سه‌شنبه 26 می 2020 - 12:22

دختر ۱۴ ساله ای که توسط پدر سر بریده شد

مطابق با ماده ۲۲۰ قانون مجازات اسلامی پدر در جایگاه ولی دم در قتل فرزند قصاص نمی شود بلکه قصاص تبدیل به دیه و تعزیر می شود.

بویرنیوز: کانال های محلی تالش از یک قتل فجیع ناموسی خبر دادند. دختری ۱۴ ساله در سفید سنگان لمیر از بخش حویق به دست پدرش در خواب سر بریده شد. قاتل پس از ارتکاب جرم به قتل دخترش اعتراف کرد و به مراجع قضایی تحویل داده شد.

قبل از وقوع جرم

رومینا اشرفی متولد ۱۳۸۵ در بخش حویق از شهرستان تالش، دلباخته یکی از پسرهای همشهری شده بود، به گفته محلی ها مخالفت های شدید پدر دختر با ازدواج این دو به دلیل تفاوت های فرهنگی، آنها را به فکر فرار از منزل وا داشت. اما پیگیری های خانواده ها به دستگیری آنها توسط پلیس منجر می شود .

به گفته افراد محلی رومینا به دلیل حفظ امنیت جانی خود و آشنایی با خلقیات پدرش تمایل به بازگشت به خانه نداشته اما به ناچار و طبق قوانین به پدر خانواده تحویل داده می شود.

روز وقوع جرم

شنیده ها حاکی از آن است که پس از بازگشت رومینا به خانه، جو حاکم بر خانه نه تنها آرام نمی گیرد بلکه اختلافات و تحریکات خانوادگی بالا گرفته و آتش خشم پدر شعله ور تر میشود تا جایی که پدر در روز یک خرداد با خلوت کردن خانه ، گردن رومینای ۱۴ ساله را با استفاده از داس درحالی که او در خواب بود به طرز فجیعی از تن جدا می کند.

بعد از وقوع جرم

به گفته افراد محلی، پدر بعد از ارتکاب جرم با در دست داشتن داس از خانه خارج شده و به قتل دخترش اعتراف می کند و توسط پلیس بازداشت و به مراجع قضایی سپرده می شود.

مطابق با ماده ۲۲۰ قانون مجازات اسلامی پدر در جایگاه ولی دم در قتل فرزند قصاص نمی شود بلکه قصاص تبدیل به دیه و تعزیر می شود. هرچند هنوز باید منتظر مراحل قضائی آن باشیم.

در هر صورت قتل رومینا با واکنش های مختلفی از سوی اهالی منطقه این دختر نوجوان و افکار عمومی مواجه شده است. بواقع اینگونه موارد از جمله جرائمی است که قلب افکار عمومی را در سینه می فشارد و شاید لازم است تا مجلس و قانون برای جلوگیری از تکرار این موارد تدابیر شدیدتری را اتخاذ نمایند

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=319944
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. امیر پارسا گفت:

  شاید حق با پدر باشد
  قضاوت نکنیم

 2. حالا گفت:

  مگه پدر غمخوار دختر نیس
  مگ دخترا عشق بابا نیسن
  سبحان الله

 3. ناشناس گفت:

  کجای قران نوشته پدر فرزند را بکشه قصاص نمیشه هر انسانی حق حیات داره. در دنیا سابقه نداشته پدر فرزند را بکشه وقتی این چنین رایج شده باید پدر قصاص بشه. هر انسانی حق زندگی و زنده موندن داره این بی انصافی محضه . باید قصاص بشن. باید این قانون اصلاح بشه تا رایج و عادی نشه در خانواده ها

 4. محمد ک گفت:

  شنیدن کی بود مانند دیدن …. قضاوت در چنین موارد سخته شاید پدر حق داشته انسان باید غیرت ناموسی داشته باشه

دیدگاه شما