سه شنبه 14 آذر 1396 - 10:01

شکایت رئیس دانشگاه یاسوج از پایگاه خبری “بویرنیوز”؛ افشاگری های جدید در راه است

گروه سیاسی – علیرغم انتشار جوابیه دانشگاه یاسوج اما این دانشگاه به دستور رئیس دانشگاه از پایگاه خبری بویرنیوز شکایت کرد.

به گزارش بویرنیوز، افشاگری های بویرنیوز از وضعیت دانشگاه یاسوج و تصمیم مدیران وزارت علوم به تغییر ریاست این دانشگاه به مذاق رئیس این دانشگاه خوش نیامد و علیرغم انتشار جوابیه دستور به شکایت از سایت را داده است.

هر چند آنچه تاکنون در سایت بویرنیوز پیرامون دانشگاه یاسوج و وضعیت آن نگاشته شده تنها سخنان استاندار و نمایندگان استان و نارضایتی تیم مدیریتی استان از وضعیت این دانشگاه است اما بزودی جزئیاتی از آنچه در  حوزه استخدام، مسائل پژوهشی و بیمه و …. در این دانشگاه می گذرد را منتشر خواهیم کرد.

دانشگاه متاسفانه بجای تغییر رویه و ایجاد رضایتمندی برای کارکنان، اعضای علمی و دانشجویان برای خاموش کردن صدای منتقدان اقدام به شکایت کرده است که البته این اقدامات در حرکت ما تاثیری نخواهد گذاشت و عزم ما را برای مقابله با رانت و فساد و تبعیض در سازمان های مختلف استان بیشتر خواهد کرد.

بزودی جزئیات خواندنی از دانشگاه یاسوج را منتشر خواهیم کرد

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=262089
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. هوا

  ریاست محترم دانشگاه جناب دکتر رحیمی
  چرابجای تفره رفتن ومستندسازی انتقادپذیرنمی باشی
  اگر واقعا هم میدونیدکه مشکل سازی ازناحیه
  سایت خبریه بهترین راه اینه یامناظره بگذارید.
  این طورهم حقایق هم روشن میشه

 2. فرهاد

  فتبارک الله

 3. لر

  خواهشن اگه از شکایت هم دست کشیدن شما حرف تون رو بزنید.اونا باید بترسن که تخلف میکنن.شما بهترین کار رو کردین.چرا یه عده از مکیدن خون مردم سیر نمیشن.فقط به فکر چپاول

 4. استاد

  سلام.
  آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا…
  ولی باز هم خوش آمدی…
  بویر جان بهتر از من میدانی که در زمان دکتر رحیمی دانشگاه به چه قهقرایی رفت به طوریکه هر کس از وضعیت فعلی خبردار باشد جرات پذیرش مسئولیت دانشگاه را ندارد..
  بدهکار کردن دانشگاه برای تعریف طرح های غیر ضرور عمرانی و واگذاری این طرح ها به اقوام و آشنایان با اخذ وام های کلان میلیاردی..
  ابهام بسیار جدی در هزینه کردهای دانشگاه در خصوص بسیاری از طرح های عمرانی…
  استخدام غیرقانونی بیش از صد نفر از اقارب و خویشان در دانشگاه به طوریکه هم اکنون به شدت در تامین مالی حقوق این نیروها مانده است…
  در دست اقدام تبدیل وضعیت بخشی از نیروهای شرکتی جدید به طوریکه نیروهای با سابقه زیاد از این تبدیل محروم شده اند…
  تعطیلی بخش فرهنگی دانشگاه…
  عدم نظارت بر اعضای هیات علمی به طوریکه بسیاری از اعضا تنها سه روز در هفته و کمتر در دانشگاه حضور دارند…
  استفاده نکردن از تمام ظرفیتهای انسانی موجود در دانشگاه…
  فساد مالی و اخلاقی و ….
  امیدوارم بویر جان به موارد بالا بپردازد و در گیر و دار مسائل سیاسی به فراموشی سپرده نشود…

 5. ...

  باسلام وتحیات
  دانشگاه یاسوج ازفرهنگی ترین وعلمی ترین سازمان کلیدی درشهرواستان ماست ولی متاسفانه درتمامی دوره ها وسوابق گذشته وتاکنون دستخوش آمال وآرزوهای مدیران وسیاست بازیها می باشد با تغییرنمایندگان ومدیران ازآبدارچی تا نیروهای نگهبان وخدمات یااخراج ویا تغییرپست می شوند چه بسیارزیادنیروهایی باسوابق بالا وبازنشستگی به دستور مدیران بدون هیچ دلیل قانونی اخراج ونیروهای صفر و مرتبط بامدیران درآن جایگاه قرارگرفتند.تمام منافع دانشگاه اعم ازخدمات نیروی انسانی اموزش و…صرفا به جناح و طایفه خاصی تعلق داردبخش خصوصی دراین دانشگاه شامل شرکتهای خدمات وپشتیبان و….به واسطه این چنین دلالیها متحمل خسارت سنگینی شدندتا جایی که حتی چمن هرز دانشگاه برای افرادخاصی به بیرون میره تا علوفه گوسفندان شودبرنامه ریزیها سلیقه ای است وسلیقه ها همه درراستای منافع شخصی است ..قطعاخداوند نگاره گراست….

