چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 - 1:49

متن و حاشیه‌ی حضور ۲۰ هزار نفری حامیان رئیسی در مصلی تهران/ رئیسی: از قالیباف در دولتم استفاده می‌کنم/ بازگشت به گذشته را نمی‌خواهیم (+عکس)

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه از ظرفیت مدیریتی آقای قالیباف و همه کسانی که از کاندیداتوری باز ماندند، استفاده خواهیم کرد، خطاب به دولت یازدهم گفت: از کجا یکباره شب انتخابات بودجه سازمان های تحت پوشش را سه برابر کردید، شما که گفتند پول نیست.

به گزارش «بویر نیوز»، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در همایش بزرگ حامیان خود در مصلای تهران که با حضور شمار زیادی از چهره های اصولگرا از جمله «محمدباقر قالیباف»، گفت: در حکومت مهدوی دو اصل اساسی برای کارگزاران حاکمیت وجود دارد، تقوا و کارآمدی که می تواند جامعه را به سعادت برساند.

وی افزود: آنچه در کارآمدی اهمیت دارد، ضمن برنامه مشخص، نیروهای کارآمد هستند که باید به دور از ادعا و حرف به مردم اقدام و عمل نشان دهند. باید مردم ببینند و حس کنند آنچه در برنامه وجود دارد و باید در زندگی آنها تحقق عینی پیدا کند؛ این است که در دولت کار و کرامت برنامه ای برای حضور زنان و مردان کارامد دارد و باید در عرصه باشند.

رئیسی ادامه داد: از برادر ایثارگرم دکتر قالیباف تقدیر می کنم که در یک اقدام زمان شناسانه مطابق آنچه نیاز امروز است تصمیم گرفت در ادامه خط امام جبهه منسجم و متحد داشته باشیم.

وی گفت: از آغاز تبلیغات اعلام کردیم مشکلات کشور را می دانیم و راه برون رفت از آن را نیز می دانیم. حداقل باید به لحاظ کمی و عددی هر سال یک میلیون شغل ایجاد شود. اعلام کردیم که امکان ایجاد اشتغال برای حداقل یک میلیون ممکن است گفتند مگر می شود. گفتیم اگر اقتصاد دریا، پیشران های اقتصاد مثل مسکن، اقتصاد فضای مجازی و بسیاری از فضا ها دیگر را به کار گرفتیم و از همه مهمتر جلوی فساد را گرفتیم این ایجاد شغل شدنی است.

این کاندیدای ریاست جمهوری گفت: از کجا یکباره شب انتخابات بودجه سازمان های تحت پوشش را سه برابر کردید، شما که گفتند پول نیست. شب انتخابات دهیاران را صدا کردید و به هر کدام ۱۰ میلیون پول دادید.

وی افزود: از شما سوال دارم آقای روحانی مگر متن برنامه ششم نیست که بیکاری از ۱۲ به ۶ برسد، شما نه برنامه ای را تقدیم مجلس کردید و نه قصدی برای اجرای آن دارید.

این کاندیدای ریاست جمهوری گفت: مسئله ما راستی است، هر کس با هر سلیقه ای می داند که امروز ۱۷ هزار کارگاه تعطیل شده است غلط است، امروز نیمی از مراکز تولیدی تعطیل باشد غلط است. چرا این وضعیت درست شده است؟

رئیسی گفت: کسی که باعث این وضع در مملکت شده برای باز شدن قفل بیکاری کلید را در بیرون کور جستجو کرده است، کلید باز شدن قفل ها در دست توانای ملت است. شما یک به یک گام هایی را طی کردید در برجام پیش پرداخت کردید، چک نقدی که امروز می تواند باعث انجام تعهد آنها شود را دادید رفت، این دولت با این دیپلماسی توانایی نقد کردن این چک را ندارد.

وی افزود: امروز در هیچ کجای جهان هیچ کس بنیه دفاعی خود را تضعیف نمی کند، همه برای بازدارندگی موشک تولید می کنند اما شما چرا بنیه دفاعیه کشور را تحقیر و تضعیف می کنید، ما اجازه نخواهیم داد در این کشور بنیه دفاعی تضعیف شود.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: اف ای تی اف و پذیرفتن سند ۲۰۳۰ از دیگر اقداماتتان بود. شما یک سند بومی را می خواهید منحل کنید. پذیرفتن این سند بدون بومی کردن یعنی پذیرفتن سند تحول آموزش و پرورش کشور، ما این نگاه را اساس مشکل می دانیم.

