جمعه 21 تیر 1398 - 15:59

امام جمعه یاسوج: مردم غیرت نشان دهند و با مروجان بدحجابی برخورد کنند

امام جمعه موقت یاسوج گفت: بدحجابان در مقابل آمران به معروف توجیهات غیر منطقی دارند.

به گزارش بویرنیوز؛ حجت‌الاسلام سید علی‌صالح موسوی‌اعظم ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج در محل مصلای امام خمینی این شهر با تبریک فرا رسیدن یازدهم ذی‌القعده روز تولد امام رضا (ع) این روز را به همه مردم استان کهگیلویه و بویراحمد تبریک گفت.

وی گفت: باید از برکات وجود مرقد پاک این امام همام در مشهد مقدس بهره لازم را ببریم امامی که به عالم آل محمد مشهور است.

امام جمعه موقت شهر یاسوج در ادامه به امروز 21 تیرماه و مناسبت مهمی که در آن قرار گرفته‌ایم اشاره کرد و گفت: امروز روز حجاب و عفاف است روزی که عده‌ای مردم با غیرت و با تعصب در مسجد گوهرشاد توسط عمال رضاخان به خاطر حجاب زنان به خاک و خون کشیده شدند تا امروز زنان ما با عفت و با حجاب در جامعه حضور داشته باشند.

موسوی‌اعظم بخش عمده‌ای از خطبه‌های امروز را به موضوع حجاب و عفاف اختصاص داد و با بیان وضعیت امروزی حجاب در جامعه با انتقاد از برخی بدحجابی‌ها اظهار کرد: مردم و مسؤولان مانند شهدای گوهرشاد غیرت و تعصب دینی خود را نشان دهند و با افرادی که مروج بدحجابی در جامعه هستند برخورد کنند.

امام جمعه موقت شهر یاسوج گفت: گسترش بدحجابی موجب افزایش گناه و بی‌بند و باری و آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود همچنان که بیشتر مشکلات امروزی به بدحجابی و عبور از مرزهای عفاف و حجاب برمی‌گردد.

وی به برخی توجیهات غیر عقلی که توسط افراد بدحجاب می‌شود اشاره کرد و گفت: وقتی به دنبال امر به معروف و نهی از منکر با این افراد هستیم متوجه برخی بهانه‌ها و توجیهات بی‌پایه و اساس می‌شویم.

موسوی‌اعظم گفت: متاسفانه بدتر از همه برخی شوهران هستند که بی‌غیرت شده‌اند و می‌گویند چه ربطی به شما دارد که مایه تاسف است.

وی همه را در جامعه اسلامی مسؤول دانست و گفت: یکی از دلایل ترویج بدحجابی در جامعه تالارها و باغ‌های عروسی هستند که گناه را ترویج می‌دهند و از همه مهم‌تر اقتصاد زوج‌های جوان را در همین بدو امر هدف قرار می‌دهند در حالی که باید این هزینه‌ها خرج مایحتاج اولیه زندگی شود

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=305549
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. ناشناس گفت:

  چرا فقط از مردم سرمایه می گذارید ؟
  چرا خودتان وارد نمی شوید ؟

 2. واقع بین گفت:

  مردم از گرسنگی توان هیچ کاری را ندارند.

 3. کاظم گفت:

  مردم همت کنند وبا فساد ودزدی مسئولان برخورد کنند

 4. ناشناس گفت:

  حجاب مردم مساله اى شخصيه
  شما هم يك ذره به اين همه دزدى و غارت اموال مردم حساسيت نشان دهيد
  اصلا مطرح كردن مساله حجاب فقط براى منحرف كردن اذهان از مشكلات اصلى كشوره

دیدگاه شما