 6. D.a

  سلام، اینجانب هم مدارکی در مورد بکارگیری قوموخویشان مسولین دانشگاهو ظلمهای ک روا میدارند دارم، با تحمیل نیرو ب شرکت اینجانب موجب شدن باضرر شدیدی مواجه بشم

 7. محمدرضا صالحی

  درود بر سایت روشنگرانه بویر نیوز
  مگر شما صدا و فریادرس ظلمی باشید که در این دانشگاه میگذرد باشید. فامیل بازی در تمام زوایای این دانشگاه ریشه دوانده و اساس همه ناکارآمدی ها ی دانشگاه همین مسئله است. دکتر رحیمی بر خلاف انتظارات بسیار ضعیف ظاهر شده اند و امروز در دانشگاه نارضایتی از عملکرد ایشان به شدت افزایش پیدا کرده است. ایشان باید به جای فرار به جلو تا فرصت باقی است ضمن پذیرش اشتباهات خود و برطرف کردن آنها، تعامل خود را با مجموعه دانشگاهیان زیاد نماید و قانون مداری را سرلوحه کار خود قرار دهد. آقای دکتر رحیمی اگر از سرنوشت گذشتگان عبرت نگیرید به سرنوشت آنها و بدتر دچار خواهید شد!!!

 8. Ali

  درود

  زنده باد حقیقت

 9. هوا

  اگراقای رحیمی منکر عملکرد خودهستند..تشریف بیارن من آماراستخدامی های کیلویی وفهله ای اقوام محترمشان رابهشون بدم

 10. اشکبوس

  بد سلام
  بویر نیوز عزیز
  داغ همه ما را تازه کردید. از دکتر رحیمی فقط یک سوال دارم و آنه اینکه روزی که به ایشان پیشنهاد مسئولیت دانشگاه شد در خود چه مشخصه ای دیدند که این پست را پذیرفتند؟؟ چرا برای دنیای این و آن، آخرت خود را تباه کردید؟ مگر پست و مقام چند روزه دنیا چقدر ارزش دارد که اینگونه حق الناس را به زیر پا میگذارید؟ وقتی حقی را از صاحب حقی میگیرید و به یک فامیل و یک سفارش شده عطا میکنند فکر آه مظلوم و فکر پاسخ‌گویی دنیا و آخرت خود را می کنید!!؟؟ دکترجان به نفع خودتان هست که زودتر استعفا دهید و به همان تدریستان بازگردید. شما رفوزه شدید !!!!

 11. دانشگاه یاسوج در بن بست اخلاقی و فرهنگی و علمی

  مدیر محترم سایت بویر نیوز
  از اینکه رسالت رسانه ای خود را ، که همان آگاهی بخشی به توده مردم می باشد به نحو مطلوب که مورد رضایت مخاطبین و بسیاری از ننخبگان و فرهیختهگان جامعه است انجام می دهی لازم است تشکر کنم.
  و اما هدف از نگاشتن این کامنت این است که من هم به سهم خود با شما هم صدا می شوم تا حقایقی را در مورد وضعیت کاذب و تبلیغات دروغین مدیریت دانشگاه یاسوج برای عموم مردم استان و جامعه علمی روشن کنم.
  آمار دانشجویان دانشگاه یاسوج هر سال و هر ترم به خاطر مدیریت نامطلوب این دانشگاه رو به کاهش است.
  مدیریت محترم سایت بویر نیوز لطف فرماید یک تحقیق سر انگشتی از تعداد اساتید در مرتبه استادیاری و بالاتر را از دانشگاه یاسوج انجام دهید و براورد نمایید که ماهانه چقدر حقوق به حساب این اساتید واریز می شود . حال سوال اینجاست آیا تا به حال یکی از این اساتید که رئیس دانشگاه مانور آن را می دهد توانست مشکلی از صنعت استان، کشاورزی استان، بیکاری استان، آسیب های اجتماعی همچون طلاق و خودکشی ، مشکلات زیست محیطی را حل کند. ؟
  آیا می دانید چقدر پژوهانه( پول مورد نیاز برای هر پژوهش دانشجوی دکترا و ارشد) به حساب این اساتید که بسیاری از آنها اختصاصی هستند واریز می شود اما دریغ از حل یک مشکل توسط این پزوهشگران.
  – از آنجاییکه مدیریت دانشگاه به مقالات چاپ شده برخی اساتید در ژرنال های خارجی می بالد . خوب است بدانید هیچ یک از این مقالات چاپ شده نتوانسته برای پیشرفت استان ذره ای مفید واقع شده باشد. امروزه بسیاری از این رشته ها بخصوص شیمی و.. به راحتی می توان در زمین های متفاوت مقاله چاپ کرد.
  جالب است بدانید برخی اساتید دانشگاه برای خودی نشان دادن به رئیس دانشگاه در مقالات خود اسم رئیس را هم برای کسب امتیاز قید می کنند . افسوس از این بد اخلاقی علمی
  اگر این مطلب چاپ شد ادامه موضوع در کامنت بعدی/…..

دیدگاه شما