چهارشنبه 30 اکتبر 2019 - 10:51

با برخورد قهری مسأله استخدام های غیر قانونی در کهگیلویه و بویراحمد برچیده نخواهد شد

ابن روزها اخبار اخراج نیروهای غیر قانونی در برخی دستگاه ها و سازمان های کهگیلویه و بویراحمد از مهمترین خبرهای استان است.

به گزارش بویرنیوز، این روزها اخباری از اخراج نیروهای شرکتی یک سازمان و یک بیمارستان در مرکز کهگیلویه و بویراحمد به صورت گسترده رسانه ای شد.

و اما چند نکته در این باب:

کهگیلویه و بویراحمد استانی است که همه چیز دارد اما گویی هیچ چیزی هم ندارد، اب، خاک، نفت، طبیعت را داریم اما استفاده اثرگذاری که بتواند در اقتصاد و اشتغال مؤثر باشد نداریم.

اگرچه کمترین جمعیت را در میان استان های کشور داریم و از طرفی منابع خدادادی بیشماری داریم اما متاسفانه بیکاری، طلاق و خودکشی بسیار بالایی را در استان شاهد هستیم که اتفاقاً بخشی(نه همه) از این آمارهای منفی به مشکلات اقتصادی بر می گردد.

استخدام غیرقانونی مطلوب هیچ کس نیست، به نظر نمیرسد کسی باشد که از نابرابری و تضییع حقوق خرسند باشد.

بسیاری از جوانان استان دارای تحصیلات عالی هستند و عمدتاً هم مستعد هستند، اما کهگیلویه و بویراحمد نه صنعت سرپایی دارد و نه پتروشیمی و کارخانه ارزشمندی که بتواند جوابگوی جوانان بیکار استان باشد.

وقتی زمینه کار مناسب فراهم نباشد و درب استخدام قانونی ادارات هم بسته باشد، تلاش های فردی و فشارهای اقتصادی و اجتماعی برای استخدام های غیر قانونی اجتناب ناپذیر میشود و در این مسیر به آنهایی که دستشان به جایی نمی‌رسد و توانمند هم هستند، ظلم میشود

راه قطعاً اخراج نیست، این تنها پاک کردن صورت مسئله است، تا زمانیکه نتوانیم منابع بیشمار استان را در اقتصاد و اشتغال به کار بگیریم استخدام غیر قانونی اجتناب ناپذیر است و از میان نمی‌رود.

مسئولان استانی باید توجهات را به استان حلب کنند، مطالبه گر باشند و فریاد جوانان این استان را آنقدر فریاد بزنند تا حرکت به سمت بهبود رخ دهد، از طرفی باید آموزش های عملی و فنی را گسترده تر پیگیری و دنبال کرد تا حداقل بتوان زمینه خود اشتغالی بخشی از جوانان را فراهم آورد.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=312130
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. بی طرف گفت:

  آفرین.شیرمادرت حلالت

 2. بویراحمد سرافراز گفت:

  صمیمانه از سازمان بازرسی و استاندار عزیز جناب دکتر کلانتری می خواهیم با مساله بکارگیری نیروی های شرکتی و حجمی در سایر دستگاههای اداری و شرکت های خدمات رسان ورود و با مدیران متخلف برخورد قانونی قاطع صورت بگیرد تا درس عبرتی باشد برای آیندگان./

 3. رضا گفت:

  بخدا قسم یه فامیل تو بهرامبیگی ۱۵نفرش تو حوزه علوم پزشکی و بیمارستانهای استان سرکارن این فامیل یا داماد یا پسرخاله یا پسر عمو و خواهرزاده و پسردایی هستن بخدا قسم بدون کم وزیاد میگم…….چرااینطور؟؟؟؟؟

 4. مهدی گفت:

  اتفاقا راه برخورد با فساد اخراج تمام این افراد است

 5. ذوالفقار گفت:

  برادر همون نیروی بیسوادی که الان با پارتی اومده فردا میشه مدیر و این زنجیره ادامه داره…به نظرم اخراج فعلا موثرترین راهه…اگه قراره نیرویی استخدام بشه بهتره ازمون با بقیه بده که نیروی خوب استخدام بشه

 6. ناشناس گفت:

  دقت کنید
  بازرسی وشورای تأمین برای برخورد با استخدام های فله ای وغیر قانونی به میدان آمده اند .تا الآن که امیدوارکننده است. وهمه منتظر که چهرمی شود ونتیجه چه خواهد شد.

  درصورت عدم موفقیت در برخورد با این پدیده شوم وغیرقانونی
  دیگر حرفی برای گفتن باقی نمی ماند.
  پس باید قانون را رها کرد
  ودنبال پارتی بود

 7. سیددادگر گفت:

  باسلام چراسازمان بازرسی مسببین استخدامهای فله ای درادارات رابه قانون ومردم اعلام نمی کند گناه جوانی که بامجوز رییس اداره ای مشغول کارشده الان اخراج شود چیست شمارا به خدا بیایید مدیران متخلف را که هم اکنون یامدیرکل هستند ویا پستهای سیاسی دارند انفصال دهید تادرس عبرت شود برای دیگران

دیدگاه شما