شنبه 26 مهر 1399 - 17:04

خبرخوش درباره واکسن کرونا/ دومین واکسن کرونای روسیه تایید شد

دومین واکسن کووید۱۹ روسیه به نام EpiVacCorona تایید شده و قرار است طی یک آزمایش بالینی وسیع در نوامبر یا دسامبر به ۳۰ هزار نفر تزریق شود.

به گزارش بویرنیوز؛  به نقل از مهر، دومین واکسن کووید ۱۹ توسعه در روسیه از سوی مقامات این کشور تایید شد.

بر اساس گزارش سی ان بی سی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در یک جلسه دولتی، این خبر را اعلام کرده است.

واکسن مذکور در انستیتو وکتور واقع در سیبری توسعه یافته و مرحله اول آزمایش بالینی آن ماه گذشته تکمیل شده است. البته نه تنها نتایج این آزمایش منتشر نشده، بلکه مرحله سوم آزمایش بالینی آن نیز هنوز آغاز نشده است.

دومین واکسن کووید ۱۹ تایید شده روسیه EpiVacCorona نام دارد و در یک آزمایش بالینی با حضور ۱۰۰ داوطلب ۱۸ تا ۶۰ سال بررسی شده است.

به نوشته خبرگزاری تاس، احتمالاً آزمایش بالینی وسیع این واکسن در ماه نوامبر یا دسامبر آغاز شود. طبق پیش بینی‌ها ۳۰ هزار داوطلب در این آزمایش بالینی شرکت خواهند کرد که از این تعداد ۵ هزار نفر از ساکنان سیبری هستند.

پوتین در این باره گفت: ما باید تولید نخستین و دومین واکسن کووید ۱۹ را افزایش دهیم. همچنان با شرکای خارجی خود برای ترویج واکسن توسعه یافته در روسیه، در سطح جهان همکاری می‌کنیم.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=326167
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. شهروند بیچاره گفت:

    چرا ایران خریداری نمیکنه…چرا..تا مردم بدبخت بمیرند….بابا قیمتشو علام کنید تا هرکسی خودش خریداری کنه ..تامردم پولشو واریز کنن….خدایا خودت بحق علی و اولادش رحم کن….

دیدگاه شما