چهارشنبه 30 فروردین 1396 - 8:02

به‌ آب‌ انداختن کشتی تایتانیک +عكس

مجله بویر نیوز- یکصد و پنج سال ازحادثه غرق شدن کشتی اقیانوس پیمای تایتانیک می گذرد و هنوز تصاویر و اسناد برجامانده از این کشتی مورد توجه جهانیان است.

کشتی تایتانیک در ۱۵ اپریل سال ۱۹۱۲ میلادی به دلیل برخورد با یک کوه یخ هنگام سفر از انگلستان به نیویورک غرق شد و در این حادثه بیش از ۱۵۰۰ نفر کشته شدند؛ این اولین و آخرین سفر این کشتی بدشکون بود.

چندی پیش از این تاریخ تایتانیک با هزار امید و آرزو بندر بلفاست را ترک کرد تا مسافران خود را در انگلستان سوار کند و عازم امریکا شود. این کشتی را کارخانه کشتی‌سازی بلفاست ساخته بود و پس از تکمیل به آب انداخته شد. در آن زمان این کشتی آنقدر منحصر به فرد بود که بسیاری از جمله چند عکاس برای تماشای به آب انداختن آن و عزیمتش به سمت بندر “ساوتهمپتون” به آنجا آمدند. گفته می‌شود بیش از ۱۰۰ هزار نفر برای بازدید از این کشتی جمع شده بودند.

یکی از مجموعه های تصویری کمتر دیده شده و با ارزش از این لحظات را در آن زمان یک تاجر و گردشگر عکاسی کرد. عکس ها او از لحظه دور شدن کشتی و بدرقه تماشاگران هیجان‌زده، در یک حراجی به دست کارگردان و مستند سازی به نام “استیو ریفیلد” افتاد و او تصمیم گرفت آنها را به معرض دید عموم قرار دهد. آلبوم او شامل۱۱۵ تصویر چاپی است که برای نخستین بار دو سال قبل به نمایش درآمد.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=227014
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما