی در محاصره زبانه های آتش بود و نفس زنان همچنان به دنبال کاری برای نجات جنگل بود به چه فکر میکرد، اما میدانیم او قطعاً دلش از بی رحمی ها و بی تفاوتی ها به طبیعت خون بود…

البرز هم اشک ریخت هم خون داد، بهای پر پر شدن این جوان رشید باید تجهیز و تامین وسایل مناسب و کارآمد اطفای حریق و صدالبته برخورد دندان شکن با افرادی باشد که بخاطر منافع خود دست به این جنایت زده اند.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=320587
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. ناشناس گفت:

    باید شهید اعلام می شد

دیدگاه شما