یکشنبه 6 آبان 1397 - 8:00

رونمایی از فساد عجیب در وزارت نفت/حقوق ۸۰۰ میلیون تومانی شاگرد زنگنه!

علي اکبر پورابراهيم، متولد ۱۳۶۶ از شاگردان دانشگاهي وزير نفت است که با وي به نفت آمد و بدون يک روز تجربه مديريتي و حتي کارشناسي در تاريخ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ به مديريت شرکت نيکو منصوب شد.
به گزارش بویرنیوز به نقل از دانشجو، علی اکبر پورابراهیم، متولد ۱۳۶۶ از شاگردان دانشگاهی وزیر نفت است که با وی به نفت آمد و بدون یک روز تجربه مدیریتی و حتی کارشناسی در تاریخ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ به مدیریت شرکت نیکو منصوب شد. شرکت نیکو که بازوی بین‌المللی شرکت ملی نفت محسوب می‌شود دفتر مرکزی‌اش در لوزان سوئیس است و نقش مهمی در دور زدن تحریم‌ها ایفا می‌کند.
نیکو در دولت دهم، نقش کم نظیری را در دور زدن تحریم‌ها، انتقال پول و تامین نیاز‌های اساسی کشور در بخش دارو و کالا‌های اساسی ایفا کرد و به نظر می‌رسید در شرایط امروز، یاری دهنده اقتصاد کشور باشد ولی وزیر نفت با انتصاب شاگرد خود به مدیریت این شرکت، تقریبا نیکو را خلع سلاح کرد.
طبق رسم رایج در شرکت ملی نفت، حقوق اعضای هیئت مدیره و مدیران و کارکنان نیکو در زمان دولت اصلاحات به تصویب هیئت مدبره نیکو و مجمع عمومی هیئت مدیره شرکت نفت به ریاست وزیر وقت نفت وقت- بیژن زنگنه – رسیده و توسط مدیرعامل وقت شرکت ملی نفت نیز ابلاغ شد.
حقوق اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل شامل ۸ هزار فرانک حقوق، ۲ هزار فرانک اضافه کار و بین ۴۵۰۰ تا ۵ هزار فرانک اجاره منزل- بر اساس قراردادی که خود شرکت نیکو منعقد می‌کند- است؛ اجاره محل سکونت توسط خود شرکت نیکو به صاحب ملک پرداخت می‌شود و خود مدیرعامل یا کارکنان در این حوزه ارتباطی با مبلغ اجاره خانه ندارند لذا جمع حقوق پرداحتی با اجاره خانه، بین ۱۵ تا ۱۶ هزار فرانک است.
فلسفه چنین حقوقی بدان علت است که مدیرعامل شرکت نیکو در لوزان ساکن بود و این حقوق با توجه به هزینه‌های زندگی در این شهر تعیین شده بود، اما مدیرعامل جدید شرکت نیکو، همین حقوق را برای زندگی در تهران دریافت می‌کند. مدیرعامل بسیار جوان شرکت نیکو طی این ۴ ماه مدیریت خود که تنها هفت روز در لوزان بوده است، حدود ۶۰ هزار فرانک حقوق دریافت کرده است که با توجه به نرخ چند ماه اخیر فرانک سوئیس در بازار تهران، بیش از ۸۰۰ میلیون تومان دریافتی داشته است!
۸۰۰ میلیون تومان حقوق در شرایطی به وی پرداخت شده است که سقف حقوق مدیران صنعت نفت با سال‌ها سابقه کار ۲۱ میلیون تومان است و نیرو‌های عملیاتی حاضر در سکو‌ها و بیابان‌ها، اغلب کمتر از ۳ میلیون تومان دریافتی دارند. پور ابراهیم بدون آنکه تجریه‌ای در حوزه نفت داشته باشد، برای کاری که انجام نمی‌دهد ۸۰۰ میلیون تومان حقوق دریافت کرده است یعنی ۱۰ برابر مدیر ارشد امروز صنعت نفت که ۳۰ سال سابقه کار دارد.
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=292198
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. کمترین حقوق در شرکت نفت بیش از 7 الی 8 ملیون تومان هست
  چرا حقیقت را بیان نمی کنید

