سه شنبه 6 آبان 1399 - 20:57

تخت‌های بیمارستانی کهگیلویه و بویراحمد پُر شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به شرایط حساس و جدی بیماری کرونا از پر شدن تخت‌های بیمارستانی خبر داد.

به گزارش بویرنیوز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کووید19 استان به 201 نفر خبر داد و گفت: طی 24 ساعت گذشته متاسفانه سه هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست داد.

پرویز یزدان‌پناه افزود: هم‌اکنون 337 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 136 بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٢ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 10 هزار و 597 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

یزدان پناه داشت: امروز 376 نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که درصد موارد مثبت حدود ۵۵ درصد بود و بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه، گچساران و دنا است و بقیه موارد مثبت در شهرستان‌های لنده، باشت، بهمئی و چرام هستند.

وی بیان داشت: با این روند افزایشی در طی روزهای آینده تعداد تخت‌های موجود کرونایی و تخت‌های ویژه از بیماران کرونایی پر خواهد شد و در ٢ تا ۴ هفته بعد می تواند باعث مرگ و میرهای بیشتری شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: آموزش‌هایی که هنگام ترخیص به بیماران داده می‌شود باید رعایت شده و بیماران تا پایان دوران نقاهت در منزل بمانند. تمهیدانی اندیشیده شده است تا با کسانی که شرایط قرنطینه خانگی را رعایت نمی‌کنند، برخورد قضایی صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط بسیار حساس و جدی قرار داریم، گفت: شکست زنجیره انتقال کرونا تنها با همکاری و همراهی مسئولان و مردم محقق می شود.

یزدان پناه استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی، رعایت بهداشت فردی، عدم حضور در هر تجمعی، پرهیز از سفر کردن و نرفتن به مکان های پرخطر مانند بیمارستان‌ها و موسسات پزشکی به جز در موارد ضروری را در شرایط کنونی لازم برشمرد.Fars

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=326348
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما