شنبه 24 آگوست 2019 - 21:24

رونمایی آیت الله ملک حسینی از ایرادات جدی در کهگیلویه و بویراحمد/اگر مسئولی نمی‌تواند کنار برود/برخی مدعیان برخورد با فساد خود مفسدند!

نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: فکر و تصورها بیشتر در مورد استخدام‌های طایفه‌ای و خویشاوندی است در حالی که معاملات دیگر مثل معاملات قبل از انتخابات وجود دارد.

به گزارش بویرنیوز، آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی در آغازین روز هفته دولت در جمع مسؤولان استان کهگیلویه و بویراحمد با تبریک این ایام اظهار کرد: در شرایط کنونی مدیریت گرفتن کاری سخت است اما مدیریت‌ها نباید در این شرایط سخت به کام مدیران و شیرین برای آن‌ها و سخت و طاقت‌فرسا برای مردم باشد بلکه مسؤولان باید در همین شرایط سخت با تدبیر خود کام مردم را شیرین کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: البته سنت خداوند است که در پی هر سختی یک آسانی وجود دارد و این شرایط سخت کشور هم خواهد گذشت اما مدیریت‌ها در چنین شرایطی باید برپایه عقل باشد نه بر پایه پول  و مردم شما را خواسته‌اند که تدبیری بیاندیشید تا از شرایط سخت عبور کنیم.

ملک‌حسینی ادامه داد: قبل از این که پول و بودجه‌ای برای استان بیاید باید مطالعات کار صورت گیرد نه این که وقتی پول آمد تازه به فکر چه کنم بیفتیم که باید قبل از هر چیز به مدیریت عقل فکر کنیم.

وی خطاب به مدیران گفت: اگر شرایط را سخت می دانید و نمی توانید کار کنید آن را به دست دیگری بسپارید چرا که حرکت جهادی خون دل خوردن و دردسر دارد.

نماینده ولی‌فقیه در ادامه با بیان اینکه امروزه صدای مبارزه با فساد در کشور بلند شده به بی‌انصافی برخی‌ها اشاره کرد که تبلیغ نظام‌مند بودن فساد در کشور  می‌کنند، این‌ها یا نمی‌دادند و یا می دانند و بی‌انصافی می‌کنند.

ملک‌حسینی به مصادیقی از فساد اشاره کرد که از جمله آن‌ها به وقت عمل نکردن در کارهاست  و همچنین نرم برخورد کردن با مفسده‌های بزرگ و برخورد سخت با خطاهای کوچک است.

برخی مدعیان برخورد با فساد خود مفسد هستند

آیت الله ملک حسینی عنصر اول در مبارزه با فساد را به هنگام بودن دانست و عنوان کرد: عنصر دوم بلاتبعیض بودن در برخورد با متخلف است. نباید برای یکی بله و به دیگری نه باشد و اینکه با فساد یکی برخورد شود و با فساد دیگری نه، این خود فساد است.

آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: بسیاری از کسانی که مدعی مبارزه با فساد هستند، اینها با فساد مبارزه نمی کنند، با فاسد مبارزه می کنند و چنین انسان هایی خود مفسد هستند، چون فساد را تعمیق و بستر را برای دیگران آماده می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان عنصر سوم مبارزه با فساد را تناسب بین جرم و جریمه دانست و خاطرنشان کرد: اگر قرار است مواخذه صورت بگیرد، معصیت کم مواخذه و جریمه کم و معصیت بزرگ، جریمه سنگین دارد و اگر اینجا تبعیض اتفاق افتاد، معلوم می شود که هدف مبارزه با فساد نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان خطاب به استاندار گفت که باید نظارت‌ها و بازرسی‌ها را در استان توسعه دهید و نظارت‌ها را به دوش هم نیندازید و فرافکنی و مسؤولیت‌گریزی در صورت نگیرد و به همین دلیل باید آقای استاندار حوزه نظارت را در استانداری قوی کند.

وی به بحث استخدام‌ها در استان و مشکلاتی که به وجود آورده هم اشاره کرد و خطاب به مدیران گفت که در استخدام‌ها درست عمل کنید تا به شما حمله نشود و متهم به خویشاوند بازی نشوید.

ملک‌حسینی به زوایایی دیگر از استخدام‌های مساله‌دار اشاره کرد و گفت: فکر و تصورها بیشتر در مورد استخدام‌های طایفه‌ای و خویشاوندی است در حالی که معاملات دیگر مثل معاملات قبل از انتخابات وجود دارد.

وی توصیه‌ای به مدیران کرد که از داشته‌ها زیاد گفته می‌شود و خطاب به آن‌ها گفت: این افتخار نیست که از ظرفیت‌های خدادادی استان حرف بزنیم بلکه ننگ است لذا باید به جای بالیدن به ظرفیت‌ها به اقدامات اشاره کرد.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=309137
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما