جمعه 19 آبان 1396 - 18:22

حکایت عجیب پلی در مرکز کهگیلویه و بویراحمد که تمامی ندارد!(+عکس)

گروه اجتماعی- پل سوم بشار شهر یاسوج سالهاست که از کلنگ زنی آن می گذرد و همچنان اندر خم یک کوچه مانده است.

به گزارش بویرنیوز، عمر مفید پل سوم بشار که زمان زیادی از آغاز به کار عملیات عمرانی آن می گذرد، پیش از بهره برداری رو به افول است.

پل سوم بشار یاسوج هم اکنون قریب به 12 سال از آن می گذرد و همچنان در گیر و داد نبود اعتبار و البته سوء مدیریت به سر می برد.

با نگاهی به نحوه ساخت پل به وضوح می توان به نقشه ضعیف آن پی برد، اتصال بدون ایمنی این پل به جاده محور اکبر آباد به علی آباد بدون شک نقطه حادثه خیزی را ایجاد می کند که اگر تدبیری از حمله ایجاد زیر گذر و یا رو گذر برای ورود ایمنی خودروها به آن اندیشیده نشود، با بهره برداری احتمالی از آن شاهد سوانح متعدد خواهیم بود.

البته بهره برداری از فاز اول آن، خود جای سوال دارد، پلی که نه ایمن سازی شده و ورودی و خروجی آن برای تردد خودروها مناسب سازی نشده چطور فاز اول آن افتتاح می شود و البته عجیب تر، مدتی بعد با ایجاد خاکریزهایی در دو طرف پل به این افتتاح نمایشی پایان داده می شود؟!

از ماجرای پل سوم که بپذیریم، شرایط پل های اول و دوم بشار حکایتی برای خود دارند.

پل های اول و دوم بشار به گفته معاون عمرانی استاندار، عمر مفیدشان به سر آمده و اگر مقاوم سازی نشوند و یا عبور و مرور بر آنها با تدابیری همراه نشود حادثه آفرین خواهند بود.

مشکل زمانی حادتر می شود که در پیک ترافیک و ورود مسافران به ویژه در تعطیلات تابستانه حجم سنگین عبور و مرور ها را بر روی پل شاهدیم، و حتی با نگاهی غیر فنی به پایه های این پل به وضوح درمی یابیم احتمال وقوع یک فاجعه بزرگ دور از ذهن نیست.

به گزارش بویرنیوز، یکی از توقعات مهم عمومی در مرکز کهگیلویه و بویراحمد ساخت پل های سوم و چهارم بشار است و حتی شروع پل های بیشتر برای برون رفت از بحران های آینده است چرا که جمعیت یاسوج در طرفین بشار در حال افزایش و گسترش است و عدم دور اندیشی در این خصوص به زودی پایتخت طبیعت ایران زمین را دستخوش یک بحران می کند.

حالا مردم مرکز کهگیلویه و بویراحمد همچنان منتظرند ببینند آیا عمر 8 ساله دولت تدبیر و امید می تواند گره گشای این معضل باشد یا همچنان باید شاهد افتتاح ناقص و غیر ایمن و نمایشی باشند و ناچار چشم انتظار دولت دیگری بمانند…

 

 

 

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=259123
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. سعید گفت:

  چیزی غیر از ضعف شدید مدیریت نیست. وقتی مدیریت ضعیف باشه ی پل به این کوچکی هم باید بهونه کمبود اعتبار داشته باشه.

 2. پژمان گفت:

  پلی در باشت با سرعت باد ساخته میشود ولی اداره راه در استان پول باشت رو میدهد ولی در یاسوج نه ؟!

 3. هادی گفت:

  واقعا جای تاسف داره که پروژه هایه عمرانی عظیمتر از این پلا تو شهرهای همجوار به سرعت اجرا میشه و مسئولین ما در اجرای چنین پلی موندن اگه تخصص و علمشو ندارین بدین به یه پیمانکاریا شرکت خصوصی غیر بومی انجام بده

 4. هیس گفت:

  یه دو سال دیگه بمونه میشه جز آثار باستانی

 5. تقی گفت:

  نمی دونم سهم ما از ایرانی بودن فقط جبهه و جنگ و انتخابات و بردن نفت و آب ماست؟

 6. ناشناس گفت:

  این استان با توجه به استان فارس واصفهان همسایه های استان ما هیچ گونه پیشرفت فیزیکی نداشته و واقعا یکی از دلایل این کار جناح بازی و خط بازی در این استان و الخصوص شهر یاسوج است وتمام پول شهرداری فقط در جای که مسولین منافع دارند خرج میشود مثل جاده ابشار و ترمینال و فقط و فقط نوار بالا شهر که اقایون اسمش گذاشتند بالا شهر چرا که کل طول شهر یاسوج طولش 2کیلومتر بیشتر نیست اینجا تهران نیست عزیزان من که بالا شهر وپاین شهر 80کیلومتر فاصله دارد ……اعضای شورای شهر که قول دروغ خیلی به مردم دادید چهارسال فرصت بیشتر ندارید

دیدگاه شما