شنبه 17 آبان 1399 - 20:10

احتمال طغیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به ۲۳۲ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ هم استانی بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست داده اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۴۱۶ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۵۶ بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢۴ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۱ هزار و ۹۸۸ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی اذعان داشت: امروز ۴۰۴ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که بیشترین موارد در شهرستان های بویراحمد(۶٢ درصد) و گچساران (١٨ درصد ) و بقیه موارد ر سایر شهرستانهای استان می باشند .

یزدان پناه تصریح کرد: وضعیت استان کهگیلویه و بویراحمد هم اکنون بحرانی است اما هر لحظه ممکن است با طغیان این ویروس که مرداد و شهریور با آن مواجه بودیم باز هم مواجه شویم.

وی خاطر نشان کرد: کووید ۱۹ یک بیماری ویروسی است که هر چه جلوتر می‌رویم، علائم جدیدی از آن شناسایی می‌شود و اگر مداخله‌ جدی صورت نگیرد، مشکلات عدیده ای را پدید خواهد آورد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: تا زمانی که واکسن قطعی و اثربخشی برای بیماری تولید نشود، راههای موجود شامل رعایت نکات بهداشتی و پروتکل‌ های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری، عدم حضور در تجمعات و عدم خروج از خانه بجز در موارد ضروری می باشد.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=326509
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. ناشناس گفت:

    وزارت بهداشت و حوزه سلامت کارش فقط آمار دادن هست و آه و ناله کردن و تبلیغات پوچ .
    اونهم که بقول خودشان این آمارها را باید ۳ برابر کنید
    یک بار نشده یک گزارش درست و واقعی از عملکرد خودشان بدهند

دیدگاه شما