وی ادامه داد: نگاه بیگانه که او را موثر بدانیم، ملت را بی اثر دانسته و به ذخایر موجود بی اعتماد باشیم مشکل اساسی ماست.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: درباره قراردادهای نفتی اگر برخی مسائل روشن شود معلوم می شود در این دولت چه کسانی در حال دلالی نفتی هستند.

رئیسی تصریح کرد: دولت مستقر باید بگوید چه کرده تا مردم برای دوره بعد هم به او اعتماد کنند، آیا وعده خود را عملی کرده است یا خیر؟! دولت می گوید ما اهل دیوار کشیدن هستیم؛ ما بین مردم و کسانی که اموال مردم را چپاول می کنند دیوار می کشیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مگر آزادی را شما به زنان و دختران دادید، مگر شما به اهل سنت و گویش های مختلف اجازه دادید رسم الخط خودشان را داشته باشند، قانون اساسی این اجازه را داد.

وی ادامه داد: آیا دیپلماسی فعال این است که شما به غرب بگویید می خواهیم در انتخابات پیروز شویم و هوای ما را داشته باشید؟

رئیسی گفت: امروز گام های بسیار ابتدایی را برای ارتباط با ۴ کشور برمی داریم، ما با ۱۸۰ کشور بنای برقراری ارتباط داریم.

این کاندیدای ریاست جمهوری گفت: امروز مردم بین جریان ناکارآمدی و کارآمد باید یکی را انتخاب کنند. ما تعامل با همه کشورها را قبول داریم اما تعاملی که عزتمندانه و با کرامت باشد.

وی گفت: طرفداری از هنرمندان یعنی فرصت برابر برای همه هنرمندان نه اینکه هنرمندی گوشه بیمارستان جان دهد کسی سراغی از او نگیرد.

نامزد انتخابات با بیان اینکه کسانی که حرف از حقوق شهروندی می زنند باید بدانند حقوق شهروندی نوشته و برنامه کم ندارد، اظهار داشت: حق شهروندی آن است که بیکاری نداشته باشیم و سفره شهروند خالی نماند. حق شهروندی آن است که زن و فرزند ما شغل با کرامت داشته باشند و صاحب لیسانس ما مدرک در دست نگیرد و دنبال کار باشد. حق شهروندی این است که صندوق فرهنگیان را به غارت نبرند.

رئیسی ادامه داد: گرفتن مالیات بر ارزش افزوده از یقه سفیدانی که از مالیات فرار می کنند خوب است نه کسبه خوش حسابی که کارشان گرفتار رکود شده است.

این کاندیدای ریاست جمهوری گفت: گذشته ما دور کردن سایه تروریسم از کشور است. گذشته ما سربازی برای ملت است. شما چرا یادتان رفته ۲۰ سال سمت امنیتی داشتید و یکباره لب به سخن می گشایید. آیا منافع شخصی را به منافع ملی ترجیح می دهید. من در کسوت کاندیدای ریاست جمهوری به آقای روحانی توصیه می کنم حرفی نزنید که اگر فردا نوار سخنانتان را گوش کردید بگویید من این حرف ها را نگفته ام.

وی افزود: می گویند ما می خواهیم به گذشته برگردیم ما می گوییم نه بازگشت به گذشته، نه تحمل وضع موجود بلکه تغییر به نفع مردم.

نامزد انتخابات گفت: ما به پیروی از شهدا که امور دست نیافتنی را تحقق بخشیدند، اعلام می کنیم هم می دانیم، هم می خواهیم و هم می توانیم. ما به همسایگی امام رضا افتخار می کنیم. با عنایت ثامن الحجج و تصمیم گیری ملت آنچه در ۲۹ اردیبهشت رقم می زنند به نفع ملت خواهد بود.

رئیسی با بیان اینکه از همه ظرفیت نخبگانی کشور و همه دغدغه مندان انقلاب شکوهمند اسلامی بهره خواهیم گرفت خاطرنشان کرد: آقای محمد باقر قالیباف ظرفیت شخصی، اجتماعی و مدیریتی دارند که از این ظرفیت در دولت کار و کرامت استفاده خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: ما از ظرفیت همه کسانی که می خواستند کاندیدا باشند اما نتوانستند و همه آنهایی که در خط امام باشند استفاده می کنیم.

این کاندیدا ادامه داد: با کمک و مشارکت شما مردم و جوانان که امام و رهبری دولت کار وکرامت را تشکیل خواهیم داد، دولت کار و کرامت دولت جوانان خواهد بود.

نامزد انتخابات گفت: ما به پیروی از شهدا که امور دست نیافتنی را تحقق بخشیدند، اعلام می کنیم هم می دانیم، هم می خواهیم و هم می توانیم. ما به همسایگی امام رضا افتخار می کنیم. با عنایت ثامن الحجج و تصمیم گیری ملت آنچه در ۲۹ اردیبهشت رقم می زنند به نفع ملت خواهد بود.

رئیسی با بیان اینکه از همه ظرفیت نخبگانی کشور و همه دغدغه مندان انقلاب شکوهمند اسلامی بهره خواهیم گرفت خاطرنشان کرد: آقای محمد باقر قالیباف ظرفیت شخصی، اجتماعی و مدیریتی دارند که از این ظرفیت در دولت کار و کرامت استفاده خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: ما از ظرفیت همه کسانی که می خواستند کاندیدا باشند، اما نتوانستند و همه آنهایی که در خط امام باشند استفاده می کنیم.

این کاندیدا ادامه داد: با کمک و مشارکت شما مردم و جوانان که امام و رهبری دولت کار وکرامت را تشکیل خواهیم داد، دولت کار و کرامت دولت جوانان خواهد بود.

 

حواشی:

گزارش میدانی خبرنگاران ایلنا حاکی از آن است که جمعیت حاضر نزدیک به ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر بودند که بیشتر آنها به میمنت کناره‌گیری شهردار تهران از کاندیداتوری،توسط اتوبوس های شهری خطوط مختلف تهران به مصلی آورده شده بودند.

بر اساس این گزارش، ظهر امروز صدها اتوبوس از مناطق مختلف استان تهران و حاشیه جنوبی آن هواداران حجت الاسلام رییسی را برای شرکت در همایش به مصلای تهران آوردند.

بنا بر اظهارات شرکت کنندگان در این مراسم شب گذشته در مساجد محلات اعلام شد که سه شنبه بعد از نماز ظهر و عصر اتوبوس ها به سمت مصلی حرکت خواهند کرد .

گزارش میدانی خبرنگاران ایلنا حاکی از  آن است که جمعیت حاضر نزدیک به 20 تا 30 هزار نفر بودند که بیشتر آنها به میمنت کناره‌گیری شهردار تهران از کاندیداتوری،توسط اتوبوس های شهری خطوط مختلف تهران به مصلی آورده شده بودند.

با توجه به حجم بالای اتوبوس ها بخشی از آنها در پارکینگ جنوبی استقرار پیدا کرده و بخش دیگر در ضلع شمالی اتوبان و خیابان خرمشهر پارک شده بودند.

این درحالی است که از مساجد مرکزی شهر ون‌هایی برای انتقال هواداران رییسی در نظر گرفته شده بود که آنها در ضلع شرقی مصلی استقرار پیدا کرده بودند.

تصویر سمت چپ،حرکت همزمان اتوبوسها از ١٦ نقطه از اسلامشهر. تصویر سمت راست نیز مربوط به شهرستان قدس است.

عصر ایران در این زمینه نوشت: علاوه بر اتوبوس های متعدد که از شهرهای اطراف تهران هستند، ۱۰ قطار نیز از خطوط دیگر مترو به خط منتهی به مصلای تهران منتقل شده اند تا حامیان رئیسی را به میتینگ انتخاباتی او برسانند به همین دلیل خطوط دیگر با تراکم مسافر مواجه شده اند.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=232358
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما