سه‌شنبه 1 اکتبر 2019 - 15:37

وعده وزیر کار به مردم کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: وزیر کار،تعاون و رفاه اجتماعی قول مساعد دادند که سهم تسهیلات استان در حوزه روستایی، عشایری و مشاغل خانگی افزایش یابد.

به گزارش بویرنیوز، حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیرامون مسائل و مشکلات استان در حوزه اشتغال و تعاونی ها دیدار و گفت‌وگو کرد.

استاندار در این دیدار خواستار افزایش سهم تسهیلات بانکی برای ایجاد اشتغال در استان شد و افزود: انتظار می‌رود در این زمینه به کهگیلویه و بویراحمد توجه ویژه‌ای شود.

کلانتری با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد در حوزه صنعت استان نوپایی است، عنوان کرد: باتوجه به فرصت های اقتصادی و صنعتی موجود در استان این میزان بیکاری زیبنده مردم ما نیست.

وی بیان کرد: انتظار می رود با حمایت وزارت کار زیرساخت های اشتغال در مناطق روستایی استان ایجاد شود و به تبع آن زمینه شکوفایی این مناطق فراهم و از مهاجرت ها به مناطق شهری جلوگیری خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان به نقش تعاونی‌ها در بهبود فضای کسب و کار اشاره کرد و افزود: تعاونی های استان نیازمند حمایت مالی دولت هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با ارائه گزارشی از وضعیت اشتغال و تعاونی ها در استان، گفت: باتوجه به پیشنهادات ارائه شده خواستار کمک این وزارت خانه برای حل مشکلات استان در حوزه تعاونی ها و به ویژه اشتغال روستایی هستیم.

مقام ارشد اجرایی استان با تاکید بر اینکه در صورت نهادینه شدن فرهنگ تعاون مشکل بیکاری برطرف می شود، گفت: با تخصیص اعتبار به مشاغل خانگی و افزایش سهم تسهیلات روستایی و عشایری می توان زمینه رونق تعاونی‌ها در استان را مهیا کرد.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این دیدار اظهار داشت: ما نگاه خاصی به استان کهگیلویه و بویراحمد داریم.

وی در خصوص پیشنهادات ارائه شده و بیان مشکلات استان، عنوان کرد: دستورات لازم برای واگذاری وسیله نقلیه به اداره کل استان، افزایش سهم مشاغل خانگی، تسهیلات روستایی و عشایری و تخصیص اعتبار برای پروژه‌های ورزشی اداره کل استان صادر می شود.

در ابتدای این نشست مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی گزارشی از وضعیت استان نیز ارائه داد.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=310871
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما