دوشنبه 20 بهمن 1393 - 20:47

تعیین جنسیت جنین به روش مادر بزرگ ها

اگر هنوز جنين‌تان آنقدر بزرگ نشده كه سونوگرافي بتواند جنسيتش را تشخيص دهد، از مادربزرگ‌تان براي تعيين جنسيت كمك بگيريد.

نشانه های پسر دار شدن,نشانه های دختر دار شدن
اغلب مادران در 20 هفتگي بارداري‌شان مي‌دانند جنيني كه در شكم دارند دختر است يا پسر، اما تحمل 20 هفته بي‌خبري هم براي بسياري از تازه‌مادران آسان نيست. درحالي‌كه متخصصان پيش از آنكه سونوگرافي در هفته‌هاي 16 تا 20 بارداري از جنسيت جنين پرده بردارد، اظهارنظري در مورد آن نمي‌كنند، مادربزرگ‌ها گاهي در همان روزهای اول بارداري با مشاهده تغييرات ظاهري مادر يا تغييراتي كه در سبك زندگي‌اش اتفاق مي‌افتد به او مي‌گويند كه قرار است دختر‌دار شود يا اينكه پسري را به دنيا بياورد.

گرچه كمتر متخصصي است كه ادعاي مادربزرگ‌ها را تاييد كند اما تجربه نشان داده كه در بسياري موارد، تير زن‌هاي قديمي به هدف مي‌خورد و تحليل‌هاي سنتي آنها در مورد وضعيت بارداري يك زن، از دستگاه‌هاي مدرن سونوگرافي در تشخيص جنسيت نوزاد آينده بهتر عمل مي‌كند.

به كدام طرف مي‌خوابيد؟
شايد پيش از اين چندان به حالت خواب‌تان توجه نكرده باشيد اما براي تشخيص جنسيت جنين‌تان، امشب كه به تختخواب‌تان مي‌رويد، جهتي كه در آن به خواب مي‌رويد را مورد توجه قرار دهيد. مادربزرگ‌ها مي‌گويند اگر به سمت چپ بخوابيد، پسر در شكم داريد اما اگر تمايل بيشتري به خوابيدن به سمت راست داشته باشيد، فرزند دختر به دنيا خواهيد آورد.

معده‌تان به هم ريخته؟
دختربچه‌ها هميشه شما را شادتر نمي‌كنند. به عقيده مادربزرگ‌ها، كساني كه قرار است دختردار شوند، در بارداري‌شان بدحالي بيشتري را تجربه مي‌كنند. آنها بيشتر حالت تهوع دارند و اوضاع معده‌شان نابسامان‌تر است. اگر شما هم هر صبح را با تهوع شروع مي‌كنيد و به‌خاطر به هم ريختگي معده‌تان در ابتداي بارداري حتي وزن كم كرده‌ايد، احتمال دختر‌دار شدن‌تان زياد است.

دست‌تان مي‌خارد؟
خشكي دست از علائم شايع بارداري است اما زنان قديمي مي‌گويند اين نشانه سراغ هر كسي نمي‌رود. آنها بر اين باورند كه خشك شدن پوست دست، نشانه پسردار شدن است اما زناني كه قرار است دختر به دنيا بياورند، پوست دست‌شان نرم و لطيف مي‌شود. احتمالا كمتر متخصص زناني است كه چنين ادعايي را تاييد كند اما تجربه نشان داده كه مادربزرگ‌ها خيلي چيزها را درست مي‌گويند.

ويار چه داريد؟
تغييرات ذائقه و اشتهاي شما هم مي‌تواند به جاي دستگاه سونوگرافي عمل كند و جنسيت جنين‌تان را فاش كند. مادربزرگ‌ها مي‌گويند زناني كه قرار است دختردار شوند، ميل زيادي به مصرف مركبات دارند. از نظر آنها جنين دختر ويار مركبات مي‌آورد، درحالي كه پسردارها ميل زيادي به اين ميوه‌ها ندارند. حالا كه فصل، فصل مركبات است، احتمالا كار شما براي بررسي اين موضوع و تشخيص جنسيت جنين‌تان آسان‌تر است.

