شنبه 19 بهمن 1398 - 16:20

هدیه تاریخی وزیر نیرو به مردم خوزستان

“گرد و خاک برای هر خوزستانی معنای درد و رنج را دارد، دردی که به واسطه خاموشی برق دو چندان هم می‌شود.

برایمان دردآور بود که چرا باید علاوه بر گرد و خاک درد و‌ رنج خاموشی را هم به جان بخریم؟

هرگاه خبر از بروز بحران گرد و خاک می‌شنیدیم، بلافاصله نگرانی از قطع برق و خاموشی همزمان با آن و بروز شرایط غیرقابل تحمل کابوس ترسناک مان می‌شد، این اتفاق به ویژه اگر در مواقع گرمتر سال بود که دقیقاً حکم جهنم را برایمان داشت.

امروز وقتی فهمیدم وزیر نیرو در استان است تا طرح های این وزارتخانه در خوزستان بی رمق را افتتاح کند با اهالی آمدیم تا اعتراض بکنیم به برقی که با گردو خاک ها قطع می شود و امان ما را می برد.

اما یکی از پروژه ها برای رفع همین کمبود بود، باورمان نمیشد وقتی تعداد زیادی خودروی مجهز به آب پاش های با ارتفاع بالا را دیدیم که در حال مانور و آب پاشی و درواقع تست عملکرد بودند انگار آن آب بر آتش اعتراض ما ریخت.

ما هم میدانیم مشکلات را و با وضع کشور هم بیگانه نیستیم، گاهی شنیدن صدای مردم و توجه به آنها بزرگترین هدیه است، امروز خوزستان بعد از سالهای به لطف دکتر ادرکانیان مجهز به سیستمی شد که دیگر برقش با گردو خاک قطع نمیشود.”

این سخنان یکی از اهالی اهواز به شهروند خبرنگار عصر امید بود، آری سالها بود که خوزستان پس از هر گرد و غبار شاهد قطع برق گسترده میشد و به دلیل نبود سیستم مناسب شست و شوی تاسیسات برقی بعضاً وصل مجدد برق هم بسیار زمانبر می شد که موجب رنجش و کلافگی شدید مردم می شد.

تدبیر وزارت نیرو و مجهز شدن خوزستان به نخستین و بزرگترین ناوگان مبارزه با ریزگرد، به عقیده مردم بزرگترین هدیه و عیدی وزارت نیرو به این استان است.

در هفته پانزدهم پویش #هرهفتهالفب_ایران، وزیر نیرو مطابق با وعده اش به خوزستانی های نجیب، صبور و خونگرم راهی این استان شد تا از 2500 میلیارد تومان پروژه آب و برق این استان بهره برداری کند، او رئیس مجلس را نیز با خود همراه کرد تا از ظرفیت این قوه نیز برای توسعه خدمات آینده در این استان بهره بگیرد.

رقم های افتتاح شده در این استان قابل باور نبود، دولت تدبیر و امید در خوزستان 23 هزار و 700 میلیارد تومان در طرح های آب و برق سرمایه گذاری کرده است رقمی که می گیود روزانه 10 میلیارد تومان پروژه در این استان اجرا شده است.

اگرچه صداهای تفرقه انگیزی بی توجهی مسئولان به اهواز را جار می زدند اما در همین یک وزارتخانه می بینیم به اندازه غیرقابل باوری پروژه در حال اجرا است از طرفی چند باری پیشنهاد سفر به این استان به وزیر نیرو مطرح شده اما گویا ایشان در راستای توجه و عنایت خاص به خوزستان، به صراحت اعلام کرده اند باید در حد شان و بزرگی مردم آن دیار کار و اقدام موثر عمرانی بشود سپس دست پر به این استان برویم.

دست آخر هم چنین شد و وزیر نیرو در حالی به خوزستان رفت که هم 2500 میلیارد تومان تاسیسات جدید به آب و برق این استان افزوده شد و هم پرونده مشکل دیرینه مردم استان در قطعی برق پس از گرد و خاک ها بسته شد.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=316569
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. ناشناس گفت:

    درود بر دولت تدبیر وامید

دیدگاه شما