حضور ۳۰ زن در انتخابات شورای اسلامی روستاهای کهگیلویه

پایگاه خبری تحلیلی بويرنيوز (BoyerNews.com) :

ابراهیم جعفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کهگیلویه، آمار نهایی نامزد‌های انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان را اعلام کرد.

فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه انتخابات در ۱۷۸ روستا و چهار شهر در سطح شهرستان کهگیلویه برگزار می‌شود اظهار داشت: انتخابات در کلیه روستا‌های واجد شرایط در سطح کهگیلویه برگزار خواهد شد.

جعفری در ادامه افزود: روستاهای بالای ۲۰ خانوار و یا با جمعیت بالغ بر ۱۰۰ نفر واجد شرایط برگزاری انتخابات محسوب می‌شوند.

فرماندار کهگیلویه، تعداد نامزدهای شورای اسلامی در روستاها را چشمگیر خواند و با تبیین جایگاه شوراهای روستایی گفت: در مجموع ۹۰۹ نفر کاندیدای شورای روستایی شده‌ است.

جعفری با اشاره به نقش زنان در مدیریت جامعه عنوان داشت: امروزه توانمند سازی زنان و مشارکت کامل آنان بر پایه برابری، در همه زمینه‌ها از جمله در فرآیند تصمیم‌گیری و مدیریت جامعه یکی از پیش نیازهای توسعه پایدار می‌باشد.

وی از کاندیدا شدن ۳۰ زن در انتخابات شورای اسلامی روستاها خبر داد و گفت: دو زن نیز نامزد شوراهای اسلامی در شهرهای کهگیلویه هستند.

جعفری ۳۶۷ نفر از مجموع کاندیدای روستایی کهگیلویه را مربوط به بخش مرکزی، ۲۶۴ نفر در بخش دیشموک، ۶۸ نفر سوق و ۲۱۰ نفر را کاندیدای بخش چاروسا اعلام کرد.

وی با اعلام اینکه دو نفر خانم کاندیدای شورای شهرهای کهگیلویه شده‌اند افزود: از مجموع ۱۳۹ نفر ثبت‌نام شده در شهرهای کهگیلویه، تعداد ۶۷ نفر نامزد شورای شهر دهدشت، ۲۳ نفر کاندیدای سوق، ۲۱ نفر نامزد شورای شهر قلعه‌رئیسی و ۲۸ نفر کاندیدای شهر دیشموک هستند.

فرماندار کهگیلویه در پایان با تأکید بر لزوم دقت در انتخاب اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخاب اصلح با در نظر گرفتن توانمندی و شایستگی را مهم‌ترین وظیفه مردم خواند و گفت: نباید با توسل به فرهنگ غلط قومیت و طایفه‌گری ملاک‌های اساسی انتخاب اصلح را نادیده گرفت.

جعفری توجه به نقش شوراهای شهر در تحقق توسعه پایدار و نیز شوراهای  روستایی در رشد و توسعه روستاها را خواستار شد و افزود: مردم همیشه در صحنه شهرستان، با شناخت درست از کاندیداها و با انتخاب افراد اصلح به دور از تعصبات قومی و طایفه‌ای، در مدیریت شهر و روستا مشارکت  فعال خواهند داشت.

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
[email protected]

ثبت نظر »

۱) بويرنيوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2012-2013 Boyernews Inc. All rights reserved
طراحی سایت: Nexar Inc.