جوش‌جوشي شده‌ايد؟
حتما شما هم شنيده‌ايد كه جنين پسر مادر را زيبا مي‌كند و جنين دختر زيبايي را از مادر مي‌گيرد. شايد اين موضوع را نتوان با قدرت علم ثابت كرد اما مادربزرگ‌ها اصرار دارند كه اين ادعا چيزي جز حقيقت نيست. آنها مي‌گويند دختردار شدن هورمون‌هاي مادر را تحت تاثير قرار مي‌دهد و باعث جوش‌جوشي شدن مادران باردار مي‌شود. پس اگر دختردوست هستيد، بايد چند ماه زشت‌تر شدن را به جان بخريد.

دست و پا چلفتي شده‌ايد؟
پسردار شدن مي‌تواند نظر خيلي‌ها را در مورد شما تغيير دهد. مادراني كه جنين پسر در شكم دارند، از نظر زنان قديمي دست و پا چلفتي مي‌شوند و مدام سكندري مي‌خورند درحالي كه به گفته آنها زناني كه قرار است دختردار شوند، از قبل از بارداري‌شان هم تواناتر مي‌شوند و چشم همه را با فعال بودن‌شان خيره مي‌كنند.

دماغ‌تان چاق شده؟
به نظر مي‌رسد كه صورت‌تان تپل‌تر شده و اجزايش ورم كرده است؟ مادربزرگ‌ها مي‌گويند چاقي دماغ و تپل به نظر رسيدن صورت‌تان، به‌خاطر دختردار شدن‌تان است. از آنجا كه پزشكان در مورد اين ادعاها اظهارنظري نمي‌كنند، نمي‌توانيم دليل علمي اين اتفاق را توضيح دهيم اما اگر به حرف زنان قديمي باور داشته باشيم، تنها با ديدن چهره يك خانم باردار مي‌توانيم جنسيت فرزندش را پيش‌بيني كنيم.

با نمك شده‌ايد؟
نمي‌توانيد جلوي خودتان را بگيريد و سراغ چيپس، پفك و لواشك نرويد؟ مادربزرگ‌ها مي‌گويند اين شما نيستيد كه دوست داريد به هر خوراكي شوري حمله كنيد بلكه فرزند پسري كه قرار است به دنيا بياوريد بيش از اندازه نمك‌دوست است. اما برخلاف جنين‌هاي پسر، دخترها باعث مي‌شوند به بستني، شكلات و ديگر خوراكي‌هاي شيرين ميل پيدا كنيد. نگاهي به خانم‌هاي باردار اطراف‌تان بيندازيد. بدون شك مي‌توانيد كساني را پيدا كنيد كه اين تغييرات در اشتهاي‌شان اتفاق افتاده و جنسيت فرزندشان هماني بوده كه مادربزرگ‌ها حدس مي‌زده‌اند.

بي‌اعصاب شده‌ايد؟
دختردار شدن روي روان شما هم تاثير مي‌گذارد. شنيده‌ايد كه خانم‌هاي باردار دل‌شان نازك شده و كم‌طاقت مي‌شوند؟ زنان قديمي مي‌گويند اين اتفاق براي همه باردارها نمي‌افتد، بلكه سراغ كساني مي‌رود كه قرار است دختردار شوند. اگر اشك‌تان مدام سرازير است و بي‌بهانه دل‌تان مي‌گيرد، انتظار وارد شدن يك دختر به خانواده‌تان را داشته باشيد.

شكم‌تان بالا آمده؟
شايد تفاوت موقعيت شكم خانم‌هاي باردار توجه شما را هم جلب كرده باشد. مادربزرگ‌ها مي‌گويند چنين تفاوتي به‌خاطر جنسيت جنين ايجاد مي‌شود. از نظر آنها كساني كه قرار است دختر‌دار شوند شكم‌شان بالاتر است درحالي كه شكم پسردارها انگار به پايين افتاده است.

شكم‌تان پهن است؟
بعضي از خانم‌هاي باردار تا ماه‌هاي آخر بارداری‌شان هم شكمي برآمده ندارند و در ماه‌هاي آخر انگار روزهاي ابتداي بارداري‌شان را مي‌گذرانند. قديمي‌ها مي‌گويند اين حالت براي زناني اتفاق مي‌افتد كه قرار است دختردار شوند. به عقيده آنها جنين دختر باعث مي‌شود كه مادر شكمي پهن داشته باشد اما زناني كه قرار است پسردار شوند، شكمي تيز و رو به جلو دارند.

دست‌تان رو به بالاست؟
شايد برخي از ادعاي زنان قديمي با چاشني تجربه همراه باشد اما پشتوانه بسياري از ادعاهايي كه در مورد جنين‌شناسي مي‌كنند هم تنها تصادف است. به اين گفته خانم‌هايي كه خود را جنين‌شناس تجربي مي‌دانند توجه كنيد: «به يك خانم باردار بگوييد دستش را به شما نشان دهد، اگر وقتي دستش را به سمت شما دراز كرد روي آن را ديديد، يعني قرار است دختردار شود اما اگر پشت دستش را به شما نشان داد، جنين پسر در شكم دارد!» حالا قضاوت با خودتان! آيا مي‌توان جنسيت نوزاد را با جهت نمايش دست مادر تشخيص داد؟

بچه‌ها چه مي‌گويند؟
از نظر مادربزرگ‌ها بچه‌هاي كوچك را هم مي‌توان جنين‌شناس دانست. به باور آنها براي تشخيص جنسيت فرزندتان كافي است از يك كودك نوپا كمك بگيريد. اگر پسر كوچولويي به شكم شما توجه كرد، يعني دختر به دنيا مي‌آوريد و اگر يك دختر كوچولو توجهش به شكم شما جلب شد يعني قرار است پسردار شويد.

قلبش تند مي‌زند؟
تعداد ضربان‌هاي قلب جنين شما هم از نظر قديمي‌ها مي‌تواند جنسيت او را نشان دهد. اگر قلب جنين‌تان بيشتر از 150 بار در دقيقه مي‌زند، يعني قرار است دختردار شويد اما اگر ضربان قلبي كه از شكم شما شنيده مي‌شود كمتر از 150 بار در دقيقه باشد، يعني قرار است يك پسر را به دنيا بياوريد.

سينه‌هاي‌تان نامتقارن شده؟
تغيير اندازه سينه‌ها در زمان بارداري يك اتفاق طبيعي است كه بدن مادر را براي شيردهي در آينده آماده مي‌كند. اما قديمي‌ها مي‌گويند اندازه سينه مادران باردار هميشه يكسان نيست. از نظر آنها اگر سينه راست از چپ بزرگ‌تر باشد، يعني دختر در راه داريد اما اگر سينه چپ بزرگ‌تر باشد، قرار است پسردار شويد.

نکاتی که نمی‌دانستید. . .
نوك سينه‌تان تيره شده؟ تغيير رنگ نوك سينه هم از ديگر اتفاق‌هاي طبيعي دوران بارداري است اما از نظر قديمي‌ها همه مادران به يك اندازه اين تغيير را تجربه نمي‌كنند. به گفته مادربزرگ‌ها كساني كه قرار است پسردار شوند، محدوده دور نوك سينه‌شان تيره‌تر مي‌شود درحالي كه مادراني كه دختر در شكم دارند، به اين اندازه دچار تيرگي نوك سينه نمي‌شوند.

حلقه‌تان چه مي‌گويد؟بعضي از راهكارهاي قديمي‌ها براي تعيين جنسيت جنین بدون سونوگرافي، بيشتر به يك بازي شبيه است. براي مثال قديمي‌ها توصيه مي‌كنند براي خبردار شدن از جنسيت فرزند آينده‌تان، حلقه ازدواج خود را به يك نخ وصل كنيد و روي شكم‌تان قرار دهيد. اگر حركات آن دايره‌وار بود، يعني قرار است پسردار شويد اما اگر حركات پاندول‌شكل بود، معنايش اين است كه جنين شما دختر است.

ادرارتان چه رنگي است؟
زنان قديمي معتقدند جنسيت جنين را با رنگ ادرار هم مي‌توان تشخيص داد. آنها مي‌گويند زناني كه رنگ ادرارشان زرد روشن است، قرار است پسر‌دار شوند اما آنهايي كه جنين دختر در شكم دارند، ادرارشان به رنگ زرد تيره درمي‌آيد. آنها حتي ادعاهاي عجيب‌تري را هم مطرح مي‌كنند، مثلا مي‌گويند دختردارها ته‌مانده نان را نمي‌خورند اما براي كساني كه قرار است صاحب فرزند پسر شوند، خوردن ته‌مانده نان مشكلي ندارد يا بعضي‌هاي‌شان مي‌گويند اولين لباسي كه براي نوزاد خريده مي‌شود مي‌تواند جنسيتش را تعيين كند.

اگر اين لباس پهن باشد، قرار است پسر به دنيا بيايد اما اگر لباس جمع و جورتري خريده شود، فرزند آينده دختر است حتی گاهی این باور را نیز به سایز کفش مرتبط می دانند.

