شنبه 5 مهر 1399 - 19:39

ابتلای ۸۶۰۰ نفر کهگیلویه و بویراحمدی به کرونا/ ۱۲۷ مرگ کرونایی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از فوت ۱۲۷ بیمار کرونایی در استان کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون خبر داد.

بویرنیوز: پرویز یزدان‌پناه روز شنبه پنجم مهر ماه در نشست ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونای استان، گفت: از مجموع قربانیان کرونا در استان، ۱۱ نفر فاقد هرگونه بیماری زمینه‌ای بودند.

وی با بیان اینکه ۵۶۱۷نفر بیمار کرونایی تا کنون در این استان بستری و ۵۳۳۸ نفر ترخیص شدند، اظهارکرد: در حال حاضر ۲۷۹بیمار در بخش‌های کرونایی استان به سر می برند که ۱۱۹نفر بیمار کرونایی قطعی می باشند و از بیماران کرونایی قطعی ۱۵نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: از ابتدا شیوع کرونا تا کنون ۶۹۳۲نفر در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد بهبود یافتند، بیان کرد: ۱۲۷ فوت ناشی از کرونا در استان به ثبت رسیده البته طی ۲۴ساعت گذشته فوت کروناتیی نداشته ایم. ۱۶۶نفر از فوتی های کرونایی دارای بیماری زمینه ای بودند و ۱۱نفر فاقد هرگونه بیماری زمینه ای بودند.

یزدان‌پناه تصریح کرد: از ابتدای شیوع کروناویروس تا دیروز جمعه چهارم مهر ماه ۸۶۰۰ نفر با میانگین سنی ۴۱ سال در استان کهگیلویه و بویراحمد به کرونا مبتلا شدند.

وی ادامه داد: در خصوص میزان بروز بیماری کرونا بیان کرد: به ازای هر ۱۰۰۰ نفر در سطح کشور ۵.۳ نفر مبتلا به کروناویروس شدند که این آمار در استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۲ نفر مبتلای قطعی است که این وضعیت بیش از دو برابر میانگین کشوری است. میزان کشندگی کروناویروس در کشور ۵.۷ و در استان کهگیلویه و بویراحمد ۱.۵ درصد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه تاکنون از افراد مشکوک کرونایی استان ۳۳هزار و ۷۰۰ نمونه گرفته شده است، عنوان کرد: روند بستری و فوت کرونایی در استان طی هفته اخیر نزولی شده است.

یزدان‌پناه تصریح کرد: با توجه به فصل سرما و احتمال شیوع آنفلوآنزا همزمان با کروناویروس بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۴ تخت عادی و ۷ تخت آی سی یو به تختهای بیمارستان شهید جلیل یاسوج اضافه شدند که طی ۲۴ ساعت آینده فعال می شوند.

وی بیان کرد: ۳۵ پرستار از سایر بیمارستان‌های یاسوج به بیمارستان شهید جلیل یاسوج(بیمارستان معین کرونای استان) جهت استفاده از تجارب آن‌ها و راه اندازی بخش‌های دیگر انتقال داده می شوند

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=325779
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. ناشناس گفت:

  لطف کنید اینقد بیانیه میدید و اعلام میکنید شرایط جنگیه و تهدید میکنید که اگر پرستاری ممانعت کنه و از انتقال سرباز بزنه برخورد خواهد شد پرستاران شاغل در کادر اداری رو که مفت مفت با پارتی از درمان خارج شدن به بیمارستان جلیل انتقال بدید یا اینکه پرسنل بیمارستان جلیل رو که در واحد های دیگر دانشگاه مامور به خدمت کردی فراخوان کن و تخت های اضافه رو راه اندازی کن ضمنا پرستاری که تا الان یکساله جز حقوق حتی حق کرونا هم بهش ندادید (کارانه پیشکش) اول از نظر روحی روانی شرایط رو براش مهیا کنید بعد انتظار همکاری داشته باشید

 2. ناشناس گفت:

  ۳۵ پرستار از سایر بیمارستان‌های یاسوج به بیمارستان شهید جلیل یاسوج(بیمارستان معین کرونای استان) جهت استفاده از تجارب آن‌ها و راه اندازی بخش‌های دیگر انتقال داده می شوند
  بله انتقال میدید اما به همه پرسنل اعلام کردید که باید حتما ۳۰ ساعت اضافه کاری اجباری داشته باشن

 3. فرزند بویر احمد گفت:

  الته خیلی ها از ترس حرف مردم تست نمیدن و بیماری شون رو قایم میکنن.چندین نفر رو هم دیدم تو خونه ها فوت کردن

 4. ناشناس گفت:

  کجای دنیا دیدی کسی که فقه و مبانی حقوق خونده بشه مدیر بودجه یه دستگاه مهم مثل علوم پزشکی

 5. الف گفت:

  این هشدارها فقط بخاطر این که بودجه بیشتری بگیرین تا مدیران علوم پزشکی بیشتر بگیرن این وسط پزشکان و پرستاران و خدماتی و… که جونشون گذاشتن کف دستشون پول چند ماه شون که به اندازه کارانه یه مدیر نمیرسه رو ندن خدا کنه این باند بازی تموم بشه

دیدگاه شما