 2. واقعا خجالت

 3. خدا لعنتشون کنه
  فقط مردم مستمند بیشتر حرص میدن
  خدایا زودتر جواب دزدهای انسان نما رو بده

 4. چرا نظرات مخاطبان درج نمیشه

 5. حقوق افراد پیمانکاری و قراردادی در شرکت نفت زیر ۴ تومنه

 6. از مدیر اصلاح طلب انتظار بیش از این نمیره باید این دولت بره کنار بعد افتضاحاتش مشخص بشه

 7. 70 درصد پرسنل وزارت نفت قراردادی و پیمانکارن و حقوقشون 3 میلیون تومنه

 8. حتما ایشون هم جزلیست امیده چون اگر درمورداز اودرمجلس صحبت شود لیست امید ان را وتومی کنند

 9. احمدی نژاد دقیقا کجایی!؟اگر این این یارانه نبود تا مردم بابت نان شب پرداخت کنندوقتها پیش مرده بودند..

 10. از ماست كه برماست بخوريد و باشاميد و دور بريزيد

 11. من یه کارمندم.با بیست و یک سال سابقه رسمی و مدرک فوق لیسانس.با حقوق دو میلیون پانصد تومانی خود که یک میلیون از آن بابت اجاره خانه به جیب مبارک صاحبخانه واریز می شود و الباقی قسط زندگی می کنم.(زنده هستیم).

 12. هیچی سرجاش نیست

  من با 11 سال سابقه کار و مدرک فوق لیسانس در پالایشگاه گازی واحد بهره برداری سه و دویست حقوقم هست ولی سراغ دارم نفر SPGC به خاطر که سواد زیر دیپلم هست گذاشتنش توی کارهای روابط عمومی ماهی 22 میلیون میگیره عدالت کجا بود

 13. بویراحمد سفلی

  بی عدالتی محض اخه فرق کارمند شرکت نفت با کارمند مثلا ادارات دیگه چیه باید حقوق همه یکسان باشه

 14. لعنت بر دزدان غارتگر مملکت

 15. من شغل صیاد سواد دیپلم دو سال بیکار هیچ درآمدی ندارم خدا را شکرش پشتیبان ندارم

 16. با مدرک کارشناسی ارشد و بیست و چهار سال سابقه کاربیست و پنج سال دیگر خدمت کنم جمعا همین مبلغ میشود

 17. خدالعنتشون کنه باید در برابر خداوند پاسخگوی این نابرابری هاو بی اعتمادی مردم باشند
  ان شاالله نسل هرچی دزد ومفت خوره ازروی زمین برچیده بشه من سراغ دارم آدمهایی راکه با یارانه پرداختی ویا حقوق ناچیز ۵۰۰.۶۰۰هزاری روزگار میگڌرونن
  حرامشان هرچی از حق مردم میخورن و مردم راابله ونادان فرض،میکنن

 18. اینکه همه یکسان بگیرن درست نیست باید باتوجه به تخصص و حساسیت و سختی کار باشه . بنده با 13 سال کار رسمی فوق لیسانس مکانیک وهفت میلیون در نفت هنوز توی یاسوج اجاره نشین هستم . هفت میلیون را هم یه بازاری درمیاره. در ضمن ما با هزاران سختی به اینجا رسیدیم . بچه تنبل یا سفارشی هم نبودیم

 19. عجب صبری خدا دارد جدا’ کسی رویش می شود بگویید برای مشکلات دنیا برنامه داریم؟؟؟!!!!

 20. ما انقلاب کردیم برای برابری نه اینهمه تفاوت آخه چکار میکنیداون بالا آخه چرا ایقد ناعدالتی کی سیر میشد،بگو چرا دنبال کارت سوخت سهمیه بندی هستن چون باگران کردن سوخت جیب همچین مدیرانی رو پرکنند

 21. بویراحمد

  خانم بنده هم بعنوان عامل ذیحساب یکی ازادارات شهرستان با۱۳ سال سنوات وشغلی حساس وتخصصی ومدرک کارشناسی با حکم دووهفتصدوپنجاه داره خدمت میکنه.پس ناشکری خوب نیست😁

 22. اینهمه از اقتصادومعیشتج ماعت دم نزنید

دیدگاه شما