حضور ۳۰ زن در انتخابات شورای اسلامی روستاهای کهگیلویه

پایگاه خبری تحلیلی بويرنيوز (BoyerNews.com) :

ابراهیم جعفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کهگیلویه، آمار نهایی نامزد‌های انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان را اعلام کرد.

فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه انتخابات در ۱۷۸ روستا و چهار شهر در سطح شهرستان کهگیلویه برگزار می‌شود اظهار داشت: انتخابات در کلیه روستا‌های واجد شرایط در سطح کهگیلویه برگزار خواهد شد.

جعفری در ادامه افزود: روستاهای بالای ۲۰ خانوار و یا با جمعیت بالغ بر ۱۰۰ نفر واجد شرایط برگزاری انتخابات محسوب می‌شوند.

فرماندار کهگیلویه، تعداد نامزدهای شورای اسلامی در روستاها را چشمگیر خواند و با تبیین جایگاه شوراهای روستایی گفت: در مجموع ۹۰۹ نفر کاندیدای شورای روستایی شده‌ است.

جعفری با اشاره به نقش زنان در مدیریت جامعه عنوان داشت: امروزه توانمند سازی زنان و مشارکت کامل آنان بر پایه برابری، در همه زمینه‌ها از جمله در فرآیند تصمیم‌گیری و مدیریت جامعه یکی از پیش نیازهای توسعه پایدار می‌باشد.

وی از کاندیدا شدن ۳۰ زن در انتخابات شورای اسلامی روستاها خبر داد و گفت: دو زن نیز نامزد شوراهای اسلامی در شهرهای کهگیلویه هستند.

جعفری ۳۶۷ نفر از مجموع کاندیدای روستایی کهگیلویه را مربوط به بخش مرکزی، ۲۶۴ نفر در بخش دیشموک، ۶۸ نفر سوق و ۲۱۰ نفر را کاندیدای بخش چاروسا اعلام کرد.

وی با اعلام اینکه دو نفر خانم کاندیدای شورای شهرهای کهگیلویه شده‌اند افزود: از مجموع ۱۳۹ نفر ثبت‌نام شده در شهرهای کهگیلویه، تعداد ۶۷ نفر نامزد شورای شهر دهدشت، ۲۳ نفر کاندیدای سوق، ۲۱ نفر نامزد شورای شهر قلعه‌رئیسی و ۲۸ نفر کاندیدای شهر دیشموک هستند.

فرماندار کهگیلویه در پایان با تأکید بر لزوم دقت در انتخاب اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخاب اصلح با در نظر گرفتن توانمندی و شایستگی را مهم‌ترین وظیفه مردم خواند و گفت: نباید با توسل به فرهنگ غلط قومیت و طایفه‌گری ملاک‌های اساسی انتخاب اصلح را نادیده گرفت.

جعفری توجه به نقش شوراهای شهر در تحقق توسعه پایدار و نیز شوراهای  روستایی در رشد و توسعه روستاها را خواستار شد و افزود: مردم همیشه در صحنه شهرستان، با شناخت درست از کاندیداها و با انتخاب افراد اصلح به دور از تعصبات قومی و طایفه‌ای، در مدیریت شهر و روستا مشارکت  فعال خواهند داشت.

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
[email protected]
کانال تلگرام بویر نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2012-2013 Boyernews Inc. All rights reserved
طراحی سایت: Nexar Inc.