دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 - 19:06

روایت تاجگردون از وضعیت سخت مردم در سال ۹۸/تورم و گرانی و فشارهای دیگری خواهیم داشت

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید عدم حساسیت به تورم، برای دولت به عادت تبدیل شده است.

به گزارش بویرنیوز، غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به نشست امروز کمیسیون با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: وزیر و معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست امروز کمیسیون حاضر شدند و نمایندگان سوالات خود را طرح کردند، در جلسه امروز فرصت نشد در خصوص رونق تولید و برنامه‌های امسال بحث و گفت‌وگو شود.

وی ادامه داد:نمایندگان بیشتر مسائل کنونی و مشکلات گذشته را مورد بررسی قرار دادند، آنها دغدغه های مردم در خصوص خودرو، قیمت کالاهای اساسی و اتفاقاتی که در سال جاری رخ می دهد را مطرح کردند.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: پاسخ وزیر به دغدغه های نمایندگان قانع کننده نبود، البته دولت واقعا مشکل دارد و مسائل بیرونی به دولت فشار می آورد، اما به نظر بنده نمی توان یک وزیر را به تنهایی مقصر قلمداد کرد، بلکه باید مجموعه ای از فعالیت های بین دستگاه صورت گیرد تا مشکلات بر طرف شود و در واقع دستگاه های ستادی اصلی خیلی عملکرد مناسبی ندارند.

وی تاکید کرد: کاملا مشخص است برنامه های دستگاه های اصلی اقتصادی، مشکلات پیش روی کشور را به درستی پوشش نمی دهد، در این راستا باید وزارت اقتصاد و بانک مرکزی بتوانند با ایجاد هماهنگی مسائل را رفع کنند اما چنین هماهنگی بین دستگاه های اصلی صورت نمی گیرد.

تاجگردون با تاکید براینکه با سوال از یک وزیر، پاسخ مناسب دریافت نمی شود، گفت: امروز صبح نشست غیر علنی در مجلس برگزار و مباحث تا حدودی پیگیری شد، باید وزیر اقتصاد نیز در جلسات حضور پیدا کند تا از برنامه آنها نیز مطلع شویم.

این نماینده مجلس با انتقاد از عملکرد دستگاه‌های اقتصادی، اظهار داشت: متاسفانه عدم حساسیت به تورم، به عادت در بین دستگاه های اجرایی تبدیل شده و برای آنها آسان است که نرخ تورم افزایش پیدا کند این در حالی است که هر چه این نرخ بالا برود جامعه شکننده تر می شود.

وی بیان داشت: این حساسیت باید توسط مجلس به دولت القا شود چرا که نمایندگان از دورن جامعه و مردم اطلاعات بیشتری دارند و می‌دانیم مردم تحت فشار هستند، در همین راستا مجلس آمادگی همکاری با دولت را دارد تا هر اختیاری که نیاز دارد به صورت قانون داده شود.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت:امسال، سال سختی است و مشکلات زیادی از جمله تورم، تحریم و فشارهای دیگر داریم که در سال جاری مضاعف می‌شود اما هماهنگی درون دولت یکی از راه کارهای اساسی برای رفع مشکلات است، از سوی دیگر امیدواریم در نشست بعدی کمیسیون به صورت ویژه برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه رونق تولید مورد بررسی قرار گیرد.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=301830
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. ناشناس گفت:

  دیگه کمر مردم شکسته😢😢کی به کیه…دیگه حتی امیدی به ….

 2. سجاد گفت:

  واقعاًکه آدم زرنگی هستی دولت فخیمه دست رنج شما وامثال شماست باید از مردم پوزش بطلبید خدا از تقصیرتون
  بگذرد

 3. سجاد گفت:

  خدا لعنت کند دروغگو را

 4. ح ع ا گفت:

  این است منطق و امیدبخشی دولت و مجلس امید! خالی کردن دل مردم!!

 5. ناشناس گفت:

  روزی که پشت تریبون میرفتی وندای هل من ناصر برای دولت میطلبیدی فکر این روز رانمی کردی الان نزدیک انتخابات هست ودوباره چرخیدی به سمت مردم باید به خاطر این روزها از خدا ی مردم طلب بخشش کنید.

 6. سید گفت:

  واقعا گفتن جملات زیبا انسان را به وجد می آورد ولی جناب دکتر از خرداد پارسال شروع شد شما می فرمائید امسال تورم و فشار و بر مردم بیشتر می شود چرا؟جالب اینجاست هر وقت که دولت و مجلس از بعد سیاسی با هم بودن مردم بیشتر لطمه خوردن امسال هم که انتخابات مجلس تمام شود نمایندگان محترم همه چیز را فراموش می کنند تا ۴سال دیگرچرا؟

 7. ناشناس گفت:

  ﻋﻠﻲ ﺑﺮﻛﺖ اﻟﻠﻪ

 8. بویر احمد گفت:

  خدایا این ملت چه گناهی کردن که گرفتار نا اهلان شدن

 9. مهدی گفت:

  وقتی 37 درصد اقتصاد ایران با کشور چین گره خورده و در وضع بد اقتصادی(جنگ اقتصادی) مملکت، ایران به مدت یک سال سفیر خود را در کشور چین مشخص نمیکرد(شما فرض کن در فضای جنگ نظامی فرمانده نظامی نداشته باشی)
  شما نمایندگان مجلس اللخصوص شما رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس خواب تشریف داشتید؟ حتی یک تذکر به دولت در رابطه با عدم انتخاب سفیر در کشور چین نداشتید.

دیدگاه شما