شنبه 23 تیر 1397 - 0:58

3 گزینه احتمالی جایگزینی سیف در بانک مرکزی + عکس

گروه اقتصادی – تغییر سیف در بانک مرکزی قطعی شده است.

به گزارش بویرنیوز، منابع آگاه در نهاد ریاست جمهوری به خبرنگار بویرنیوز اطلاع داده اند که تغییر رئیس کل بانک مرکزی قطعی شده ورئیس جمهور تلاش دارد تا چند روز دیگر که حکم سیف تمام می شود، فرد دیگری را به مدیریت بانک مرکزی منصوب کند.

منابع نزدیک به رئیس جمهور از بررسی چند گزینه برای تصدی ریاست کل بانک مرکزی نام می برند که حتی با برخی از آنها نیز صحبت شده است که در زیر به آنها اشاره خواهد شد.

1 –  سید حمید پورمحمدی گل‌سفیدی

حمید‌ پورمحمدی گل‌سفیدی دارای دکترای مالی است و هم اکنون معاون امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور (محمدباقر نوبخت) است.

وی به عنوان قائم‌مقام رئیس کل بانک مرکزی ایران در دوره ریاست محمود بهمنی، مشاور عالی رئیس بانک مرکزی در سال ۱۳۸۷ در دوره طهماسب مظاهری، معاون بانکی وزیر اقتصاد و دارایی از سال ۱۳۸۳ در دوره سید صفدر حسینی، داوود دانش جعفری و شمس‌الدین حسینی و معاون برنامه ریزی محمد باقر نوبخت معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور بوده‌است.

پورمحمدی در میان بانکی ها از محبوبیت بالایی برخوردار است و به عنوان یک چهره موفق در حوزه بانکی شناخته می شود.

2 – علی طیب نیا 

طیب نیا استاد دانشگاه و اقتصاد دان است و با روی کارآمدن دولت روحانی در سال 92 به عنوان وزیر اقتصاد معرفی شد اما در دور دوم روحانی وی به عنوان وزیر معرفی نشد.

بسیاری عملکرد وی را در حوزه اقتصاد موفق ارزیابی می کنند و معتقدند سیاست های وی در وزارت اقتصاد و حوزه بانک ها موفق بوده است.

3  محمدرضا حسین زاده

حسین زاده دارای دکترای مدیریت، استاد دانشگاه  و مدیرعامل بانک ملی ایران است.

حسین زاده از پله اول تا آخر را  در بانک ملی طی کرده است و با همه جزئیات نظام مالی و بانکی آشنایی دارد.

کارشناسان اقتصادی معتقدند طرح های حسین زاده موجب ثبات و جذب منابع و اعتماد مردم به بانک ملی شده به گونه ای که امروز بزگترین پروژه های اقتصادی کشور با حمایت بانک ملی اجرا می شود و افزایش منابع بانک ملی در دوره مدیریت وی از نقاط قوت رزومه مدیریتی حسین زاده محسوب می شود.

چند روزی باید صبر کرد و دید بالاخره رئیس جمهور چه کسی را برای مدیریت چالش برانگیزین ترین نهاد کشور در شرایط فعلی انتخاب می کند، بدون شک این انتخاب از ابعاد مختلف دارای اهمیت فراوان بوده و به طور مستقیم با زندگی مردم و پیشرفت کشور در ارتباط خواهد بود

 

 

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=287284
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. بنظرم درحال حاضر پور محمد ی میتواند به عنوان یک ناجی وارد گود شدچون ایشان از جنس بانک است ودرثانی ایشان بعنوان یک اقتصاد دان ونظریه پردازدرحوزه های مختلف فعالیت نموده است ودارای تجارب خوبی است

  2. بنظر منم پور محمدی شایسته تر است

  3. طهماسب مظاهری

  4. طاهری (علیخانی

    دکتر پورمحمدی یکی از بهترین افراد در نظریه پردازان به خصوص دراصلاح شرایط صلاحیت مدیران ارشد بانکی، هماهنگ کردن سیستم بانکی،توسعه بانکداری الکترونیکی به صورت گسترده ،مدیریت عالی در زمینه ارزی، محبوبیت بسیار بالا در سیستم بانکی (طاهری کارمند بانک صادرات

دیدگاه شما