دوشنبه 27 خرداد 1398 - 18:18

“دشتک دیل” و “گناوه لری” گچساران در حال سوختن +عکس

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان گچساران از آتش سوزی جنگلها و مراتع دشتک دیل و کوه کارد گناوه از دیروز تاکنون در حال سوختن است.

به گزارش بویرنیوز، «فرهام جلیلی» در گفت‌وگو با ایسنا افزود: منطقه “دشتک دیل” تا “کوه کادر گناوه لری” گچساران از ظهر دیروز ساعت 15شروع و ساعت حدود 18 مهار و خاموش شد که از دیشب ساعت 21 تاکنون آغاز شده و منطقه همچنان در حال سوختن است.

وی اظهارکرد: نیروهای منابع طبیعی و مردمی در حال خاموش کردن آتش جنگلها و مراتع این منطقه صعب العبور و سخت گذر هستند اما نیاز به بالگرد و نیروی کمکی داریم.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان گچساران خاطرنشان کرد: نیروها برای رسیدن به محل آتش سوزی 4 تا 5 ساعت باید پیاده روی کنند.

‌3 نفر از اطفاءکنندگان بدحال هستند

جلیلی تصریح کرد: سه نفر از نیروهای اطفاء حریق در ارتفاعات با مشکل مواجه شده اند و بدحال هستند در حالی که بالگرد اورژانس به محل اعزام شد نتوانست فرود بیاید و برگشت. درخواست بالگرد دیگری داده ایم و منتظر هستیم.

وی ادامه داد: علت آتش سوزی عامل انسانی بوده و دو نفر در این رابطه شناسایی و بازداشت شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان گچساران اضافه کرد: طی سال جاری 8 مورد آتش سوزی در جنگلها و مراتعش هرستان رخ داده که 90 هکتار جنگل و مرتع طعمه حریق شد.

به گزارش ایسنا، ستاد مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد طی اطلاعیه ای از ادارات، شهرداری ها و نهادهای مختلف شهرستان گچساران، باشت و چرام به جهت حجم گسترده آتش سوزی جنگلها و مراتع در مناطق کوه دیل و گناوه لری درخواست کمک و امکانات برای اطفاء حریق کرده است.

لازم به ذکر است که طبق گزارش هواشناسی استان دمای هوای گچساران 45.5 درجه سانتیگراد اعلام شده است.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=304012
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما