پنج‌شنبه 18 جولای 2019 - 17:00

غلامرضا تاجگردون: نباید فشار بر مردم را زیاد کنیم

نباید فشار بر مردم را زیاد کنیم/ جامعه تحمل چند فشار همزمان را ندارد

غلامرضا تاجگردون، عضو فراکسیون امید مجلس، گفت: نباید فشار بر مردم را زیاد کنیم. برخی مواقع این فشارها را در جایی وارد می‌کنند که تاثیرات سیاسی، خانوادگی و اجتماعی دارد، در حالی که جامعه تحمل چندین فشار همزمان را ندارد.

به گزارش بویرنیوز،  غلامرضا تاجگردون، نماینده گچساران و عضو فراکسیون امید مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین، با اشاره به سخت‌گیری‌های اجتماعی بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور، گفت: آسیب‌های اجتماعی در جامعه دلایل متفاوتی دارد، اما زمانی که جامعه تحت فشار قرار می‌گیرد بهتر است حکومت فشار مضاعفی وارد نکند و فشارها همزمان نشود.

او ادامه داد: اصلاحات ساختاری، رفتاری، اجتماعی و سیاسی در کشور دنبال می‌شود، اما در شرایطی که جامعه مشکل دارد نباید این اصلاحات را همزمان با آن مشکلات پیش برد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: گرچه ممکن است برخی از این مبانی، ارزشی باشد اما نباید فشار بر مردم را زیاد کنیم. برخی مواقع این فشارها را در جایی وارد می‌کنند که تاثیرات سیاسی، خانوادگی و اجتماعی دارد، در حالی که جامعه تحمل چندین فشار همزمان را ندارد.

تاجگردون با اشاره به ورود نهادهای قضایی و انتظامی به موضوع حجاب، گفت: این نهادها ضابط هستند و بحث قضایی و حقوقی نیست؛ برای مثال در قانون تاکید شده که قوه قضاییه و نیروی انتظامی ضابط اجرایی باشند و درست نیست که نهاد دیگری جز این نهادها جلو بیاید. اما من به این افراد ضابط می‌گویم باید فشار را کمتر کنند.

او عنوان کرد: نیروی انتظامی به عنوان ضابط می‌تواند دخالت کند، اما حتی آنجا که ضابط قانونی هستند هم می‌توانند، فشار را کم کنند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، در پایان درباره تاثیر فشارها بر اتحاد ملی، گفت: این موضوع ارتباطی به اتحاد ملی ندارد. قوانین باید رعایت شود، اما نباید فشار وارد کنند.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=306006
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. فرهنگی گفت:

    یکی از راههای کاهش فشار بر قشر فرهنگی ، اجرای رتبه بندی فرهنگیان بود ..که جزء شعارهای انتخاباتی این نماینده محترم نیز بود ..ولی عملا بعنوان رییس کمیسیون بودجه مخالف جدی این طرح بودند ..کاش بین حرف و عمل فاصله کم بود .

  2. دنای استوار گفت:

    یکی نیست بگه که این فشارها را بر مردم ما که امثال شماها از این مردم برخواسته اید و به شما اعتماد کردند کی تحمیل کرده است !در سوره لقمان به فرزند خویش اشاره کرده که روی زمین مغرورانه راه مرو همین یک کلام برای ما انسانها تداعی کننده خیلی مسائله ،رونق بازار و تولید از سیاستهای بودجه ای یک کشور که در مجلس و توسط نمایندگان مجلس تصویب میشه شکل میگیرد چرا برای مسایل حاد پیش بینی نمیکنید چرا دلار به بالاترین نرخ میرسد سپس یک مرتبه پایین میاد اینو کل ملت ایران عزیز میدانند ،در کدام استان کشور به جزء مناطق محروم نمایندگان در عزل و نصب حتی یک نطافتچی دخالت میکنند ؟آیا دادگری ناظر بر اعمال ما نیست ؟آیا روزی تمام این مسائل فاش نمیشود؟ آیا خانواده ای که پنج و شش تا بالاتر در خانه دارند و بیکارند را کسی نمیبیند؟ دنیا محل گذره اگر یک قدم کار خیر بدون منت برداری خداوند هزاران قدم برای بنده اش بر میدارد انشاءاله به این نکته همیشه و همیشه توجه داشته باشیم که(( یوم تبلی السرائر))

دیدگاه شما