دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 - 0:54

حاشیه های داغ سفر رئیسی و قالیباف؛ کتک‌ زدن یک جوان در سخنرانی قالیباف

به گزارش بویرنیوز، سفر انتخاباتی و تبلیغاتی محمد باقر قالیباف به شیراز و سخنرانی وی در مسجد دانشگاه شیراز که یکشنبه انجام شد با حاشیه هایی از جمله کتک زدن یک جوان همراه بود.

* این مراسم سخنرانی طبق اعلام قبلی باید ساعت 16 و 30 دقیقه انجام می شد اما با 30 دقیقه تاخیر آغاز شد.

*پس از حضور قالیباف در مسجد یک جوان خطاب به قالیباف گفت: شما که نمی توانید وقت شناس باشید و با 30 دقیقه تاخیر در جلسه حاضر می شوید چگونه می خواهید کشور را اداره کنید که هواداران قالیباف به سمت جوان یورش بردند و پس از کتک کاری او را از مسجد بیرون کردند.

* در محوطه بیرونی مسجد نیز جوانی که وعده ها و شعارهای قالیباف و برخی سخنان وی را نقد می کرد با اعتراض شدید و پرخاشگرانه هواداران قالیباف مواجه شد.

* شمار قابل توجهی از هواداران قالیباف با خودروهایی با پلاک هایی متعلق به اطراف شیراز در مراسم شرکت کرده بودند که به نظر می رسید به شکل سازمان یافته از اطراف این کلانشهر برای شرکت در مراسم دعوت شده بودند.

* برخی فعالان سیاسی اصولگرا و مدیران دولت نهم و دهم در فارس که در تمام مراسم مربوط به حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری حضور می یابند در این گردهمایی نیز حضور داشتند.

* بیرون سالن هم برخی افراد با در دست داشتن پوسترهای رئیسی، برای آنچه سید محرومان می نامیدند تبلیغ می کردند و حاضران را به سخنرانی رئیسی که قراراست فردا در شیراز برگزار شود، دعوت می کردند.

* کار رفتگران با ریخته شدن کاغذها و پوسترهای تبلیغی این دو کاندیدا بر زمین سخت شد.

حاشیه سفر ابراهیم رئیسی به مازندران/توهین مجری مراسم به دولت،شعارهای مرگ

همچنین سید ابراهیم رئیسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات رئیس جمهوری در قالب سفر استانی انتخاباتی عصر یکشنبه 24 اردیبهشت به مازندران سفر و سخنرانی کرد که توهین مجری مراسم به دولت کنونی، پیش از آمدن رئیسی به جایگاه از حاشیه های آن است.

*مجری این برنامه که گفته می شود از هواداران سرسخت این نامزد انتخاباتی است، قبل از حضور رئیسی به جایگاه ، ازطریق تریبون نمازجمعه ساری با شعار ‘ نصرمن الله و فتح قریب – مرگ بر این دولت مردم فریب ‘ به دولت یازدهم توهین کرد که با تذکر نیروهای امنیتی حاضر دراین نشست مواجه شد و شعار را قطع کرد.

* شعارهای دیگر مراسم سخنرانی رئیسی شامل مرگ بر بیکاری، مرگ بر اشراف، مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس، مرگ بر اسراییل ، فقر و فساد و تبعیض – ای ابراهیم بپاخیر، سید مظلوم ما – رئیس جمهور ما بود.

* تعداد زیادی عکاس از ستاد مرکزی این نامزد انتخاباتی برای عکسبرداری در محل سخنرانی حضور داشتند و از رسانه های محلی نیز برای پوشش این خبر از جمله ایرنا دعوت کردند که اکثر رسانه ها حضور داشتند.

* یکی از نیروهای حاضر در جایگاه خبرنگاران در مصلی امام خمینی شهر ساری، خبرنگار زن پایگاه خبری مازند نومه را اخراج کرد و مانع خبررسانی این خبرنگار شد.مازندنومه پایگاه خبری اصلاح طلب مازندران است که بیشتر مطالب فرهنگی منتشر می کند.

* آیت الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران به همراه تعداد دیگری از ائمه جمعه شهرستان های استان در دیدار مردمی رئیسی نامزد انتخابات رئیس جمهوری در مصلای شهر ساری حضور یافت.

* تعدادی از خانواده شهدای مدافعان حرم استان مازندران که در منطقه خان طومان سوریه به دست گروهک تکفیری به شهادت رسیدند با داشتن عکس فرزندان شهیدشان در این دیدار مردمی حضور داشتند.

* هنگام پخش یکی از موسیقی های مصطفی زمانی از خوانندگان جوان ایرانی ، بنا به درخواست مجری هواداران رئیسی در داخل مصلای ساری با سوت و دست شعارهای موسیقی را زمزمه می کردند.

* هواداران رئیسی در بیرون از مصلای شهر ساری از سوی ستاد یکی از نامزدهای انتخابات شورای شهر ساری با شربت پذیرایی شدند.

* رئیسی پیش از حضور در جمع مردم مازندران در مصلی ، با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه با آیت الله طبرسی و تعدادی از ائمه جمعه شهرهای مازندران دیدار کرد .

* برآورد می شود حدود 7 تا 8 هزار هوادار این نامزد انتخابات رئیس جمهوری از سراسر مازندران با خودروهای شخصی و عمومی برای شرکت در آیین دیدار مردمی به مصلای امام خمینی (ره) شهرساری آمدند.

* رئیسی که پس از حضور در آیین دیدار با مردم استان گلستان از طریق زمینی و با یک دستگاه پژو پارس به مازندران سفر کرده بود، با 1.5 ساعت تاخیر به محل سخنرانی رسید.

* به دلیل سخنرانی رئیسی در مصلای نماز جمعه شهر ساری که در مرکز این شهر قرار دارد، راهنمایی و رانندگی خیابان منتهی به مصلی را تا پایان مراسم بر روی خودروهای عبوری بست.

رئیسی سومین نامزد ریاست جمهوری است که برای تبلیغات انتخاباتی به مازندران سفر کرده است.

پیش از این محمدباقر قالیباف و سیدمصطفی میرسلیم به مازندران آمدند.

حسن روحانی چهارمین نامزدی است که فردا دوشنبه 25 اردیبهشت را برای سفر به مازندران انتخاب کرده است.

دیدار مردمی حسن روحانی در سالن ورزشی 6 هزار نفری سید رسول حسینی ساری انجام می شود./ایرنا

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=231705
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما