دوشنبه 2 دسامبر 2019 - 7:50

افزايش تلفات ناشي از آنفولانزا در کهگيلويه و بويراحمد

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد از ابتلای حدود ۲۳۰۰ نفر به بیماری آنفلوآنزا و مرگ ۴ نفر در این استان خبر داد.

به گزارش بويرنيوز،‌«محمدمهدی بانشی» در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: وضعیت بیماران و بستری مبتلایان بیماری آنفلوآنزا در این استان نسبت به چند هفته قبل کمتر شده است.

وی با بیان اینکه امسال نسبت به سال‌های قبل افزایش یافت، اظهارکرد: دارو به اندازه کافی در استان وجود دارد و در اختیار بیمارستان‌ها و پزشکان عفونی در بیمارستان‌ها قرار داده می شود و در داروخانه ها عرضه نمی شود تا طبق نظر پزشک تجویز و مصرف شوند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در این استان حدود ۲۳۰۰ نفر مبتلا به شبه آنفلوانزا داشته ایم که از این تعداد ۳۷۷ نفر در بیمارستان‌ها بستری شده اند.

بانشی با بیان اینکه از مجموع افراد بستری در بیمارستان‌ها، ۱۷۶ نفر زن و ۱۹۱ نفر مرد بودند، تصریح کرد: از ۷۰ نفر بستری نمونه برداری داشته ایم که ۳۵ مورد مثبت بوده است.

وی ادامه داد: ۴ نفر از مبتلایان به آنفلوآنزا در این استان بعلت کهولت سن و  بیماری‌های زمینه ای از جمله چاقی، دیابت و ضعیف بودن ایمنی بدن فوت کردند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد به مردم استان و مبتلایان به آنفلوآنزا توصیه کرد؛ از دست دادن، روبوسی و حضور در جمع خود داری کنند، موقع عطسه با دستمال جلوی دهان خود را بگیرند، دستمال استفاده شده خود را در سطل سربسته بیندازند و دست‌های خود را مرتب شستشو دهند.

بانشی با بیان اینکه مبتلایان به آنفلوآنزا در اماکن عمومی از ماسک استفاده کنند، بیان کرد: دانش آموزان و دانشجویان در صورتی که به آنفلوآنزا مبتلا شدند در مدرسه و دانشگاه حاضر نشوند تا از مبتلا شدن سایر دانشجویان و دانش آموزان جلوگیری شود.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=313848
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. احمد اورژانسی گفت:

    ای کاش عاقلانه فکر می کردید و حداقل برای چند روز مدارس را تعطیل تا از انتقال و واگیری بیشتر این بیماری جلوگیری می شد .

  2. ناشناس گفت:

    خدا سر وکار هیشکی به بیمارستانای یاسوج نکشه بدون انفلوانزا ادم تو این بیمارستانا میمیره چه برسه به اینکه مریضم بشه

  3. ناشناس گفت:

    رئیس بیمارستانای استان برا لای جرز دیوار هم خوب نیستن که اینقد بیمارستاناشون کثیف و حال بهم زنه از در و دیوارش خون و کثافت میباره خدا رحم کنه کسی مریض نشه

دیدگاه شما