دوشنبه 6 دی 1395 - 16:36

کلیات طرح آموزش های امداد ونجات ومقابله با حوادث وبلایا در یاسوج تدوین شد

کلیات طرح آموزش های امداد ونجات ، مقابله با حوادث ، سوانح وبلایای طبیعی ویژه شهروندان دراین شهرطراحی وتدوین شده است .

شهرداریاسوج گفت : کلیات طرح آموزش های امداد ونجات ، مقابله با حوادث ، سوانح وبلایای طبیعی ویژه شهروندان دراین شهرطراحی وتدوین شده است .

به گزارش بویرنیوز به نقل از روابط عمومی وبین الملل شهرداری یاسوج ؛ مهندس محمد علی جاوید روز دوشنبه به مناسبت هفته  ایمنی دربرابر زلزله وکاهش اثرات بلایای طبیعی افزود: کلیات این طرح توسط کارشناسان ستاد مدیریت بحران و آتش نشانی شهرداری یاسوج درمدت شش ماه تدوین شده است .

وی اظهار داشت : در راستای این طرح کلیه ساکنان محله های یاسوج اعم از دانش آموزان ، دانشجویان ، فرهنگیان ، اصناف ، بازاریان ، کارمندان و….. زیرپوشش آموزش های ویژه قرار می گیرند .

photo_2016-12-26_16-33-32

شهردار یاسوج گفت : دراجرای طرح مذکور دوره های آموزشی مختلفی به صورت عمومی و اختصاصی از سطح مدیریتی تا دانش آموزی برگزارمی شود که این آموزش ها به ارتقاء سطح دانش ایمنی شهروندان خواهد انجامید .

وی تاکید کرد : آموزش شهروندان وهمکاری آنها می تواند تاثیر بسزایی درکاهش اثرات بلایای طبیعی داشته باشد که اطلاع رسانی وآموزش ؛قطعا ازخسارت های ناشی از این حوادث تا میزان قابل توجهی خواهد کاست .

جاوید ادامه داد : این نهاد مردمی برای مقابله با خسارات ناشی از حوادث طبیعی ، رویکرد پیشگیری ومقابله را در اولویت برنامه های خود قرار داده است .

وی افزود : درصورتیکه بتوان در زمینه پیشگیری اقدامات لازم وبه موقع را به خوبی انجام داد می توان شاهد کاهش  حجم خسارات تا حد امکان بود.

شهرداریاسوج گفت : زلزله ، سیل ، طوفان ، رعد وبرق ، گرد وباد بیشترین حوادثی است که انسانها درجهان کنونی با آن روبه رو  می شوند وهر روز این بلایا جان تعداد زیادی از افراد را می گیرد .

وی تاکید کرد : پیشرفت تکنولوژی اطلاع رسانی و دستیابی به بسیاری از علوم امروزه انسان را به آن میزان از توانایی رسانده است که بتواند حوادث طبیعی را نیز با کمترین خسارت پشت سر بگذارند.

جاوید تصریح کرد : درسال های اخیر ایمن سازی شهرها درکشورهای متعدد در برابر حوادث وسوانح غیرمترقبه مورد توجه قرار گرفته وتنظیم برنامه های کاهش آسیب پذیری شهروندان وجامعه که در معرض مخاطرات وبلاهای طبیعی هستند در طرح های توسعه مورد توجه است .

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=211269
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما