یکشنبه 27 مهر 1399 - 23:51

حقوق کارگران شهرداری یاسوج چشم انتظار همکاری شورا

شهردار یاسوج گفت: پرداخت بخشی از حقوق معوقه کارگران سازمان حمل و نقل بار و مسافر این شهر در دستور کار بوده و زمینه لازم برای پرداخت حقوق آن ها را فراهم می کنیم .

به گزارش بویـرنیـوز، به گفته کارگران سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج ،حدود ۹ ماه از حقوق معوقه افزون بر ۵۰ نفر از آنان می گذرد.

شهردار یاسوج در این باره اظهار داشت: سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج با توجه به اینکه سازمانی مستقل است و بودجه دارد اما به واسطه بیماری کرونا بودجه و درآمد آن تحقق پیدا نکرده است.

نستهن مقدم افزود: دولت فرصتی را برای کارگرانی که از شغل خود بیکار می شوند فراهم کرد تا برای بیمه بیکاری ثبت نام‌ کنند.

وی تصریح کرد: کارگران سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج در این خصوص با شهرداری همکاری نکردند علی رغم اینکه نشست هایی با رییس سازمان آن ها برگزار شد.

وی تاکید کرد: نسبت به پرداخت حقوق این کارگران بی تفاوت نیستیم و حتی ماه گذشته برای یک ماه به آن ها حقوق پرداخت شد.

شهردار یاسوج ابراز داشت: در حوزه پرداخت به امور مالی شهرداری تاکید شده تا بخشی از معوقات این کارگران را پرداخت کنند.

مقدم عنوان کرد: برای پرداخت بدهی کارگران شهرداری از جمله کارگران فضای سبز، حمل و نقل بار و مسافر و سیما و منظر شهری مکاتباتی با شورای اسلامی شهر یاسوج انجام شده اما متاسفانه تاکنون اقدامی برای تعیین تکلیف بخشی از املاک که قانون به شهرداری ها فروش آنها را برای پرداخت دیون کارگران اجازه می دهد انجام نشده است.

مقدم بیان کرد: همچنان منتظر مصوبه شورای شهر در این باره هستیم تا بعد از آن مزایده ای برگزار و حقوق کارگران را پرداخت کنیم اما تاکنون شورای شهر تعلل کرده است.irna

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=326199
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. لبیک یا حسین گفت:

    این عزیزان خیلی زحمت میکشند بخصوص در این شرایط سخت بیماری که با زباله های بیمارستان و… درارتباطن انشالله مشکلشون حل بشه.

  2. اگاه گفت:

    حقوق را شهرداری باید بده یا شورا چه ربطی داره شورا که نهادی نظارتی است نه اجرایی

دیدگاه شما