چهارشنبه 15 دی 1395 - 19:52

پشت پرده برکناری دکتر چمن و چند رئیس دانشگاه دیگر مشخص شد

تغییر ناگهانی ۴ تن از روسای استانی در مدت یک ماه آنهم در سال آخر دولت، سوال برانگیز است اما گویا وزارت بهداشت با این اقدام برنامه دیگری داشت که عملی کند.

گروه اجتماعی – در یک ماه گذشته وزارت بهداشت سرپرست دانشگاههای علوم پزشکی اردبیل، گلستان، کردستان و یاسوج را تغییر داد.

به گزارش بویرنیوز به نقل از  خبرگزاری «یوپنا»، تغییر ناگهانی ۴ تن از روسای استانی در مدت یک ماه آنهم در سال آخر دولت، سوال برانگیز است اما گویا وزارت بهداشت با این اقدام برنامه دیگری داشت که عملی کند.

در این ایام و با تغییر روسای دانشگاههای علوم پزشکی رسانه های محلی به دلایل این موضوع پرداختند که اطلاع از آن خالی از لطف نیست.

در اردبیل سایت محلی مطلع در یادداشتی به انتقاد از عملکرد رئیس دانشگاه علوم پزشکی پرداخته بود و اشاره کرده بود که از ۷ نماینده استان، ۵ نماینده خواهان برکناری رئیس دانشگاه به دلیل ناکارآمدی و عملکرد غیر قابل قبول وی بوده و طبق زمزمه ها؛ احتمال اینکه این رئیس منجر به سوال از وزیر بهداشت یا استیضاح وی شود، بالا است.

با تغییر رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز سایت لیوانکو به نقل از پایگاه عدالت خواهان گزارش داد؛ وزیر بهداشت و درمان از مدتها قبل دنبال گزینه مناسب برای ریاحی بود اما گزینه ای باتجربه تر و قوی تر از او وجود نداشت اما این بار با فشار مجمع نمایندگان مجبور شد به ریاست فاضل تن بدهد!

291845_768در کردستان هم که نارضایتی ها از عملکرد دکتر قدیمی اوج گرفته بود، انتصاب وزیر دیرهنگام اما رضایت بخش خوانده شد و بازهم در برخی رسانه ها درخواست نمایندگان برای تغییر به میان آمده بود.

و در آخرین انتصاب که در کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفت، نیز رد نمایندگان در تغییر چمن و جایگزینی ایلامی دیده می شود که برخی رسانه ها تلویحا به نقش زارعی و تاج گردون در این انتصاب اذعان داشته اند و البته در نظرات سایت ها این موضوع صریح تر بیان شده و حتی به تمجید از نمایندگان یا انتقاد از آنها بخاطر این تغییر منجر شده است.

به گزارش خبرگزاری «یوپنا»، این موضوع در حالی اتفاق افتاد که نمایندگان مجلس در خانه ملت موافقت کردند تا سازمان بیمه سلامت از وزارت کار انتزاع و به وزارت بهداشت انتقال یابد.

نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۱۵ دی ماه) با ۱۳۰ رای موافق، ۸۴ رای مخالف و ۹ رای ممتنع از مجموع ۲۴۳ نماینده حاضر در مجلس، درجریان بررسی بند( الف) ماده ۸۷ لایحه برنامه ششم با بندالحاقی لایحه برنامه ششم توسعه موافقت کردند.

همچنین در این جلسه پیشنهاد انتقال شورای عالی بیمه سلامت به وزارت بهداشت برای جایگزینی بند (الف) ماده ۸۶ با ۱۲۱ رأی موافق، ۱۰۶ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۲ نماینده حاضر در صحن مورد موافقت قرار نگرفت و یکی از نمایندگان موافق نیز مدعی بود که دستگاه رای گیری وی عمل نکرده است که این موضوع از سوی لاریجانی تائید شد اما در پاسخ به وی عنوان شد امکان رای گیری مجدد وجود ندارد.

بر این اساس گفته می شود انتصاب روسای استانی با نظر نمایندگان بخاطر کسب رای مجلسی ها بوده است و در واقع باج وزارت بهداشت به نمایندگان قلمداد می شود.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=212195
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. مولوی
  در ارتباط با مطلب : پشت پرده برکناری دکتر چمن و چند رئیس دانشگاه دیگر مشخص شد

  اینکه معلوم بود یک زدوبندی صورت گرفته چون از نظر کاری عالم و ادم میدانند که دکتر چمن در بهداشت و درمان استان انقلاب کرد وتحولات چشمگیری انجام دادو رضایت مندی عمومی گواه بر این خدمات است

 2. مطلع
  در ارتباط با مطلب : پشت پرده برکناری دکتر چمن و چند رئیس دانشگاه دیگر مشخص شد

  احسنت بر این تحلیل دقیقا معامله گری وزارت بهداشت با یک وزیر کاسب و معاون پارلمانی معامله گر چهار تن از بهترین روسای دانشگاههای علوم پزشکی را قربانی کردند فقط بخاطر باج به نمایندگان.
  حیف شخصیت بزرگی همچون دکتر چمن.

 3. h.l
  در ارتباط با مطلب : پشت پرده برکناری دکتر چمن و چند رئیس دانشگاه دیگر مشخص شد

  این مطلب کاملا واقعیت دارد متاسفانه وزارت بهداشت به دلیل ضعف وزیرش که یک حرکت پوپولیستی انجام داد و بعد هم مثل مسکن مهر گیر افتاد و همه را بیچاره کرد حالا برای جلب حمایت نماینده ها به گدایی افتاده و مدیران با ارزش و قویتر از خود وزیر را دارند قربانی می کنند.
  دوست و دشمن قبول دارند که دکتر چمن یک مدیر فرهیخته تمام عیار بود ولی به دلیل باج ندادن و نپذیرفتن سفارشات کنار گذاشته شد.

 4. ناشناس
  در ارتباط با مطلب : پشت پرده برکناری دکتر چمن و چند رئیس دانشگاه دیگر مشخص شد

  بویر نیوز گزارشگرتان تحلیل بسیاردرستی گذاشته کاملا این تغییرات نوعی معامله بود اگرنمایندگان قوی داشتیم بخاطر مردم جلوی این دسته وقایع را باید میگرفتند

 5. ناشناس
  در ارتباط با مطلب : پشت پرده برکناری دکتر چمن و چند رئیس دانشگاه دیگر مشخص شد

  کاملا تحلیل درستی بود 

 6. روشنايي و وزنه كشى در ميدان
  در ارتباط با مطلب : پشت پرده برکناری دکتر چمن و چند رئیس دانشگاه دیگر مشخص شد

  نارضايتى در مجموعه مديران دانشگاه  به اوج خود رسيده بود 

  وضعيت بيمارستانها  وخيم و نگران كننده بود 

  از نظر اموزشى رتبه دانشگاه در  رتبه بندى كشورى ١٦ درجه سقوط كرده بود 

  وضعيت اموزش دانشكده ها به روز مرگى رسيده بود 

  معاىنت اموزشى هفته اى يك ساعت در محل اموزش حضور نداشت ،.   و معاون اموزشى 

  تمام وقتش در اتاق عمل بود 
  اگر هزينه هاى  پرداختى هتلينگ  را از دوره باز سازى بيمارستانها  ى استان برداريم   وضعيت درمان در اجرا و رضايتمندى مردم بسيار پايين بود 

   گرچه دكتر چمن انسان شايسته.  و لايق.  و پاك و سالم بود 

  اما مجموعه و تيم مديريتى ايشان از نظر عملكرد. نسبت به ساير  مديران ادوار گذشته. رتبه بسيار ضعيفى. گرفت 

  هنوز هم بايد گفت دكتر چمن براى امزش فردى مفيد است 

 7. وفاپور
  در ارتباط با مطلب : پشت پرده برکناری دکتر چمن و چند رئیس دانشگاه دیگر مشخص شد

   تحلیل علمی بودوباوقایع مجلس همخوانی  دقیقاباج خواهی مجلس از دولت بود  و چون استان بدبخت تر از ما وجودندارد استان قربانی این باج خواهی شد 
  همگی میدانند گلستان مناطقی بسیاربیچاره و توسعه نیافته درمازندران بود که شد یک استان 
  اردبیل مناطق بسیارمحروم استان آذر شرقی بود که مستقل شدوتبدیل شد به استان 
  وکردستان که با تاریخ دردناک و مرزی بودن عزیزان کرد ازجمله مناطق محروم میباشد
  درنهایت استان ما که البته نه استان تازه تاسیس هستیم ونه استان مرزی و … ولی بااینحال محروم و محرم ازهمه چیز ، بهترین مدیرکل استان را ازما گرفتند هیچکس هم دادش بجایی نرسید انگار نماینده ای دراین استان نبوده که بفکر مردم باشد 

 8. ناشناس
  در ارتباط با مطلب : پشت پرده برکناری دکتر چمن و چند رئیس دانشگاه دیگر مشخص شد

  احسنت بر بویرنیوز که خیلی دقیق از تصمیمات مذبوحانه وزارت بهداشت پرده برداشتند
  با مدیریت دکتر چمن در آموزش و پژوهش ما در گروه ۱۰ دانشگاه برتر شدیم و در بهداشت و درمان خیلی بهتر در ۵ رتبه اول دانشگاهها  آنوقت به دلیل معامله گری با نماینده ها با چنین شخصیت بزرگی برخورد کردند.
  با مدیریت دکتر چمن سیمایی سلامت استان کاملا متحول شد آیا سزاوار این برخورد ناجوانمردانه بود!!!

 9. نماينده
  در ارتباط با مطلب : پشت پرده برکناری دکتر چمن و چند رئیس دانشگاه دیگر مشخص شد

  آقا تحلیل شما عین واقعیت است!
  ولی کمی هم به فکر من بیچاره باشید!
  نزدیک به دوساله نماینده شدم هزاران قول ووعده به رای دهندگان دادم ولی دکتر چمن دراین مدت حتی یه ریزه بارتی بازی نمی کرد وافراد معرفی شده مارا به کار نمی گرفت !
  حتی بدتر ازآن بیشتر حامی افراد بیکس بود!
  این هم شد مدیر!
  وانگهی صبح تاغروب دنبال رفع مشکلات بود ما را از چشم مردم انداخت!
  حالا شما قاضی
  آیا ادامه این روند به صلاح بود!
  کمی به فکر من بیچاره هم باشید!

دیدگاه شما