پنجشنبه 8 آبان 1399 - 21:27

بنیاد مستضعفان به داد کهگیلویه و بویراحمد برسد

نماینده بویراحمد، دنا و مارگون خواستار حضور بنیاد مستضعفان برای رفع محرومتی‌ها و ایجاد اشتغال برای جوانان کهگیلویه و بویراحمد شد.

بویرنیوز: مهدی روشنفکر در نشست با پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد یک درصد جمعیت و یک درصد مساحت کشور را دارد، اما به نسبت جمعیت بیشترین شهید را تقدیم نظام و انقلاب کرده، و در عرصه‌های مختلف وفاداری خود را به آرمان‌ها و ارزش‌ها اثبات کرده است.

وی عنوان کرد: این استان 20 درصد نفت و گاز ، 10 درصد آب‌های سطحی، 20 درصد جنگل‌های زاگرس و طبیعت بکر و زیبایی دارد که با این همه ظرفیت در زمینه بیکاری جزو استان‌های اول کشور است و هر روز به تعداد بیکاران آن اضافه می‌شود.

روشنفکر ابراز کرد: واقعیت امر با این جمع بندی نهایی کارشناسان که درآمد زیر 10 میلون تومان خط فقر است بخش زیادی از جمعیت کهگیلویه و بویراحمد زیر خط فقر زندگی می‌کند زیرا 110 هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، بیش از 33 هزار نفر تحت پوشش بهزیستی، 320 هزار نفر از جمعیت استان تحت حمایت سازمان تامین اجتماعی بوده و بخش زیادی نیز تحت پوشش نهادهای حمایتی و بیمه شده تامین اجتماعی نبوده و در بدترین شرایط زندگی می‌کنند.

نماینده مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی افزود: در زمینه تامین زیرساخت‌ها و عمران و آبادی نیز به دلیل محرومیت تاریخی بر جای مانده از رژیم پهلوی، وضعیت خوبی نداریم، هنوز بخش زیادی از روستاهای ما جاده مناسب ندارند و با اولین بارش باران و برق راه ارتباطی آنان قطع می‌شود.

روشنفکر خواستار انتخاب یکی از شهرستان‌های حوزه انتخابیه خود به عنوان پایلوت محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال پایدار توسط بنیاد مستضعفان شد و ادامه داد: کارخانه شیر سرآبتاوه یاسوج قرار بود همچون پگاه شیراز باشد و کالاهای زیادی تولید کند ولی هم اکنون تنها با برند دوغ آبعلی کار می کند و ضروری بوده مابقی فازها راه بیفتد، زیرا بنیاد مستضعفان یک گاوداری در 30 کیلومتری یاسوج دارد که روزانه 40 تن شیر تولید می‌کند.

وی تاکید کرد: در زمینه صنایع تبدیلی کشاورزی-باغداری انتظار ورود توسط بنیاد مستضعفان را داریم زیرا نزدیک 400 هزار تن محصولات باغی داریم که توسط دلالان همه ساله به یغما می‌رود و بخشی از دسترنج باغداران به زباله تبدیل می‌شود.

روشنفکر با اشاره به خسارت وارده به بخش‌های مختلف به دلیل وضعیت کرونایی، خاطرنشان کرد: در این زمینه انتظار مساعدت به محرومان توسط بنیاد مستضعفان را داریم.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=326381
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. تامرادی گفت:

  جوابی از طرف فتاح که داده نشد فقط گپ ی طرفه و ی عکس یادگاری ……اینا همش حرفه …عمل مهمه

 2. بهرامی گفت:

  به فکر …گرانی باشین ….فقر که همیشه هست

 3. علی گفت:

  آخ و بخت عسکررررر…….

 4. پاتاوه گفت:

  اینقد وضع این بنیادهای خاص خوبه با پروژه های کلانی که درسطح کشوردارنداجرا میکنندمیتواننداستان ماراگلستان کنندوفقط یک ادم دلسوزوپیگیرمیخوادوانشالانماینده محترم مستمرپیگیری کنند..یک استان بندانگشتی بازیریک میلیون جمعیت کارهای بزرگی میشه انجام داد….

 5. ناشناس گفت:

  باسلام شهرستان دهدشت وتوابع آن احتیاج مبرم به بیمارستان دارند مثل تجهیزات بیمارستان دهدشت وساختن بیمارستان شهرستان چرام ولنده وبهمی وچاه روسا ودیشموک و سوق وسر فاریاب وغیره حتی بعضی آنها اصلا بیمارستان ندارند

 6. ناشناس گفت:

  خیلی هم خوبه
  لطفا اگر شهر پایلوت برای محرومیت زدایی را مشخص میکردی بهتر بود
  حاجی بعدا جر ایابو

 7. ناشناس گفت:

  محروم ترین استان کشور با بیشترین شهید و جانباز و وفادارترین و ولایی ترین .استان ما به شدت در رنج و مشقت و تنگدستی و تنگناهست.زیرساخت های حمل و نقل مثل جاده و راه ارتباطی برق مخابرات حوزه عمران و فنی و مهندسی حوزه بهداشت و درمان و حوزه اجتماعی حوزه های فرهنگی و علمی بخش دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و بخش مدارس و مراکز فنی و حرفه ای و حوزه ای تی و ای سی تی و اینترنت و هم چنین بخش های ورزشی و هم چنین در حوزه امدادی و مدیریت بحران و حوزه زیرساخت های مالی و اقتصادی و سرمایه گذاری و بازرگانی داخلی و خارجی و بازار های مالی و نیز حوزه گردشگری بسیار بسیار بسیار عقب افتاده هست.فقر مفرط و فزاینده و سو تغذیه و حوزه سلامت و بهداشت اکثریت مناطق محروم و روستایی محل تامل و تفکر است.استان دچار مشکلات پایه ای عدیده ای می باشد.توسعه استان اتفاق نیفتاده است.بیکاری و فقر زیاد هست.رشد اقتصادی در استان وجود ندارد.

 8. ناشناس گفت:

  پیشنهاد کسی دیگه بوده رفته دست به دامن فتاح شدند

 9. ناشناس گفت:

  ایشون عادت دارن به دیدارهای بی فایده و عکس گرفتن

دیدگاه شما