منبع:persianv.com

 

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=139059
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. najme گفت:

  بعضی  چیزا مث بزرگ شدن دماغ از علایم پسردار شدنه نه دختر! مرسی بد نبود

 2. مریم گفت:

  خوب بود ممنون

 3. گل گفت:

  سلام’بد نبود’من در بارداری پسرم ضربان جنین ۱۶۰ بوددما غم گنده شده بود اینها ملاک نیست’فقط سرکاری است

 4. پریناز گفت:

  من به اینا اعتقادی ندارم. همش الکیه

 5. اردشير گفت:

  بيشترش اشتباه است

 6. بابک گفت:

  خوب بود واموزنده ولی بیشتر در مورد تعیین جنسیت قبل از بستن نطفه میخواستم بدونم

 7. شقایق گفت:

  من چند جای دیگه مطلب خوندم بزرگ شدن بینی جنین پسره. و بزرگ شدن سینه چپ بچه دختر

 8. sama گفت:

  سلام خوب بود ولی من نصفی از علایم دختر رو دارم و نیمی از علایم پسر. 
  نی نی م
  چیه؟ 

 9. سحر گفت:

  هركى يه چيزى ميگه،يكى ميگه به سمت راست بخوابى پسره. اگه سينه  چپت بزرگتره باشه دختره اينجا بر عكس شو ميگه 

 10. نگار گفت:

  من هر دو علائمو دارم اینجوری بیشتر نگران شدم

 11. پرستو گفت:

  سلام..مطالب  خوب بود.منم هردو علایم رو دارم.کنجکاوم..نی نیم چیه..

 12. آرشام گفت:

  خوب بود 

 13. عاطفه گفت:

  منم از هر دوتا علامتاش دارم. واقعا گیج شدم

 14. مونا گفت:

  منم علایم دوتاشو دارم که بیشترش نشونه پسره ٬ بزرگترین تداخلم ویار شیرینی جات دارم که نشونه دختره و بچه قبلیم که فرزند دختر بود ویار ترشی روش داشتم . شما بگید نی نیم چیه؟؟؟؟؟

 15. سمیرا گفت:

  سلام مطالب خوب بود من دوتا دختر دارم الانم بارداری سومم هست نمیدونم چیه خیلی استرس دارم ازمایش کلم قرمز درسته ؟؟؟

 16. مرضیه گفت:

  واقعا آزمایش کلم قرمز درسته!!!

 17. الهام گفت:

  سلام من دوماه و 18روزمه قبلا گرمایی بودم اما حالا بشدت سردمه همچی میخورم اما بیشتر ویار ترشی دارم هنوز اندامم تغییر نکرده شکمم هنوز بزرگ نشده کمردرد دارم 40روزه حسش کردم. هاله دورسینه هام یکم تیره شد وکمتر جوش میزنم بنظر شما بچم پسره یا دختر؟ خواهشا راهنماییم کنین 

 18. بهار گفت:

  سلام مطالب تون جذابه فقط من هردو علائم رو دارم  کوچولوم چیه؟؟؟؟؟

 19. زهرا گفت:

  سلام من تو هفته ۱۲ام یه سونو انجام دادم بمن گفتن احتمالا دختره ولی من تمام علایم یه پسر و دارم میتونه درست باشه؟؟؟

 20. رقیه گفت:

  بنظر من همش برمیگرده به بنیه آدم 

 21. سحر گفت:

  من نصفی از علائمم مال پسره نصفشم دختره.پس بچم چیه?

 22. ندا گفت:

  تپش قلب بچه ام145است.ممنونم

 23. نیره گفت:

  من قبلا پسر زایمان کردم و تمام اینها برعکس اون چیزی بود که مادرب
  زرگای عزیز میگن…

 24. منا گفت:

  بچه ها طبق جدول تعیین جنسیت چینی 90 درصد از نوع جنسیت جنین مشخصه 

 25. محمدطاها گفت:

  بیشتر علائم پسرو اشتباه نوشتن. سرکاریه مامانای گل

 26. سهیلا گفت:

  خخخخخخخخخخخسلام عزیزان

 27. بهار گفت:

  من هم مثل خيلي از دوستان نصف علائمهاي دختر و دارم نصفي از علائمهاي پسر. بعد از خوندن هر سطر كلي خنديديم با همسرم .برامون اصلا فرقي نداره جنسيتش فقط از خدا ميخواييم سالم باشه.

 28. ناشناس گفت:

  همش درسته

 29. نگار گفت:

  من دو ماهم واز بین اینا فقط به فال بوعلی با زنجیر طلا اعتقاد دارم با خدا معامله کنید من اسم پسرم هم با اینکه نمیدونم چیه گذاشتم البته امامی خودش ارحم الراحمینه

 30. ناشناس گفت:

  من پسر میخام بعضی علائم پسر شدن رو دارم تست انگشترو انجام دادم دایره چرخید

 31. فاطمه گفت:

  من همه علائم پسر دار شدنو دارم ولی توی شانزده هفتگی بهم گفتن که دختره،من یه دختر دارم واین بچه دوممه

 32. نوا گفت:

  اینا بیشتر الکیه. من  نی نی ام پسر بود ازماه اول بارداری تمایل به شیرینیجات داشتم همش خوارکیهایشیرین میخوردم تا روز آخر 

 33. اوا گفت:

  کاش اونطوری ک میگین باشه من علائم دخترو دارم 

 34. اوا گفت:

  من جوش جوشی شدم فقطم میخوابم ینی بچم چیه؟

 35. مریم گفت:

  سلام منم علائم پسررو داشتم ولی رفتم سونوگرافی گفت دختره.یعنی کدومشون اشتباه کرده؟؟؟

 36. آرزو گفت:

  سلام منم گیج شدم بخدا..کککمممممک

 37. ناشناس گفت:

  من خیلی دوس دارم بچه ام پسربشه همه علایمو دارم که پسر است برام دعاکنید

 38. هستی گفت:

  احساستون بهتون چی میگه همون درست همه ی مادر ها جنس بچشونو حس میکنن**** یه راه حل   یه گردن بنن بگیرید داخلش حلقتونو بزارید دراز بکشید بزارید روی شکمتون با فاصله موازی نگهش دارید اگه بعد از چند لحظه  چرخید پسره اگه چپو راست رفت دختره 

 39. سپيده گفت:

  من دو تا باردارى دختر داشتم اتفاقا همه چى برعكسه ميل به ترشى وشورى داشتم صورت ودماقم اصلا تغير نكرد همش دروغه

 40. هستی گفت:

  توکل کتید به خدا وازش سلامتی نی نی تونو بخواهید 

 41. الینا گفت:

  من علائم جفتشونو دارم

 42. سمانه گفت:

  سلام به همه منم علائم جفتش و دارم ولی پاهام خیلی یخ میکنه اوایل ماه چهارم بارداری هستم تو هفته 13 رفتم سونو ولی گفتن واسه تعیین جنسیت زوده بچه اولم دختره دوست دارم این یکی پسر باشه ولی بازم هرچی خواست خدا بود فقط سالم و صالح باشه انشاالله. 

 43. آیلار گفت:

  من هر دو علائم دارم.من در روز بعضی وقتی نزدیک 3 الی 4 بارم میرم بالا.فقط سلام نی نیامون 

 44. نیکی گفت:

  من هم چون پسردارشدم هم دختردارخودم هم میگم اینا درسته 

 45. پپل گفت:

  خیلیهاش برعکسه

 46. ستاره گفت:

  درسته و دقیق 

 47. الیسا گفت:

  من اکثر علائم پسر رو داشتم و حتی همه می گفتن که پسره ولی سونو تو هفته 17گفت نی نی دختره……

 48. فهیمه گفت:

  جالب بود  اما بعضی از راه کار ها با چبزایی که شنیده بودم فرق میکنه مثلا راست یا چپ خوابیدن

 49. زهرا گفت:

  من علایم جفتشون دارم 

 50. اسرا گفت:

  من یه دختر دارم هیچکدوم از علایماش شبیه اینا نبود بیشتر شبیه پسر بود

 51. مژد گفت:

  من یک دوختردارم الانم باردارم توی هفته 6هستم  خیلی دوست دارم بفهمم  بچم چی هردوعلایم  دارم .

 52. ناشناس گفت:

  همشون دروغ

 53. زهرا گفت:

  سلام همه بهم گفتن دختره ولی اینجا تموم علايم هارو خوندم همشون نشونه پسر بود زنجیر طلارو هم انجام دادم با حلقه ازدواج چپ راست شد دختره ولی نشونه هام همگی پسره ایشالا که پسرباشه 

 54. مهسا گفت:

  منم سر پسرام از ترشيجات متنفر بودم 

 55. ناشناس گفت:

  سلام من سه دختر دارم الان هفته شانزده هستم سنو گف دختر ولی من علایم پسر دارم ممکن اشتباه شده باشه 

 56. یسنا گفت:

  باسلام…مرسی خوب بود…اماچرامن همه علایم های پسربودن را دارم اماسنوکه رفتم زدن دختر…اصلاعلایم هایم به دختربودن نمیخورد؟؟؟

 57. ناشناس گفت:

  منم علائم پسر رو دارم ولی سونو تو هفته 18گفت دختره…به نظرتون درسته؟؟؟؟

 58. رها گفت:

  منم علائم پسر رو دارم ولی سونو تو هفته 18گفت دختره…به نظرتون درسته؟؟؟؟

 59. هلیا گفت:

  من ی دختر دارم الان دوقلو هستن ۲۳هفته تازه رفتم سونو گفته دوتاشون دخترن ولی هیچکس باور نداره همهمیکن تو علایم پسر رو داری منو به شک انداختن چکار کنم دوباره برم سوونو خودمم فکر نمیکنم دوتاش دختر باش

 60. شهناز گفت:

  علائم پسر صدرصدش اینه که زیرشکم فشاربیاره به مثانه ات بعدهی بری دستشویی من تجربه کردم وتاییدشده است عزیزان من.

 61. ل ج گفت:

  سلام منم اوایل بارداریم اونیکه پاش یخ میزنه پسرمیاره من یه پسرودختردارم این سومیه علاقه به همه چیزدارم حس میکنم پسره چون سرپسرم اینجوربودم ترشی ازچشم افتاده

 62. رها خانم از کرمان گفت:

  سلام خانومای باردار ..تک تکتون علایم تون رو بگین تا من جنسیت جنین تون رو بگم

 63. رها خانم از کرمان گفت:

  سلام خانوما …من دو علایم میگم که حتما صحیح و تضمینی

 64. سلام من هر دوتا نشانه ها رو.دارم هفته شانزده هستم سونو.هم نرفتم ولی یکی بهم ميگه دختر یکی ميگه پسر

 65. علاقه زیاد به ترشی و شوری دارم. صورتم تیره شده و لاغر

 66. ناشناس گفت:

  سلام من ماه سوم بارداریم خیلی لاغر شدم و بیشتر سر شب حالت تهوع دارم و خیلی بی حالم خیلی سرمایی شدم یعنی بچم چیه

 67. سميرا گفت:

  سلام،من هفته ١٢ بارداريم،امروز تقريبا حدس زدم بچم دختره و تقريبا مطمعنم.صبح كه بيدار ميشينو معدتون خاليه هنوز،دستتونو بذارين رو شكمتون اگه برجستگي و سفتي رو سمت چپ حس كردين دختره،اگه سمت راست حس كردين پسره.هفته بعد ميرم سونو اما اصلا استرس جنسيت ندارم چون از دختر دار شدنم مطمعنم.

 68. زهرا گفت:

  ولی بنظرم همش درسته

 69. مرضیه گفت:

  من الان تو هفته 8 بارداری هستم چیزای شیرین دوست دارم دفعات ادارم بیشتر از قبل شده است آ یا میتوان با توجه به این علائم جنسیت جنین را تشخیص داد?

 70. کیمیا گفت:

  مطمئنا سونو درسته وشک نکنید

 71. بهار گفت:

  سلام من اویل ۴ماهگی هستم وهردوعلائم رو دارم

 72. ناشناس گفت:

  دختر وپسر اصلا دو تا شون هم نعمت است فرقی نداره منتها دختر برای پدر ومادر موندگار تر است دلسوز تر است

 73. ناشناس گفت:

  بیشتر سلامتی مد نظر باید باشه جنسیت زیاد مهم نیست

 74. ناشناس گفت:

  من هردو تا علایم رو دارم توسیزده هفته جنسیت رو بهم نگفت تقریبا همه چی رو هم میخورم حالت تهوع ندارم اشتهام بیشتر شده حالا میتونید بهم جنسیت رو بگید ممنون میشم

 75. جالب بود ! با سپاس از سایت خوب تان !

 76. جایینو گفت:

  از سایت خوب تان ممنونم ! جالب بود !

 77. محمدحسن گفت:

  خانومهای محترم مادری که پسر بارداره اصلا حالت تهوع نداره
  انشاالله فقط سالم باشه بچه ی همه.مادره پسر خواب آلو و گرماییه.

دیدگاه شما