یکشنبه 27 مهر 1399 - 18:50

مراسمات و تجمعات بلای جان مردم کهگیلویه و بویراحمد/وضعیت بحرانی است

این روزها شاهد افزایش مرگ و میرهای مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد هستیم.

به گزارش بویـرنیـوز: روند ابتلا و البته مرگ و میر ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد رو به فزونی نگران کننده ای است و تقریباً تمامی نمونه ها رو به مثبت می رود.

 

و اما دلایل این بحران و راهکار:

قطعاً مراسمات مختلف و تجمعات را باید پاشنه آشیل استان در مقابله با کرونا دانست.

نوع ارتباطات و گرایشات فامیلی و طایفه ای موجب شده مردم خود را ملزم به حضور در مراسمات نزدیکان بدانند، از طرفی نوع وابستگی و عواطف نیز موجب ادامه دید و بازدیدهاست.

مشکل از همین جا شروع می شود! کرونا در بسیاری از افراد علامتی ندارد این از نوع رفتار هوشمندانه این ویروس است که به زنده بودن و تکثیر آن کمک هم کرده است و ما نیز ابرازی می شویم در دست آن تا به واسطه همین دید و بازدیدها به انتشار آن کمک کنیم.

باید بپذیریم  دوره خاصی را سپری می کنیم ،اگر برای دوستان و اطرافیان ارزش و احترام قائل هستیم و آنها را دوست داریم باید این دوست داشتن و ارادت را از طرقی جز دیدار رو در رو نشان دهیم.

باور کنیم ارزش یک مراسم و مرده به تعداد افراد حاضر در مراسم نیست، باید زندگی کردن برای خودمان و نه حرف دیگران را یاد بگیریم این تیم بی فرهنگی است که یک مراسم شلوغ و پر تعداد را افتخار بدانیم.

مسئولان و در راس آنها استاندار هم متاسفانه عملکرد قابل دفاعی در زمینه مقابله با کرونا ندارند، در همین کنترل ورودی و ممانعت از حضور گردشگران به عینه این ضعف را دیدیم.

بیمارستان های استان هم تجهیزات ارزشمند و قابلی ندارند و از طرفی برخی ها برای بیماران خود آمپول های میلیونی را می خرند که مشخص نیست کدام مرجعی تایید کرده و اصولاً معلوم هم نیست چه اثری می توانند بر درمان کرونا بگذارند!

به گزارش بویرنیوز: باید امیدوارم فقط به رعایت پروتکل های بهداشتی توسط خودمان باشد این خود ما هستیم که می توانیم جلوی یک بحران جدی را بگیریم، پس برای حراست از جان عزیزترین افراد زندگی مان هم شده باید مقید به رعایت مسائل بهداشتی باشیم.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=326197
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. بی کار گفت:

    فیلمهای منتشر شده از مراسمهای ترحیم در مناطق مختلف استان ،وعدم رعایت در سطح شهر باعث تکثیر کوید ۱۹وسرایت به افراد جامعه گردیده ومتاسفانه توجهی نمی شود واز این بین کادر درمانی با مشکلات فراوانی مواجه هستندوهر روز شاهد عزادااری هم استانیها هستیم

دیدگاه شما