پنج شنبه 23 اسفند 1397 - 13:50

دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد، عدل هاشمی و مسئولان استانی با دکتر غریب پور برای حل مشکلات معادن کهگیلویه(+عکس)

احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ، عدل هاشمی نماینده کهگیلویه ، دیودیده رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان با دکتر غریب پور معاون وزیر و رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و مسئولین وزارت صنعت معدن و تجارت در تهران دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار دکتر غریب پور از آمادگی برای همکاری در ایجاد کارخانه مختص معادن در کهگیلویه گفت و افزود: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی موظف است زمانبندی لازم برای کارخانه هیدراته، تجهیز کارگاه، ساختمان سازی و آزمایشگاه را به استانداری و نماینده تحویل دهد.

معاون وزیر صنعت گفت: ظرفیت های بی نظیری در زمینه معادن در ایران داریم که قطعا برای توسعه کشور به صورت جدی تر برای بهره برداری منطقی از آنها اقدام خواهیم کرد.

عملیات اجرایی این طرح مهم معدنی پس از سالها رکود و توقف سرانجام با حمایت ویژه دولت تدبیر و امید و مسئولان و مقامات اجرایی کهگیلویه وبویراحمد عملیات اجرایی آن از حدود مهرماه سال 96 وارد فاز عملیاتی شده است.

به گزارش بویرنیوز، علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در سلسله برنامه‌ها و دیدارهای هفتگی‌اش با خداداد غریب پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در تهران در خصوص توسعه و تقویت ظرفیت‌های معدنی دیدار و گفت و گو کرد.

احمدی در این دیدار بر شناسایی ظرفیت‌های معدنی، راه‌های جذب سرمایه گذاری در این بخش مهم اقتصادی و البته مغفول مانده و ضرورت نقش راهبردی آن در تقویت و توسعه پایدار این استان تاکید کرد.

استاندار ایجاد صنایع فرآوری، توسعه فعالیت‌های اکتشافی و ذخائر جدید معادن و ضرورت پهنه بندی مناسب در محدوده‌های مستعد معدنی از دیگر محورهای مهم مطرح شده دیدار امروز استاندار کهگیلویه و بویراحمد با معاون وزیر صنعت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) بود.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد و معاون وزیر صنعت همچنین در خصوص روند و حرکت پرشتاب و امیدبخش اجرای طرح فسفات چرام به عنوان یکی از طرح‌های مهم توسعه‌ای و اقتصادی کهگیلویه وبویراحمد نیز تاکید داشتند.

عملیات اکتشافی معدن فسفات چرام از سال 1349 آغاز و تا سال 1372 به طول کشید و پس از آن مطالعات امکان سنجی فنی و اقتصادی شروع شد.
عملیات اجرایی این طرح مهم معدنی پس از سالها رکود و توقف سرانجام با حمایت ویژه دولت تدبیر و امید و مسئولان و مقامات اجرایی کهگیلویه وبویراحمد عملیات اجرایی آن از حدود مهرماه سال 96 وارد فاز عملیاتی شده است.

براساس برآوردها، با بهره برداری اولیه از این معدن برای 600 نفر در دراز مدت و یک هزار و 200 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

برآورد ذخیره معدن فسفات چرام 80 میلیون تن با عیار 8.5 تا 9 درصد است.

تاکنون 75 فقره پروانه بهره برداری معدنی با حجم سرمایه گذاری افزون بر سه هزار و 300 میلیارد ریال در کهگیلویه و بویراحمد صادر شده است.
این تعداد معدن با اشتغال 754 نفر و دارای بیش از یک میلیارد و 500 میلیون تن ذخیره معدنی هستند.

همچنین از این تعداد هم اینک 47 معدن فعال و در حال بهره برداری هستند.

میزان استخراج سالانه آن‌ها نیز حدود 2 میلیون و 400 هزار تُن است.
سیمان، مرمریت، آهک، گچ، سنگ لاشه، مارن، شن، ماسه، فسفات، بوکسیت و سلستین از عمده‌ترین معادن در کهگیلویه و بویراحمد محسوب می‌شوند

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=299085
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. دکتر غریب پور مردی تکرار نشدنی
    خدایا به سلامت دارش

  2. ای کاش ای استان پن شیش تا مرد مث غریب پور داشت.

دیدگاه شما