یکشنبه 13 مهر 1399 - 10:18

تقوی نژاد در دیدار با نماینده بویراحمد: کارانه پرسنل بیمارستان‌ها پرداخت می‌شود / پیگیری ‌مشکل دانشجویان بورسیه بهداشت دهان و دندان‌

معاون وزیر بهداشت و درمان از پرداخت کارانه تا پایان سال ۹۸ پزشکان و پرسنل بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

به گزارش بویرنیوز، سیدکامل تقوی‌نژاد در نشست با نماینده بویراحمد اظهار داشت: امیدوارم به زودی شاهد پرداخت کارانه تا پایان سال 98 پزشکان و پرسنل بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد باشیم.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزیر بهداشت و درمان با اشاره به اینکه پرداخت مطالبات پرسنل مراکز بهداشتی از محل اعتبارات پزشک خانواده نیز در دستور کار وزارت بهداشت و درمان است، عنوان کرد: احداث دو بیمارستان سی سخت و پاتاوه باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود زیرا بیمارستان سی سخت و باشت با هم استارت زده شد، اما هم اکنون بیمارستان باشت به بهره برداری رسیده ولی بیمارستان سی سخت هنوز عملیات اجرایی آن آغاز نشده است.

تقوی‌نژاد با اشاره به اینکه برای تامین اعتبار مورد نیاز پروژه‌های در دست اجرا حوزه بهداشت و درمان در 3 شهرستان سردسیری کهگیلویه و بویراحمد از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم، ادامه داد: رفع مشکل دانشجویان بورسیه بهداشت دهان و دندان با رایزنی و پیگیری از طریق سازمان اداری و استخدامی برای خود اولویت می‌دانیم.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون نیز در ابتدای این نشست با تشریح مشکلات حوزه بهداشت و درمان در این 3 شهرستان تاکید کرد: بیش از 10 پروژه نیمه تمام در مناطق مختلف بویژه در روستاهای کمتربرخوردار و محروم وجود دارد که نیازمند 50 میلیارد ریال اعتبار هستند.

مهدی روشنفکر خواستار تخصیص 100 میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت بدهی‌های تجهیزاتی بیمارستان شهید جلیل یاسوج شد و افزود: تامین نیروی انسانی مورد نیاز بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمان از جمله شهرستان تازه تاسیس مارگون در دستور کار مجموعه وزارت بهداشت و درمان باشد.

وی با ابراز نگرانی از بلاتکلیفی بورسیه‌های بهداشت دهان و دندان، بیان کرد: رفع مشکل این افراد ضروری بوده و امیدوارم در کمترین زمان ممکن تعیین تکلیف شوند.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=325948
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. ناشناس گفت:

  شهرستان بویراحمد و دنا و جدیدا مارگون از نظر سرانه های بهداشتی و درمانی حتی در مقیاس استانی هم در رده بسیار پایین قرار دارند.در یک نتیجه گیری می توان به سادگی فهمید که بودجه و اعتبارات بویراحمد و دنا و جدیدا مارگون بسیاربسیار بسیار پایین تر هست.در حوزه راه و ترابری و حمل و نقل اموزش عالی و آموزش و پرورش و پژوهش و فناوری و فرهنگی اجتماعی و اقتصادی بخش بهداشت ودرمان و امور بهداشتی و پزشکی و زیرساخت ها و امکانات و تجهیزات و لجستیکی شهرستان های مزبور از حیث و ابعاد مختلف و جمیع جهات در مضیقه و تنگنا هستند.بی عدالتی و نابرابری به عیان در حق این شهرستان ها دیده می شود.جاده ها و مسیرهای اصلی و فرعی و مواصلاتی در وضعیت حتی عادی هم نیستند.مرکز استان حتی از نظر امکانات و مبلمان و ساخت و ساحت فرهنگی اجتماعی علمی اقتصادی و …..رتبه خوب و در خور و شایسته ومتناسب با پتانسیل ها و ظرفیت های خود ندارد.و این یک ضعف بنیادین و نقیصه بسیار جدی هست.که می بایست به دور از حب و بغض های سیاسی و فرهنگی و مالی و به دور از هیاهو و جاروجنجال و در کمال انصاف و برابری و برادری رتق و فتق گردد.حتی مدارس و مراکز فنی و حرفه ای جامع و فراگیر و بخش های ورزشی در نواحی روستایی شهرستان های بویراحمد و دنا و مارگون نداریم.

 2. تکنسین گفت:

  احتراما باعرض سلام خدمت نماینده محترم شهرستان های بویراحمد،دناو مارگون جناب آقای دکتر روشنفکر
  ((اندیشه و تلاش خدمتگزاران صدیق هیچ گاه از یاد نخواهد رفت.))

  بدینوسیله از تلاش و زحمات حضرتعالی در ارتباط با حوزه بهداشت و درمان خصوصا فارغ التحصیلان رشته بهداشت دهان و دندان تقدیر و تشکر ویژه مینماییم.

  ما هم با توجه به اینکه ۳ سال از فارغ التحصیلیمون میگذرد امیدوارم با تلاش و پشتوانه شما به زودی در آینده ای نزدیک مشکلمون حل بشه.

  امید ما فقط به شما مردان جهادگر و بی ادعاست.

  از خداوند متعال برایتان سلامتی، بهروزی و توفیق استمرار خدمتگزاری را مسئلت داریم.

  از طرف دانشجویان بهداشت دهان و دندان(تکنسین سلامت دهان و دندان).

 3. مسعود گفت:

  دکتر جان خیلی ممنون

 4. مسعود گفت:

  امید ما در این سالهای سیاه به شما نماینده انقلابی مجلس است خدا قوت

دیدگاه شما