تبلیغات طنزآمیز برخی از نامزدهای انتخابات شورای شهر یاسوج

پایگاه خبری تحلیلی بويرنيوز (BoyerNews.com) :

گروه اجتماعی – تبلیغات انتخاباتی شورای شهر کم کم شروع شده است و افراد برای راهیابی به پارلمان محلی درصدد معرفی خود هستند.

به گزارش «بویر نیوز»، به دلیل اینکه در سایر شهرهای کشور بخصوص مراکز استان ها این انتخابات تحت تاثیر لیست های انتخاباتی است در سایر شهرها ابتدا تلاش برای ورود به لیست ها و سپس برای پیروزی لیست اقدام می شود اما در استان کهگیلویه و بویراحمد از آنجا که انتخابات ها تحت تاثیر عواملی از جمله قوم گرایی و منطقه گرایی است، بر همین اساس معادلات فرق می کند.

این موضوع باعث شده تا افراد ابتدا تبلیغات را از گروه اقوام خود اغاز کنند و سپس در فضای نامحدود تلگرام و در وهله بعد در سایت های خبری به معرف خود بپردازند که این نوع تکروی ها علاوه بر اشکالاتی که دارد و باعث ایجاد شورایی ناهمگون می شود، محاسنی هم دارد.

مهمترین حسن تبلیغات افراد بدور از چارچوب ها و قواعد انتخاباتی اینست که می توان به وزن افراد پی برد؛ یعنی اینکه گاها شاهد ظهور و بروز چهره هایی هستیم که توانایی و دانش بالایی دارند ولی بخاطر همین قواعد و چارچوب های نانوشته و زدبندهای سیاسی به محاق رفته اند و یا بلعکس شاهد تفکرات سطحی و برنامه های پیش پا افتاده برخی دیگر هستیم و در واقع این روش تبلیغات مصداقی برای مثل “از کوزه همان تراورد که در اوست”؛ می باشد.

در ادامه نگاهی طنزآمیز به برخی برنامه ها مطرح شده با نگرش های سطحی نیم نگاهی انداخته ایم؛ اگر چه در این نوشتار نامی از کسی نمی بریم تا بلکه فرصتی برای اصلاح و بازبینی عمیق تر در اختیار افراد قرار گرفت شود و حتی مهلتی برای انصراف این افراد از ادامه کار باشد اما قطعا در جستارهای بعدی با ذکر نام افراد و حوزه انتخابیه آنها بصورت جدی تر و ریشه ای تر به این موضوع می پردازیم.

در ادامه گزینشی از مطالب آمده است:

کاندیدایی در یاسوج “توسعه پایدار شهر با رویکرد حس دلبستگی” را شعار انتخاباتی خود اعلام کرده است که واقعا از تفسیر این شعار عاجز مانده ایم و خدا کند این حس دلبستگی فقط در فضایی همچون پارک ساحلی توسعه پیدا نکند!

یکی از کاندیداها ايجاد مكان يابي در خصوص فراوري فاضلاب ها را از برنامه های خود اعلام کرده است؛ این دوست عزیز گویا مطلع نیست که فرآوری برای محصولات کشاورزی و صنعتی در این استان انجام نمی شود و فرآوری فاضلاب در کشور هم بسیار کمرنگ است و اینکه چطور می خواهد به این وعده تحقق ببخشد واقعا جای بسی سوال است. بهرحال با این برنامه در آینده باید منتظر محصولات فاضلابی استان باشیم.

کاندیدای دیگری در شهر یاسوج در پوستر تبلیغاتی خود مدرک خود را حقوق اعلام کرده است و روزمه خود را پیمانکاری!! جالب اینکه از افتخارات خود نیز به پایان رساندن پروژه های پیمانکاری تاکید کرده است. در این میان چیزی که از ان هیچ یادی نشده شهر و شورا است و هیچ برنامه ای در این راستا بیان نشده است! بنظر می رسد دوستان عزیز پیمانکار برنامه هایشان بیشتر معطوف به پروژه های عمرانی شهرداری باشد!

کاندیدای دیگری گفته است بجاي زنجير بستن به ورودي پارك طبيعي و خدادادي جنگلي و آبشار و …. ، توسعه در إيجاد فضايي جهت تفرجگاه شهروندان؛  و در همین برنامه گفته شده درآمد زايي نابجاي شهرداري!!!؛ البته این بزرگوار توضیح نداده است که اگر پارک جنگلی و آبشار عوارض نگیرد شهر چگونه از قبل مسافران و گردشگران درآمدزایی داشته باشد و هزینه های توسعه و نگهداری این فضاها از کجا تامین شود و همچنین سخنی از عوارض نابجای شهرداری که دقیقا به چه چیزی اطلاق می شود هم به میان نیاورده است و در و در مجموع نه تنها برنامه ای برا درآمدزایی شهرداری و به تبع آن توسعه شهری ندارد بلکه در جهت خلاف برنامه هایش را اعلام کرده است!

 

 

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
info@boyernews.com
کانال تلگرام بویر نیوز

9 نظر برای “تبلیغات طنزآمیز برخی از نامزدهای انتخابات شورای شهر یاسوج
تعداد نظرهای در حال بررسی: 8

 1. ناشناس می‌گه:

  واقعا شورا داره مسخره میشه با این کاندیدهای اجق وجق، …………..

  + پاسخ

 2. الهی می‌گه:

  این کارتون اصلا حرفه ای نیست نیازی نبود توهین کنید و افراد را به سخره بگیرین 
  بهتر بود کمی بیشتر انصاف بخرج میدادین

  + پاسخ

 3. شهرساز می‌گه:

  جالب تر اینجاست که مدرک کارشناسی مبانی فقه حقوق تو رزومش زده کارشناس برتر مسائل شهری و اجتماعی .

  + پاسخ

 4. سجاد می‌گه:

  كم گپ مفت بزنيد

  + پاسخ

 5. ناشناس می‌گه:

  سلام به همشهریان و تشکر از مدیر سایت 
  با این وضعیت قضاوت را به مردم بسپاریم 

  + پاسخ

 6. ع می‌گه:

  مشكل شهر عدم مديريت است ؛راحل معضل ترافيك است  ؛خريدهاى خارج از ديوان محاسبات است  ؛ پيمانكاران فا ميلى است؛ ونو كيسه هايى است  كه براى اينكار كيسه دوخته اند پس بايد  اول تخصص  بعد يك مديريت قوى خارج از ياسوج 

  + پاسخ

 7. ناشناس می‌گه:

  انتخاب طایفه ای وقبیله ای آینده نه چندان روشن ومبهمی رابرای شهرمان درپی خواهدداشت.انتخاب کنندگان عزیز بایدبه این مرحله ازدرک وشعوراجتماعی برسندکه اولین‌ کسی که ازچنین انتخاب ناشی ازتعصبات سخیف طایفه ای ضرر خواهدکرد خودرای دهنده هست ودرمراحل بعد شهری بدوراز المان های اصلی شهری بامعضلاتی به مراتب بیشترخواهیم داشت
  .

  + پاسخ

 8. مخا طب می‌گه:

  سلام خدمت سايت با شهامت بوير نيوز  اگر مى خواهى هميشه مجبوب باشى  اقا باش  مزدور كسى نباش  چون اسم بزرگى را يدك مى كشى  وهمه نظرها را بزن تا جامعه اصلاح شود  چون بعضى از نظرهارا منتشر نمىكنيد  با تشكر

  + پاسخ

 9. امین صفایی می‌گه:

  واقعا شهرما به مدیریت شهری نیاز داره یکی ازکسانی که لیاقت دارد دکتر صلاحی

  + پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2012-2016 Boyernews Inc. All rights reserved