دوشنبه 5 آبان 1399 - 14:38

توضیحات مدیرکل اداره کار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص حقوق کارمندان دورکار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دورکاری به دلیل کرونا نمی‌تواند عاملی برای کاهش دستمزد باشد افزود: نیروهای شرکتی که دور کاری می روند، نباید از حقوق آنها کسر شود، کسر از حقوق به خاطر دورکاری در شرایط کرونایی خلاف قانون است.

بویرنیوز: کسر از حقوق به خاطر دورکاری در شرایط کرونایی خلاف قانون است

با شیوع بیماری کرونا و تاکید بر محدودیت تردد و تجمع، محدودیت هایی برای فعالیت های کاری و اقتصادی درنظر گرفته شد، یکی از اقدامات برای کاهش تجمع و پیشگیری از شیوع کرونا دورکاری است که در ادارات دولتی و بنگاه های اقتصادی اجرا شده است.

پروانه نیک مرام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار کبنا نیوز گفت: دورکاری کارمندان یکی از سیاستهای ستاد ملی کرونا برای پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا است.

نیک مرام با بیان اینکه دورکاری یکی از حداقل اقداماتی است که دولت برای کاهش خطرات کرونا در پیش گرفته است، افزود: در این تصمیم گفته نشده که فقط کارمند رسمی می تواند دور کاری برود و کارمندان قراردادی یا شرکتی نمی توانند دورکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه دورکاری کار روزانه محسوب می شود گفت: به عقیده من و بر اساس این تصمیم ستاد کرونا همه کارمندان از جمله نیروهای شرکتی، نیروهای رسمی و قراردادی می توانند از دورکاری کارمندان استفاده کنند.

وی با بیان اینکه دورکاری به دلیل کرونا نمی‌تواند عاملی برای کاهش دستمزد باشد افزود: نیروهای شرکتی که دور کاری می روند، نباید از حقوق آنها کسر شود، کسر از حقوق به خاطر دورکاری در شرایط کرونایی خلاف قانون است.

نیک مرام گفت: نیروهای شرکتی زیر نظر پیمانکار به دور کاری می روند، لذا خلاف قانون است که حقوق آن روز را پرداخت نکنند.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=326321
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما