دوشنبه 26 تیر 1396 - 7:17

نظر جالب رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در خصوص دولت احمدی نژاد/سنگ اندازی بانک های کهگیلویه و بویراحمد در مسیر توسعه استان

گروه اقتصادی- دولت یازدهم برای نجات اقتصاد ۴ سال آوار برداری کرد.

به گزارش بویرنیوز، همایش روز ملی صنعت و معدن با تجلیل از صنعتگران بر‌تر استان در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج و با حضور معاون وزیر صنعت برگزار شد.

جبار کیانی‌پور امروز در آیین تجلیل از فعالان حوزه صنعت و معدن استان که با حضور معاون وزیر صنعت در محل اتاق بازرگانی یاسوج برگزار شد، اظهار داشت: در دولت گذشته بدون مطالعه طرح‌های صنعتی ایجاد کردند و نتواستند بازار جدیدی ایجاد کنند.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج افزود: توقف پروژه‌های عمرانی، رکود در بخش مسکن و قطع ارتباط با دنیای خارج از ثمرات و میراث دولت قبل است که موجب نابودی بخش خصوصی شد.

وی با اشاره به خدمات دولت یازدهم در حوزه بخش تولید و صنعت، عنوان کرد: در این دولت ۴ سال آوار برداری انجام شد تا اقتصاد به جایگاه نسبتاً مطلوب خود برگشت.

کیانی بیان کرد: با این وجود شرایط رضایت‌بخش نیست چون که بخش زیادی از واحدهای تولیدی امکان بازگشت به چرخه تولید را ندارند و خیلی از افراد دیگر نگاه مثبتی نسبت به سرمایه‌گذاری ندارند.

وی با اشاره به اینکه مشکلات بخش خصوصی بسیار است، اظهار داشت: تزریق منابع یکی از شاخص‌ها در راستای حمایت از بخش خصوصی است که در کشور ما به درستی شکل نگرفته است.

کیانی عنوان کرد: ایجاد یک نهضت در راستای کاهش قیمت کالا برای عرضه در بازار و رقابت بین‌المللی در کشور شکل نگرفته و ما ۸ سال با تکنولوژی دنیا فاصله داریم.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج بیان کرد: امید است با کمک برجام بتوانیم به یک بازار که با همزیستی مسالمت‌آمیز با سایر کشورهاست دست یابیم.

کیانی ابراز کرد: تسهیلات بانکی با سودهای زیاد و ارزش افزوده کمر بخش خصوصی را شکسته است و در هیچ جای دنیا مالیات بر ارزش افزوده را در مرحله اول از تولید کننده دریافت نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه یک ریال یارانه به واحدهای تولیدی پرداخت نشد، عنوان کرد: در راستای حمایت از تولید کنندگان باید الگوی مصرف تولید داخلی در کشور تدوین شود.

کیانی با بیان اینکه قاچاق کالا تولید ملی را زمین گیر کرده است، بیان کرد: انتظار می‌رود به مبارزه با فساد و رانت خواری توجه جدی شود.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=242088
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما