سه شنبه 14 دی 1395 - 16:19

روزگار تلخ قربانی اسیدپاشی اشتباهی در دهدشت (+عکس)

سیما در سر قرار حاضر شده بود که پریسیما با دختر دیگری از راه رسید. ناگهان پریسیما از کیفش یک بطری درآورد و محتویات آن را روی صورت و دست و پای سیما پاشید. محتویات بطری چیزی نبود جز اسید. پریسیما خیلی زود از محل حادثه گریخت و …

گروه حوادث – حادثه عصر روز ۳۰شهریور‌ماه سال ۹۳در میدان اصلی شهرستان دهدشت اتفاق افتاد. ماجرا از این قرار بود که دختر ۲۷ساله‌ای به نام سیما از مدتی قبل به‌صورت تلفنی با دختر ۱۸ساله‌ای به نام پریسیما دوست شده بود و آنها آن روز با یکدیگر در میدان شهر قرار گذاشته بودند تا بعد از مدتی دوستی تلفنی، یکدیگر را ببینند.Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-02 16:48:01Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

سیما در سر قرار حاضر شده بود که پریسیما با دختر دیگری از راه رسید. آنها چند دقیقه با یکدیگر گفت‌وگو کردند اما ناگهان پریسیما از کیفش یک بطری درآورد و محتویات آن را روی صورت و دست و پای سیما پاشید. محتویات بطری چیزی نبود جز اسید. پریسیما خیلی زود از محل حادثه گریخت و سیما را با درد و سوزش ناشی از اسید تنها گذاشت.

دختر جوان از شدت درد به‌خودش می‌پیچید و از مردم کمک می‌خواست. او نمی‌دانست که چرا پریسیما دست به این کار زده بود. قدرت اسید به حدی بود که فقط چند لحظه بعد نه‌تنها لباس‌هایش سوخت بلکه چشمانش نیز دیگر جایی را نمی‌دید. سرانجام بعد از گذشت دقایقی قربانی این اسیدپاشی در ترافیک شدید خیابان به بیمارستان منتقل شد. شدت سوختگی به حدی بود که صورت، گوش، دست و پا و کمر و بیشتر اعضای بدن وی دچار سوختگی شده بود.

در همین حال در جریان تحقیقات پلیس زن اسیدپاش شناسایی و دستگیر شد. او مدعی شد که چون شوهرش او را ترک کرده و قصد داشته با سیما ازدواج کند این بلا را بر سرش آورده است. این در حالی بود که سیما نامزد داشت و قرار بود به‌زودی با وی ازدواج کند. متهم ۱۸ساله در دادگاه محاکمه و به پرداخت دیه و قصاص محکوم شد اما چون او پولی برای پرداخت دیه ندارد، سیما نیز نمی‌تواند خودش را درمان کند و روزگار تلخی را می‌گذراند.

به گزارش «بویر نیوز»، این قربانی اسید‌پاشی در گفت‌وگو با همشهـــری جزئیــــات بیشتری از این حادثه و رنجی که می‌کشد را بازگو کرد.

چطور با زن اسیدپاش آشنا شدی؟

مدتی بود که مزاحم تلفنی داشتم. این موضوع را به خانواده‌ام گفته بودم. چند مرتبه شماره تلفنم را هم عوض کردم اما فایده‌ای نداشت و مزاحمت‌ها ادامه داشت تا اینکه او خودش را معرفی کرد و گفت زنی به نام پریسیماست. او گفت می‌خواهد با من دوست شود. پریسیما چند مرتبه با من تلفنی صحبت و درد دل کرد و گفت دوست دارد من را ببیند و رو در رو با من حرف بزند. من هم قبول کردم و با هم در میدان شهر قرار گذاشتیم.

از روز حادثه بگو. چطور شد که زن جوان رویت اسید پاشید؟

وقتی سر قرار رسیدم دختر دیگری نیز همراه پریسیما بود. می‌خواستم روی یکی از نیمکت‌های فضای سبز بنشینم اما آنها گفتند بهتر است جایی بنشینیم که زیاد در دید مردم نباشد. چند دقیقه با یکدیگر صحبت کردیم و او گفت که شوهرش او را ترک کرده است. حرف‌های او ادامه داشت تا اینکه او ناگهان گفت «شنیده‌ام که تو می‌خواهی با شوهرم ازدواج کنی.»

خیلی تعجب کردم و گفتم اصلا چنین حرفی صحت ندارد. قرآنی را که در کیفم داشتم در دستم گرفتم و قسم خوردم که نامزد دارم و با شوهر او هیچ رابطه‌ای ندارم. آن روزها با نامزدم آزمایش خون داده بودیم و قرار بود به‌زودی پای سفره عقد بنشینیم. حتی برگه آزمایشگاه را هم نشانش دادم تا اینکه کمی آرام شد و از من عذرخواهی کرد.

671649_301

او با شوهرش تماس گرفت و او هم به آنجا آمد. دلهره زیادی داشتم تا اینکه او یک لحظه از کیفش یک بطری در آورد و رویم اسید پاشید. حتی وقتی روی زمین افتادم بطری اسید را روی کمرم خالی کرد و با کمک مرد جوانی با موتورسیکلت فرار کرد.

بعد از حادثه چه اتفاقی افتاد و چه‌کسی تو را به بیمارستان رساند؟

حدود نیم ساعت در آنجا روی زمین افتاده بودم و با داد و فریاد از مردم کمک می‌خواستم. اسید لباس هایم را هم سوزانده بود و یک نفر یک چادر رویم انداخت. مردم زیادی دورم جمع شده بودند. هر کسی چیزی می‌گفت. اما هیچ‌کس هیچ کمکی نمی‌کرد. چند نفر از اقوامم آن طرف خیابان کار می‌کنند اما هرچه فریاد می‌زدم آنها هم با توجه به سر و صورت سوخته‌ام من را نمی‌شناختند که کمکم کنند. با این حال شوهر پریسیما یک ماشین گرفت و من را به بیمارستان رساند.

آیا پیش از این شوهر زن اسیدپاش را دیده بودی ؟

آن روز وقتی او را دیدم، فهمیدم ماجرا چیست. حدود ۸‌ماه قبل از حادثه او به خواستگاری‌ام آمده بود. اما چون شنیدم که متاهل است به او جواب رد دادم و مدتی بعد نامزد جوان دیگری شدم. من تا آن موقع نمی‌دانستم که همسر آن مرد پریسیماست و همه حرف‌هایی که زن اسید پاش گفته تهمت است و من اصلا قصد ازدواج با شوهر او را نداشتم.

عامل اسید پاشی چطور دستگیر شد و دادگاه چه تصمیمی درباره‌اش گرفت؟

شوهرش او را لو داد و مأموران دستگیرش کردند. او گفت که شوهرش گفته می‌خواهد به زور با من ازدواج کند. تو برو و رویش اسید بپاش. او همه‌‌چیز را قبول کرد و دادگاه هم او را به پرداخت ۴۵۰میلیون تومان دیه و قصاص یک گوش و یک چشم محکوم کرد. اما او پولی ندارد که به‌عنوان دیه به من بدهد.

حالا در این شرایط با چه‌کسی زندگی می‌کنی و روند درمانت چطور پیش می‌رود؟

پدرم سال‌ها قبل با زن دیگری ازدواج و ما را رها کرد. مادرم هم بعد از حادثه‌ای که برایم اتفاق افتاد آنقدر غصه خورد تا دق کرد و جانش را از دست داد. حالا من ۴برادر دارم. یکی از آنها متاهل است. یکی دیگر مشکلات روانی دارد و ۲برادر دیگرم سالم هستند و کمکم می‌کنند.

یکی از آنها خانه‌اش را فروخت و خرج درمانم کرد. اما هزینه‌های درمانم آنقدر زیاد است که نمی‌توانم کاری از پیش ببرم. من حتی پول ندارم که یک تخت بخرم و با وضعیت سوختگی شدیدی که دارم روی زمین می‌خوابم. مدام در خانه درد می‌کشم و همه بدنم می‌سوزد و مدتی است مشکلات شدید روحی پیدا کرده‌ام. از طرفی با اینکه نامزدم می‌گوید باز هم می‌خواهد با من ازدواج کند اما خانواده‌ام راضی نیستند.

این حادثه چه آسیب‌هایی به تو وارد کرد؟

یکی از چشمانم نابینا شد و چشم دیگرم چیزی در حد سایه می‌بیند. یکی از گوش‌هایم سوخت و از بین رفت. صورتم، دندان‌هایم، کمرم، دست و پایم و… بیشتر بدنم سوخت و حالا زندگی سختی دارم.

resized_671651_544

resized_671650_184

resized_671652_505

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=212102
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. جناب خان
  در ارتباط با مطلب : روزگار تلخ قربانی اسیدپاشی اشتباهی در دهدشت (+عکس)

  توهم رحم وش نکن بده یه چشمش روکورکنه وگوشش رو بچینن تاتجربه بشه برا دیگران متاسم برات ازته قلب 

 2. مسعودرزاقی
  در ارتباط با مطلب : روزگار تلخ قربانی اسیدپاشی اشتباهی در دهدشت (+عکس)

  عجباوبسیارهم درعجبم!!!

 3. یک شهروند
  در ارتباط با مطلب : روزگار تلخ قربانی اسیدپاشی اشتباهی در دهدشت (+عکس)

  ممنون از سایت بویر نیوز بخاطر انتشار این خبر ،تو رو خدا تا می تونید برای این بنده خدا تبلیغ کنید تا بلکه یک مسئولی به فکر کمک به ایشون افتاد.
  از جماعت پزشکانی که اهل کار خیر هستند خواهش می کنم که به فکر این بنده خدا باشید.مطمئن باشید خدا چند برابر بهتون اجر و پاداش میده.

 4. ناشناس
  در ارتباط با مطلب : روزگار تلخ قربانی اسیدپاشی اشتباهی در دهدشت (+عکس)

  خدا لعنتش کنه بااین کارش 

 5. تو هم رحم وش نکن همون بلایی که سرت آورد را بر سرش بیار او را قصاص کن تا بشه تجربه واسه دیگران
  در ارتباط با مطلب : روزگار تلخ قربانی اسیدپاشی اشتباهی در دهدشت (+عکس)

  شقایق هستم از دهدشت 

 6. ناشناس
  در ارتباط با مطلب : روزگار تلخ قربانی اسیدپاشی اشتباهی در دهدشت (+عکس)

  حیف است که اسم این جانی ها را انسان دوپا بگذارند،حیوانات هار هم این کار را نمی کنند.

 7. ع.ال
  در ارتباط با مطلب : روزگار تلخ قربانی اسیدپاشی اشتباهی در دهدشت (+عکس)

  سلام. ضمن آرزوی سلامتی وتندرستی وشفای کامل برای این خانم کاشماره حسابی از این خانم درج میشد تاکمک کوچکی به ایشان میشد

 8. حمید
  در ارتباط با مطلب : روزگار تلخ قربانی اسیدپاشی اشتباهی در دهدشت (+عکس)

  باز باید خدا رو شکر کنی یک چشمت سالمه

 9. ناشناس
  در ارتباط با مطلب : روزگار تلخ قربانی اسیدپاشی اشتباهی در دهدشت (+عکس)

  بنا به هردلیلی روی صورتت اسید پاشیدند چون از قانون دوری جستند اگر همان قانون لیاقت داشته باشد اورا در ملا عام اتش بزند تا همه ارامش یابند.

 10. طبیعت
  در ارتباط با مطلب : روزگار تلخ قربانی اسیدپاشی اشتباهی در دهدشت (+عکس)

  از ته قلبم و با تمام وجودم متاسفم.

 11. ناشناس
  در ارتباط با مطلب : روزگار تلخ قربانی اسیدپاشی اشتباهی در دهدشت (+عکس)

  کاش کسانیکه توان مالی دارند به این بنده خدا کمک کنند

دیدگاه شما