دوشنبه 23 دی 1398 - 11:34

تکرار اتفاق ناگوار خودسوزی زنان در دیشموک کهگیلویه و بویراحمد

رئیس شبکه بهداشت شهرستان دیشموک در استان کهگیلویه و بویر احمد از مرگ مادر نوجوان 15 ساله براثر خودسوزی خبرداد.

به گزارش بویرنیوز، علیرضا افروغ در گفت‌و گو با خبرنگار ایلنا در این باره اظهار داشت: شب گذشته- 21 دی ماه- زن 15  ساله‌ای که مادر  دختری یک ساله نیز بود در روستای گلالی بردسفید از توابع دیشموک اقدام به خودسوزی کرد که متاسفانه جان خود را از دست داد.

وی  با توجه به این مسئله که تلفن‌های این روستا شب گذشته قطع شده بود ،افزود: پس  از اطلاع رسانی به ما این زن جوان را به مرکز بهداشت یکی از مناطق دیگر به اسم قلعه ریسی منتقل کردند که  متاسفانه پس از مراجعه این مادر جوان فوت کرد.

افروغ ادامه داد: در 6 ماهه اول امسال 6 مورد خودکشی در منطقه دیشموک داشتیم که از این تعداد  4 مورد خودسوزی و 2 مورد حلق آویز بود.

به گزارش بویرنیوز،‌داستان تکراری خودسوزی و خودکشی مادران نوجوان و جوان دیشموکی یکی از تراژدی های جدی در کهگیلویه و بویراحمد به شمار می رود.

آنچه بر نگرانی این مساله می افزاید رواج این نوع خودکشی در میان دختران جوان و کم سن و سال این منطقه است.

شاید بتوان بخش عمده از این اتفاقات ناگوار را به مساله کودک همسری و شرایط خاص فرهنگی و مالی مردم ربط داد، این مساله بسیار مهم است که باید در ابتدا به درستی شناسایی مساله را انجام داد و در وهله بعد اقدامات ترمیمی برای ایرادات را عملیاتی کرد.

از خانواده ها انتظار می رود بتوانند حرف زدن و تعامل با فرزندانشان را یک بار دیگر مرور کنند، باید با فرزندانتان پیش از ارتباطات پدر، مادر و فرزندی، یک دوست باشید، بسیاری از این خودکشی های تلخ در نتیجه یک تصمیم و یک بی محلی و کم توجهی رخ می دهد، برای ما نباید این دست اتفاقات عادی شود، پسنیده نیست،‌دخترانی که می توانند جوانان با درایت نسل بعدی را تربیت کنند با سهل انگاری ها خود قربانی بی تدبیری های امروز ماها شوند.

امیدواریم دیگر شاهد تکرار این دست اخبار ناگوار و پر پر شدن دختران معصوم و نجیب این سرزمین نباشیم…

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=315904
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما