چهارشنبه 16 مهر 1399 - 9:38

قانونگذاری وظیفه مجلس است نه دوردور!

بویرنیوز: چندی است که در سایه وضعیت نابسامان کشور و اختلافات موجود در بین جریانات سیاسی، تفکیک وظایف قوا بکلی فراموش شده و مرزبندی میان اختیارات ارگان‌ها کاملاً رنگ باخته است. نشان به آن نشان که روزی نیست یکی از دولتمردان خود را در جایگاه قانونگذار ننشانده و پای در حوزه استحفاظی وکلای ملت نگذارد؛ یا برخی نمایندگان مجلس با فراموشی وظایف مصرح خود، در امور صرفاً اجرایی و عملیاتی دخالت نکرده و بهارستان را با پاستور اشتباه نگیرند!

چندی است که در سایه وضعیت نابسامان کشور و اختلافات موجود در بین جریانات سیاسی، تفکیک وظایف قوا بکلی فراموش شده و مرزبندی میان اختیارات ارگان‌ها کاملاً رنگ باخته است. نشان به آن نشان که روزی نیست یکی از دولتمردان خود را در جایگاه قانونگذار ننشانده و پای در حوزه استحفاظی وکلای ملت نگذارد؛ یا برخی نمایندگان مجلس با فراموشی وظایف مصرح خود، در امور صرفاً اجرایی و عملیاتی دخالت نکرده و بهارستان را با پاستور اشتباه نگیرند!

شاید توجیه هر دو طیف دخالت‎گر در امور قوای مجریه و مقننه، تلاش برای جبران کاهلی‌ها و نقایص قوه مقابل در عمل به وظایف قانونی است، اما سوال مهم از نمایندگان و دولتمردان اینجاست که آیا به راستی در قوه متبوعشان هیچ اشکالی یافت نشده و همه چیز بر وفق مراد است که از فراغت و زیادی وقت به پیگیری امورات در سایر قوا مشغولند؟! بعنوان نمونه اگرچه فشل بودن و بی کفایتی دولت بنفش حتی بر هواخواهانش هم پوشیده نیست، اما اصرار رئیس کنونی پارلمان یازدهم برای پا جای پا گذاشتن در حیطه اختیارات قوه مجریه و دوردور‌های بی فایده، درحالی که کار‌های بسیاری در مجلس بر زمین مانده، چه معنا و مفهومی می‌تواند داشته باشد؟!

اگرچه همین هفته گذشته بود که یک نماینده خطاب به رئیس مجلس در برنامه زنده تهران ۲۰ گفت: «آقای قالی‎باف شما باید در هفته ۷ روز کار کنید نه ۲ روز»؛ اخیراً، اما خبر بازدید «تصادفی» و «سرزده» نفر اول بهارستان از بخش بیماران کرونایی بیمارستان امام خمینی (ره) در معیت دوجین عکاس و فیلمبردار و خبرنگار، در رسانه‌ها منعکس گردید! در نگاه نخست، با توجه به عزلت نشینی حسن روحانی از ترس ابتلا به کرونا، شاید این اقدام شجاعانه محمدباقر قالی باف، تحسین برانگیز به نظر برسد، اما باید از رئیس مجلس یازدهم پرسید که فارغ از شوآف‌های رسانه ای، این بازدید چه نتیجه و ثمری را در پی داشته است؟!

درحالیکه به اذعان وزیر بهداشت هنوز یک میلیارد یورویی که پس از موافقت رهبر معظم انقلاب قرار بود از صندوق توسعه ملی صرف بهداشت و درمان کشور شود، تخصیص داده نشده و کادر درمانی کشور از لحاظ پرداخت حقوق معوقه، کارانه و تامین دارو و ملزومات بهداشتی برای مقابله موثر با شیوع ویروس کرونا در مضیقه شدیدی قرار دارند؛ حضور رئیس مجلس در یک بیمارستان بجای پیگیری و استفاده از ابزار قانونی برای تنبیه دولت در این قانون گریزی آشکار، چه توجیهی دارد؟!

انتظار مردم از مجلس و نمایندگانشان این است که اقتصاد و معیشت در حال نابودی ملت را از بلایایی مثل تورم، احتکار و گرانفروشی نجات دهند؛ نه اینکه با حضور سرزده در صداوسیما بمناسبت روز خبرنگار، سفر استانی به خوزستان یا سرکشی از بیمارستان، به فکر خواباندن مچ رقیب سیاسی شان در قوه دیگر باشند!/صراط

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=326005
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. ناشناس گفت:

  ای خدا به داد مردم برس…

 2. ناشناس گفت:

  وظیفه مجلس قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون است
  وظیفه مجلس این نیست (که اقتصاد و معیشت در حال نابودی ملت را از بلایایی مثل تورم، احتکار و گرانفروشی نجات دهند؛ نه اینکه با حضور سرزده در صداوسیما بمناسبت روز خبرنگار، سفر استانی به خوزستان یا سرکشی از بیمارستان، به فکر خواباندن مچ رقیب سیاسی شان در قوه دیگر باشند!/صراط)
  فرا فکنی ممنوع

 3. مردم گفت:

  جرات پخش این انتقاد را نداری

  سلام هشت سال قبل نمایندگان چه کار کردند که شما دارید انتقاد می کنید بابا جمع کن ببساطتون
  فقط دزدی و خیانت چه بود
  موارد ذیل چکار کردن در هشت سال قبل
  ۱- حوزه راه و شهرسازی
  ۲- حوزه اشتغال
  ۳-حوزه کشاورزی
  ۴- حوزه معادن
  و…..
  فقط خیانت چه بود و چه خواهد شد

 4. ناشناس گفت:

  اینها همه چرندیات است در این زمان کرونایی مگر مسئولین را خود این ملت انتخاب نکردند که حالا در پس توها مخفی شده اند،یکی هم که میاد مردم ومی خواهد مردم را خوشحال کند همرا با بیگانگان وی را مورد تمسخر وکنایه قرار می دهند .باورکنید مردم دیگر از دست کرونا ودروغ پردازیها خسته شدند .حال که تو خودت را قرنطینه کردهی ودلت بحال ملت نمی سوزدحداقل حرف نزن.بویر هتما ارسال ف۶رما.

دیدگاه شما