شنبه 24 اسفند 1398 - 22:12

نامه منتخب بویراحمد و دنا به روحانی|بفکر کارگران بیکار و واحدهای تولیدی تعطیل باشید

 

منتخب مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون از رئیس جمهور خواست به فکر کارگران بیکار و واحدهای تولیدی تعطیل شده به دلیل شیوع بیماری کرونا باشد.

به گزارش بویرنیوز، مهدی روشنفکر منتخب مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون با ارسال نامه‌ای به دفتر رئیس جمهوری از وی خواست تا بفکر کارگران بیکار و واحدهای تولیدی تعطیل شده به دلیل بیماری کرونا باشد و در این زمینه برای بهبود وضعیت موجود پیشنهادهای را نیز ارائه کرده است.

در این نامه آمده است: همانگونه که مستحضرید شیوع و بروز بیماری کرونا، نتایج زیان‌باری برای فعالان اقتصادی، بویژه کسب و کارهای کوچک و کارگاه‌های تولیدی به بار آورده است و این اتفاق سبب تعطیلی برخی از کارگاه‌های تولیدی، بنگاه‌های اقتصادی و کاهش قابل ملاحظه درآمدها و طبیعتاً ناتوانی کارفرماها در پرداخت حقوق و مزایای کارگران در ماههای اخیر، خاصه در ماه پایانی سال شده است.

وی گفته است: از دیگر پیامدهای این بیماری، بیکاری کارگران است، پیشنهاد می‌شود به منظور جبران بخشی از این خسارات تا زمان عادی شدن فرایند تولید و فعالیت کارگاه‌ها و بازگشت به کار کارگران، بسته‌های حمایتی ویژه توسط دولت پیش بینی شود.

روشنفکر در این نامه معافیت واحدهای تولیدی و خدماتی، بویژه کسب و کارهای خرد از پرداخت حق بیمه کارگران تحت پوشش، پرداخت حقوق کارگران تحت عنوان بیمه بیکاری(بدون طی فرایند اداری از قبیل تشکیل پرونده کمیته بیمه بیکاری در ادارات کار و تامین اجتماعی)، معافیت تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی از پرداخت مالیات، عوارض، پرداخت بسته‌ معیشتی، ویژه‌ کارگران بیکارشده و معافیت موقت واحدهای اقتصادی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده با سازوکار قانونی از جمله پرداخت توسط دولت را به عنوان بسته‌های حمایتی ویژه توسط دولت را خواستار شده است.

انتهای پیام/

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=318066
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. دنا سید گفت:

  خسته نباشید

 2. بهادر گفت:

  می بایست به بصیرت و انتخاب دست پینه بسته ها اعتماد نمود و احترام گذاشت.
  حاج روشنفکر سودای ارامش , اسایش و پیشرفت .. مردم و مستضعفین را دارد.
  نامه ایشان به رئیس جمهور جهت کمک به معیشت کارگران و خسارت دیدگان ویروس نامیمون کرونا دال برای مظلوم نوازی دکتر روشنفکر است.

 3. ناشناس گفت:

  معمولا در ماه مبارک رمضان از قدیم مرسوم است که روزه داران میروند به استقبال روزه و یا به لهجه لری (ایرون ورش ) حالا قضیه منتخب ما هم شده مثل همون روزه داران . برادر محترم حرمت نگه دار بذار ورود کنی بعد شروع کن

 4. ناشناس گفت:

  خسته نباشی شما خودتان تنها این فکر را کردین؟

 5. دریا دل گفت:

  واقعا درود بر چنین مردی،کسیکه درد فقر را چشیده و میداند کارگر یعنی چه،زن و بچه کارگر یعنی چه،خود را جای خانواده کارگری قرار دهید که چشم انتظار مبلغی برای امرار معاش همان روز یا روزهای بعدی است ایشان هم همین موضوع را خواستند که طرح معیشتی بدن تا هم کارگر بیرون نرهو ویروسی بشه و هم در خانه خانواده اش سختی نکشه

دیدگاه شما