شنبه 8 فوریه 2020 - 16:20

هديه تاريخي وزير نيرو به مردم خوزستان

“گرد و خاک برای هر خوزستانی معنای درد و رنج را دارد، دردی که به واسطه خاموشی برق دو چندان هم می‌شود.

برایمان دردآور بود که چرا باید علاوه بر گرد و خاک درد و‌ رنج خاموشی را هم به جان بخریم؟

هرگاه خبر از بروز بحران گرد و خاک می‌شنیدیم، بلافاصله نگرانی از قطع برق و خاموشی همزمان با آن و بروز شرایط غیرقابل تحمل کابوس ترسناک مان می‌شد، این اتفاق به ویژه اگر در مواقع گرمتر سال بود که دقیقاً حکم جهنم را برایمان داشت.

امروز وقتي فهميدم وزير نيرو در استان است تا طرح هاي اين وزارتخانه در خوزستان بي رمق را افتتاح کند با اهالي آمديم تا اعتراض بکنيم به برقي که با گردو خاک ها قطع مي شود و امان ما را مي برد.

اما يکي از پروژه ها براي رفع همين کمبود بود، باورمان نميشد وقتي تعداد زيادي خودروي مجهز به آب پاش هاي با ارتفاع بالا را ديديم که در حال مانور و آب پاشي و درواقع تست عملکرد بودند انگار آن آب بر آتش اعتراض ما ريخت.

ما هم ميدانيم مشکلات را و با وضع کشور هم بيگانه نيستيم، گاهي شنيدن صداي مردم و توجه به آنها بزرگترين هديه است، امروز خوزستان بعد از سالهاي به لطف دکتر ادرکانيان مجهز به سيستمي شد که ديگر برقش با گردو خاک قطع نميشود.”

اين سخنان يکي از اهالي اهواز به شهروند خبرنگار عصر اميد بود، آري سالها بود که خوزستان پس از هر گرد و غبار شاهد قطع برق گسترده ميشد و به دليل نبود سيستم مناسب شست و شوي تاسيسات برقي بعضاً وصل مجدد برق هم بسيار زمانبر مي شد که موجب رنجش و کلافگي شديد مردم مي شد.

تدبير وزارت نيرو و مجهز شدن خوزستان به نخستين و بزرگترين ناوگان مبارزه با ريزگرد، به عقيده مردم بزرگترين هديه و عيدي وزارت نيرو به اين استان است.

در هفته پانزدهم پويش #هرهفتهالفب_ايران، وزير نيرو مطابق با وعده اش به خوزستاني هاي نجيب، صبور و خونگرم راهي اين استان شد تا از 2500 ميليارد تومان پروژه آب و برق اين استان بهره برداري کند، او رئيس مجلس را نيز با خود همراه کرد تا از ظرفيت اين قوه نيز براي توسعه خدمات آينده در اين استان بهره بگيرد.

رقم هاي افتتاح شده در اين استان قابل باور نبود، دولت تدبير و اميد در خوزستان 23 هزار و 700 ميليارد تومان در طرح هاي آب و برق سرمايه گذاري کرده است رقمي که مي گيود روزانه 10 ميليارد تومان پروژه در اين استان اجرا شده است.

اگرچه صداهاي تفرقه انگيزي بي توجهي مسئولان به اهواز را جار مي زدند اما در همين يک وزارتخانه مي بينيم به اندازه غيرقابل باوري پروژه در حال اجرا است از طرفي چند باري پيشنهاد سفر به اين استان به وزير نيرو مطرح شده اما گويا ايشان در راستاي توجه و عنايت خاص به خوزستان، به صراحت اعلام کرده اند بايد در حد شان و بزرگي مردم آن ديار کار و اقدام موثر عمراني بشود سپس دست پر به اين استان برويم.

دست آخر هم چنين شد و وزير نيرو در حالي به خوزستان رفت که هم 2500 ميليارد تومان تاسيسات جديد به آب و برق اين استان افزوده شد و هم پرونده مشکل ديرينه مردم استان در قطعي برق پس از گرد و خاک ها بسته شد.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=316569
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. ناشناس گفت:

    درود بر دولت تدبیر وامید

دیدگاه شما